Skocz do zawartości

[W] Spitfire Vb 1/48 Tamiya


B.A.T.E.K

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zakładam swój pierwszy warsztat z tym oto modelem:

 

SDC14334.JPG

 

 

teraz mały in-box:

 

SDC14319.JPG

SDC14322.JPG

SDC14323.JPG

SDC14325.JPG

SDC14327.JPG

SDC14328.JPG

SDC14329.JPG

SDC14331.JPG

 

 

Niestety kalki są do niczego wiec trzeba będzie zamówić.

 

SDC14330.JPG

 

 

Prace warsztatowe rusza jak przyjdzie kolejna paczka z farbami i tu proszę o pomoc a mianowicie będę potrzebował nazw kolorów ewentualnie numerów farb z model mastera.

Kolor wnętrza i kolory na kamuflaż

 

bez%C2%A0tytu%C5%82u.JPG

 

kamuflaż ostatni z tych trzech, pustynny.

 

Mam nadzieje ze pomożecie.

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

skwercio zakup na allegro wiec nie ma co reklamować.

 

lucass_krk własnie chodzi o to ze w instrukci kolory to sa same mieszanki. Wiec nie podam numerow.

Jeśli ktoś robił jakiegoś pustynnego spita to niech napisze jakich farb użył byłbym bardzo wdzięczny:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do malowania, ja bym go widział z szachownicą...

Czy przypadkiem to wybrane trzecie malowanie to nie maszyna "Cyrku Skalskiego" ? Na samym początku przez krótki okres czasu latali właśnie na Spitach Vb. Dopiero później dostali IX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darthjacek no udało mi się ale czy dobrze zrobiłem? nie doczytałem opisu i dopiero po fakcie zauważyłem ze kalki są do niczego. Teraz jak do kupie to wyjdzie prawie na jedno jak bym nowy kupił, ale i tak nie żałuje fajny jest.

 

lucass_krk,Banny dzięki wielkie teraz coś na pewno dobiorę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten egzemplarz (jeśli wierzyć źródłom, na które powołuje się Techmod) był pilotowany przez Dreckiego w lipcu 1943 czyli już po rozwiązaniu "Cyrku Skalskiego" od 16 marca do 30 maja 1943 roku. Zaraz po przybyciu piloci PFT latali na Vb, Vb trop i Vc. Model z kalkomanii to samolot Vb bez filtra tropikalnego Vokes czy też Aboukir.

Piloci PFT mieli dość poważne problemy z powrotem do Anglii po odbyciu pustynnej przygody. Część z nich trafiła na Maltę (jak choćby Eugeniusz Horbaczewski),a część przesiedziała jeszcze jakiś czas w Afryce, przed powrotem na wyspy brytyjskie.

 

Kolegom zainteresowanym tematem gorąco polecam książkę panów Grzegorza Śliżewskiego i Grzegorza Sojdy "Cyrk Skalskiego".

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę jak również wszystkich "fanatyków". Jeśli chodzi o wybór wersji malowania to popieram, bardzo chwalebny okres w historii polskiego lotnictwa. Na marginesie sam jestem w trakcie budowy Spita IX E.Horbaczewskiego z Tunezji wiosną 1945 r. Model ICM 1:48. Źyczę koledze powodzonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duch Dziubka straszył w Tunezji? ;)

 

W gruncie rzeczy jego ciało razem z maszyną odnaleziono dopiero sporo po wojnie, a przez jakiś czas po starciu nad Beauvais dywagowano co mogło się z nim stać.

No ale koniec ponurych żartów, kolega Efendi miał zapewne na myśli rok 1943.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było ze nic a nic nie robię a tu już druga strona się zrobiła to co nie coś zdziałałem.

 

Skleiłem skrzydła:

 

SDC14342.JPG

 

pierwsze wrażenie z zetkniętym plastikiem to jakiś jak by twardszy niż z poprzednich modeli, ale dopasowanie przyjemne

 

a tu śmigiełko po podkładzie:

 

SDC14341.JPG

 

 

i po pomalowaniu:

 

 

SDC14350.JPG

 

nawet jestem zadowolony

 

Zdjęcia nie najlepsze ale mam tylko słaba kompaktówke. Dopiero się ucze

 

Pozdrawiam w oczekiwaniu na farby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Otrzymałem przesyłkę i prace ruszają powoli do przodu

 

Śmigiełko skończone. Nawet jestem zadowolony:

SDC14378.JPG

 

Pomalowane części składowe kabiny kolorem Model Master RAF Interior green 4850:

SDC14372.JPG

SDC14373.JPG

 

oraz boki kabiny:

SDC14376.JPG

SDC14377.JPG

 

Teraz pytanie odnośnie washa. Kolor zasidoluksowac przed nałożeniem koniecznie? I jakimi kolorami go wykonać wewnątrz?

 

P.S.

 

Zapominałbym instrukcja podaje ze oparcie fotela na czarno reszta kolor green, ale spotkałem się z pomalowaniem na brązowo całego fotela. Bodajże w relacji kolegi Erolka. Wiec jak to z nim zrobić? tez na brązowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wash-a wewnątrz to dowolnie byle z umiarem, czerń, brąz, szary, możesz też dowolnie zmieszać aż do uzyskania zadowalającego efektu. Byle było trójwymiarowo i brudnawo

A o ile dobrze kojarzę to siedzenie było z bakelitu, przynajmniej tak mi się obiło o uszy, więc podpadało pod brąz

http://www.primeportal.net/hangar/luc_colin/spitfire_pr19_walk.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dużym skrócie.

 

Przez całą wojnę montowano w Spitfire dwa rodzaje foteli - plastikowe i metalowe. Te pierwsze były w ciepłym brązowym odcieniu, te drugie w kolorze wnętrza. Plastikowe miały tendencję do łamania się.

Nie mając konkretnego zdjęcia lub innego dowodu (zaprzysiężone wspomnienie pilota?;) nie sposób przesądzić w jaki fotel wyposażony był dany Spit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie.

 

Zrobiłem wash. Tylko czarna gdyż taka miałem pod ręka. Jak wyszedł oceńcie sami. Ja jestem nawet zadowolony jak na pierwszy raz.

 

SDC14381.JPG

SDC14383.JPG

 

a tu tablica przyrządów i fotel jeszcze przed washem:

 

SDC14389.JPG

 

Zamierzam zrobić jeszcze pasy z taśmy ale jak one wyjdą pokaże w niedługim czasie. Na razie to tyle.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.