Skocz do zawartości

TS-11 Iskra 1/72 Mastercraft


karambolis8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Przy okazji zakupów farbek i innych dupereli kupiłem sobie TS-11 Iskra Mastrcrafta. Powiecie nieciekawy model słabej jakości. Powiem, że tak. Ale szkoda marnować drogie modele, jeśli w zasadzie uczy się modelowania w plastiku (wracam po dobrych kilkunastu latach). Poza tym pomijając jakość zestawu, samolot sam w sobie jest śliczny (: Jako, że nie drogi to kupiłem drugi na części zapasowe. A jak nie zepsuję pierwszego, to zrobię oba.

 

Tyle wstępu, teraz mięso, czyli treść właściwa:

 

SH104644_small.jpgSH104643_small.jpg

 

Na razie części trzymają się na taśmę i słowo honoru, bo muszę dorobić ściankę za fotelem, ale sama kabina skończona. Trochę mi się ręka trzęsie przy malowaniu detali ;/ Teraz czekam na pastę polerską bo szybki wyglądają tragicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Z tego co się orientuję, to wszystkie Iskry 1/72 są z tej samej formy. Jedyną różnicę stanowią kalki (Mastercraft ma więcej detali, Plastyk więcej numerów bocznych na jednym arkuszu) i chyba oszklenie (w Mastercrafcie dają dwie wersje oszklenia, Plastyk zależnie od pudełka). Popatrz na inboxy z mojehobby - wybierzesz sobie najlepszy zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiecie nieciekawy model słabej jakości.
Model i samolot są bardzo ciekawe, a o jakości i wyniku końcowym decyduje ilość zaangażowania i włożonej pracy oraz pomysłowości.

Ja ten model oceniam bardzo pozytywnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiecie nieciekawy model słabej jakości.
Model i samolot są bardzo ciekawe, a o jakości i wyniku końcowym decyduje ilość zaangażowania i włożonej pracy oraz pomysłowości.

 

Oczywiście masz rację, ale ja pisałem o czym innym. Wiadomo jest, że z większości zestawów da się zrobić ładny model wkładając w to odpowiednią ilość pracy, doświadczenia i szpachli. Ja mówiłem o jakości zestawu. Tragicznie spasowane skrzydła i dodatkowe elementy poszycia do wersji jednomiejscowej, nie wróżą niczego dobrego początkującemu. Zobaczymy co mi się uda z tym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego zestawu są dwa komplety blaszek Parta i fotele żywiczne Pavli, ale nie wiem czy się chcesz w to bawić od razu.

Poza tym proponuję żebyś zerknął na kilka warsztatów Iskry na tym forum, na pewno uda się coś podpatrzeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem twoje galerie, ale chyba wszystkich modeli z podpisu nie prezentowałeś? Pochwal się chociaż Iskrą.

 

Wszystkie modele z podpisu (oznaczone jako zakończone) mają swoje kalerie oprócz iskry właśnie, ale oczywiście ją stworzę prawdopodobnie w czwartek bo dzień nauczyciela przypada i sobie posiedzę w domu

 

A tu linki do pozostałych (oczywiście komentarze i oceny mile widziane)

 

viewtopic.php?t=23208

viewtopic.php?t=22742

viewtopic.php?t=22709

viewtopic.php?t=22678

viewtopic.php?t=22107

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego zestawu są dwa komplety blaszek Parta i fotele żywiczne Pavli, ale nie wiem czy się chcesz w to bawić od razu.

Wiem i nawet zastanawiałem się nad zakupem blaszek do kabiny, ale stwierdziłem, że zepsuję. Trochę kabinę zwaloryzowałem po swojemu. Dodałem imitację paneli bo bokach i coś na kształt wzmocnień poszycia wewnątrz kokpitu.

