Skocz do zawartości

[W] Spitfire Vb 1/48 Tamiya


B.A.T.E.K

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze, że przynajmniej zachowujesz dystans wobec siebie, a nie próbujesz forsować racji bez pokrycia, a la Spitfire ze śmigłem Bf-109 i i armatą 105 mm przechodzącą przez piastę

 

-kalki wiem ale za nic nie chcialy sie ulozyc nawet na "sile". Zaczynaly pekac i na tym sie konczylo,

 

Tego niestety za kija nie potrafię zrozumieć, gdyż kalkomanie Eagle'a kładą się bardzo dobrze. Poza niezbyt starannym położeniem, niestety część kalkomanii położyłeś według własnego "widzimisie"

 

-wash w niektorych miejscach ścierał się nawet ładnie ale gdzieniegdzie jakoś dziwnie reagował z powierzchnia (tez dwie cienkie warstwy sido) i wyszło jak wyszło.

 

Po prostu powierzchnia nie była gładka i w niektórych miejsach sidoluxu było po prostu za mało. Brak gładkiej powierzchni + nie wystarczające nabłyszczenie = lipne plamy

 

Jeśli chodzi o ślady eksploatacji to musisz pamiętać o konsekwencji przy ich wykonywaniu. Jeśli już pokusiłeś się o wykonanie weterana z dość solidnymi obiciami lakieru to przydałoby się również wykonać okopcenia za rurami wydechowymi i uzbrojeniem. Co do samych obić lakieru, to początki masz niezłe, ale póki co jeszcze zbyt plamowato to wygląda. Myślę, że przy następnym modelu będzie lepiej. W ich przypadku tak jak i przy całej reszcie budowy posiłkuj się zdjęciami dzięki którym będziesz mógł wykonać znacznie bardziej realistycznie wyglądający model.

 

Tyle ode mnie przy niedzieli.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

kornik_69 co jak co ale najbardziej liczyłem na twoja krytke i uwagi, i się nie zawiodłem:) jest tak model jest jaki jest ale do kosza się nie nadaje a następny będzie jeszcze lepiej, myślę ze jak na początek nie jest najgorzej?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.