Skocz do zawartości

Su-22 M4R z MasterCraft'a 1/72


Abominus

Rekomendowane odpowiedzi

Mój pierwszy odrzutowiec ukończony!!!

A więc.... samo klejenie szło nie najgorzej. Największą pomyłką w tym zestawie jest instrukcja, jak dla mnie jest bardzo niejasna i niedokładna. Montaż uzbrojenia zrobiłem na własną rękę i pomagając sobie jakimiś fotkami z neta, chociaż po fotach z neta sądzę, że z tym uzbrojeniem to można było kombinować. Malowanie też jakieś podejrzane w tej instrukcji ale dobierałem kolory farb z gościem ze sklepu modelarskiego. Model pokryłem trzema warstwami farby firmy Pactra (zresztą tylko jej używam). Malowanie pędzelkiem.

Kalki na szczęście bez strat własnych hehe.

Jak na pierwszy odrzutowiec jestem nawet z siebie zadowolony. Samolot i tak zrobiłem specjalnie dla mojej ukochanej kobiety, także nie będzie go u mnie na półce lecz u niej. Będzie jej przypominał o mnie i mobilizował ją aby dostała się w przyszłości do szkoły lotniczej w Dęblinie. Takie było zamierzenie przy budowie tego modelu.

Zatem zasada, że kleję tylko samoloty z II WŚ została złamana :P choć następny model będzie tradycyjnie z tego okresu ale kto wie... być może za jakiś czas znów pokuszę się na odrzutowca.

 

Oto fotki:

 

pa312527.jpg

 

pa312528.jpg

 

pa312530.jpg

 

pa312532.jpg

 

pa312535.jpg

 

pa312536.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest instrukcja

kłamie.......

po fotach z neta

....kłamią......

z gościem ze sklepu modelarskiego

....też kłamie.......

na własną rękę

.....przekombinowałeś.....

jestem nawet z siebie zadowolony

to najważniejsze.......

 

......a wystarczyło poszukać na forum i znalazłbyś Su-22 nawet z numerem 9204.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dramatu nie ma ale kolory fakt nietrafione, wyrzutniki ASO-2W powinny być w kolorze aluminium, gdzie podziały się osłony przy wylotach działek? To dość charakterystyczny element su-22. Nie widzę też na stożku stacji laserowej Klon i paru innych rzeczy. Przednia goleń podwozia z kołem to raczej element od taczki - to już do producenta uwaga ( chociaż można to przerobić na bardziej zbliżone do oryginału). W kabinie też pewnie pustostan ale nie przejmuj się, moje modele też nie są idealne.

Pozdr

P.S.

Po co ludzie mordują się z Mastercraftem zamiast robić Bilkowe su-22 za parę złotych wiecej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe widać że kolega nie maniak Su-22, nie mniej jednak jak by przymknąć oko na niedostatki merytoryczne to całkiem schludnie wykonany model

myślę że twoją kobietę będzie bardziej inspirował do latania niż do doszukiwania się poprawności barw detali itd (wszak będzie od tego miała mechaników :P ona będzie widziała samolot tyle co z kokpitu ) także trzymam kciuki aby wypełnił swoją misję

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż kolory chyba trochę za ciemne, ale do suczki cięzko je poprawnie dobrać. Ja też się starałem przy swojej ale też jakby troche nie takie.

 

Trzymam kciuki za Pana kobietę aby do szkoły w Dęblinie się dostała.

Swoją drogą ja też postanowiłem wraz z rodzicami że za rok papiery będę składał do Dęblińskiego liceum lotniczego.

 

Panie Leszku już odpowiadam na pytanie zdawało by się retoryczne, a jednak. Otóż po przeżyciach z jednomiejscową suczką Mastercrafta, stwierdziłem że dwumiejscową kupuję od Bilka i tu spotkało mnie niemiłe zaskoczenie gdyż w żadnym sklepie internetowym ten model nie był dostępny, więc kupiłem Plastyka( swoją drogą już żałuję )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.