 

Poza tym proponuję żebyś zerknął na kilka warsztatów Iskry na tym forum, na pewno uda się coś podpatrzeć

Zbyt wiele ich chyba nie ma (: Prześledziłem chyba wszystkie i masz rację, trochę podpatrzyłem (jak chociażby wspomniana prosta waloryzacja kabiny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiecie nieciekawy model słabej jakości

 

czemu? modelik bardzo ladny, dosyc dobrze spasowany jak na przepak z zts platyk, poszla tylko miimalna ilosc szpachli. jak kupywalem takie "cus" rok temu rownolegle z b-17 1/72 revell, po otwaciu pudelek bardziej cieszylem sie z tego modelu, mimo ze byl 8 razy tanszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiecie nieciekawy model słabej jakości

 

czemu? modelik bardzo ladny, dosyc dobrze spasowany jak na przepak z zts platyk, poszla tylko miimalna ilosc szpachli. jak kupywalem takie "cus" rok temu rownolegle z b-17 1/72 revell, po otwaciu pudelek bardziej cieszylem sie z tego modelu, mimo ze byl 8 razy tanszy

 

Powierzchnia skrzydeł w stosunku do analogicznej krzywizny na kadłubie jest przesunięta o 1mm. Niektóre otworki na bolce montażowe są zalane. Elementy do konwersji na wersję jednomiejscową nijak się mają do krzywizny kadłuba. Zwichrowany ogon i wygięty statecznik. Dlatego napisałem, że słabej jakości. Może są gorsze zestawy? Nie wiem, jak wspominałem jestem początkujący. Mimo tego modelik skleja się dotychczas w miarę przyjemnie. Nie skupiajmy się już na jakości zestawu i nie wspominajmy mojego sformułowania z pierwszego posta (może rzeczywiście niezbyt fortunnego). Jutro zamykam kadłub, wrzucę zdjęcia i będziemy się mogli skupić na złej jakości modelu w moim wykonaniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kadłub sklejony. Skrzydła i stateczniki też. Dzisiaj sklejanie mniej mi się podoba, bo w sumie prawie nic innego oprócz szpachlowania i szlifowania nie robię. Ale jak skończę, to będzie można malować

 

 

 

SH104648_small.jpgSH104649_small.jpgSH104650_small.jpgSH104651_small.jpg

 

Oszklenie i podwozie nie jest jeszcze przyklejone, ale nie mogłem się powstrzymać, żeby zobaczyć jak się prezentuje. Tak na prawdę, to co godzinę "nie mogę się powstrzymać"

 

Wpadłem na pomysł, żeby lufę działka zrobić z igły lekarskiej, bo plastikowa jakaś taka nieciekawa. Ale igła za bardzo się błyszczy, co nie też wygląda zbyt dobrze. Papierem 280 nadałem więc lufie fakturę "jak z tokarki", potem przypaliłem zapaliczką, starłem okopcenie palcami, potem jeszcze delikatnie papierkiem i oto efekt. Nieskromnie stwierdzę, że wygląda lepiej niż najlepsza farba gunmetal Trzeba tylko uważać, żeby za bardzo nie przypalić, bo się może dziwnie przebarwić. Przy próbach najpierw opaliłem na niebiesko, następnie na zielono, dopiero za trzecim podejściem jest to co widać.

 

SH104647_small.jpgSH104646_small.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś felerna seria, bo obu pudełkach są takie. To, że szybki są różnej grubości na przekroju, to przeżyję. Ale takiej kaszy i skaz (na zdjęciu wszystkiego nie widać), jaka na nich była już nie mogłem zaakceptować. Przy okazji nabrałem trochę doświadczenia. Żeby nie było tak różowo, to powiem, że pasta śmierdzi zjełczałym tranem :(

 

figosadowski, a gdzie twoja Iskra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężkie życie gimnazjalisty. Przez sprawdziany zawaliłem całą noc z wtorku na środę, w czwartek odsypiałem, a potem trafił się jeszcze dłuższy wyjazd do miasta, ale obiecuję że jutro że jutro do galerii doleci z tym że uprzedzam, to żadne arcydzieło nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie myślałem że ktoś kiedyś międzie się mógł czegoś ode mnie nauczyć.

 

 

ja tez nie myslalem tak, do czasu, gdy nauczylem kilka dzieciakow z modelarni pszowskiej latac modelami rc i TROCHE robic modele rc z balsy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po malowaniu.

 

Chyba niestety niezbyt się udało ;/ Trochę mi farba pod taśmę pozaciekała i naturalnie porobiły się schodki po maskowaniu. Schodki spróbuję usunąć papierem 1500 jak farba będzie już na 100% twarda. A zacieki to jakoś spróbuje pędzelkiem 00 pousuwać. Może ktoś powie na przyszłość jak maskować spływ i natarcie?

 

SH104654_small.jpgSH104655_small.jpgSH104656_small.jpgSH104657_small.jpg

 

Dobór kolorów jest jaki jest, mógłby być lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.