Jump to content

Su-22 M4R z MasterCraft'a 1/72


Abominus
 Share

Recommended Posts

Mój pierwszy odrzutowiec ukończony!!!

A więc.... samo klejenie szło nie najgorzej. Największą pomyłką w tym zestawie jest instrukcja, jak dla mnie jest bardzo niejasna i niedokładna. Montaż uzbrojenia zrobiłem na własną rękę i pomagając sobie jakimiś fotkami z neta, chociaż po fotach z neta sądzę, że z tym uzbrojeniem to można było kombinować. Malowanie też jakieś podejrzane w tej instrukcji ale dobierałem kolory farb z gościem ze sklepu modelarskiego. Model pokryłem trzema warstwami farby firmy Pactra (zresztą tylko jej używam). Malowanie pędzelkiem.

Kalki na szczęście bez strat własnych hehe.

Jak na pierwszy odrzutowiec jestem nawet z siebie zadowolony. Samolot i tak zrobiłem specjalnie dla mojej ukochanej kobiety, także nie będzie go u mnie na półce lecz u niej. Będzie jej przypominał o mnie i mobilizował ją aby dostała się w przyszłości do szkoły lotniczej w Dęblinie. Takie było zamierzenie przy budowie tego modelu.

Zatem zasada, że kleję tylko samoloty z II WŚ została złamana :P choć następny model będzie tradycyjnie z tego okresu ale kto wie... być może za jakiś czas znów pokuszę się na odrzutowca.

 

Oto fotki:

 

pa312527.jpg

 

pa312528.jpg

 

pa312530.jpg

 

pa312532.jpg

 

pa312535.jpg

 

pa312536.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dramatu nie ma ale kolory fakt nietrafione, wyrzutniki ASO-2W powinny być w kolorze aluminium, gdzie podziały się osłony przy wylotach działek? To dość charakterystyczny element su-22. Nie widzę też na stożku stacji laserowej Klon i paru innych rzeczy. Przednia goleń podwozia z kołem to raczej element od taczki - to już do producenta uwaga ( chociaż można to przerobić na bardziej zbliżone do oryginału). W kabinie też pewnie pustostan ale nie przejmuj się, moje modele też nie są idealne.

Pozdr

P.S.

Po co ludzie mordują się z Mastercraftem zamiast robić Bilkowe su-22 za parę złotych wiecej .

Link to comment
Share on other sites

hehe widać że kolega nie maniak Su-22, nie mniej jednak jak by przymknąć oko na niedostatki merytoryczne to całkiem schludnie wykonany model

myślę że twoją kobietę będzie bardziej inspirował do latania niż do doszukiwania się poprawności barw detali itd (wszak będzie od tego miała mechaników :P ona będzie widziała samolot tyle co z kokpitu ) także trzymam kciuki aby wypełnił swoją misję

 

pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

No cóż kolory chyba trochę za ciemne, ale do suczki cięzko je poprawnie dobrać. Ja też się starałem przy swojej ale też jakby troche nie takie.

 

Trzymam kciuki za Pana kobietę aby do szkoły w Dęblinie się dostała.

Swoją drogą ja też postanowiłem wraz z rodzicami że za rok papiery będę składał do Dęblińskiego liceum lotniczego.

 

Panie Leszku już odpowiadam na pytanie zdawało by się retoryczne, a jednak. Otóż po przeżyciach z jednomiejscową suczką Mastercrafta, stwierdziłem że dwumiejscową kupuję od Bilka i tu spotkało mnie niemiłe zaskoczenie gdyż w żadnym sklepie internetowym ten model nie był dostępny, więc kupiłem Plastyka( swoją drogą już żałuję )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.