Jump to content

Focke Wulf Flitzer 1:72 Revell


kwiatektatek
 Share

Recommended Posts

Model skończyłem kilka miesięcy temu (warsztat: viewtopic.php?t=20594&highlight= ), ale że to czasu na nic nie mam, to i galeria dopiero teraz.

Flitzer składał się bardzo przyjemnie. Jedyna niedoskonałość spasowania to dysza silnika. Ciut za gruba, przez co kadłub nie schodził się w tylnej części. Naprawa tego błędu była bardzo prosta - opiłowałem dyszę i wszystko gra.

Troszkę problemu przysporzyło mi też złożenie podwozia głównego, ale tutaj winna była błędna instrukcja. Rysunki podwozia znalezione w necie wyjaśniły sprawę.

Popełniłem jednego, większego babola: płaty przykleiłem z zerowym wzniosem, a drewniana makieta tego samolotu miała wznios dodatni. W gruncie rzeczy jednak nie wiadomo jak potoczyły by się losy konstrukcji. Kolejna wersja mogła mieć inny wznios. Zostawiłem więc skrzydła w spokoju.

Model malowałem pactrami i gunze c. Działania prowadziłem nocami, więc zapach rozcieńczalnika gunze nie sprowadzał mi na głowę niezadowolonych domowników:)

Zapraszam do obejrzenia mojego dzieła:

 

DSCN2940.jpg

DSCN2942.jpg

DSCN2958.jpg

DSCN2921.jpg

DSCN2939.jpg

DSCN2951.jpg

DSCN2949.jpg

DSCN2934.jpg

DSCN2932.jpg

DSCN2972.jpg

Link to comment
Share on other sites

no i bardzo przyjemny model wyszedł ! gratuluje dobrze pomalowany, kalki pięknie siadły, podwozie b. przyjemnie wykończone, jedyny szkopuł to te raczej niczym nie uzasadnione nadmierne okopcenia za slotami (a cała maszyna czysta, słusznie zresztą) ale jak pisałeś że się uczysz/ćwiczysz to jasna sprawa generalnie fajnie że po dość długim warsztacie ukończyłeś projekt i nie zapomniałeś go nam pokazać

 

pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Bardzo fajnie prezentująca się maszynka

 

Nie lubię przepadam za niemieckimi maszynami, ale ta jest ciekawa i oryginalna.Wykonanie również całkiem do rzeczy. Jedyne rzeczy, których bym się uczepił to brak washa i oszklenie, któremu mogłeś zafundować kąpiel w Sidoluxie.

 

Poza tymi dwiema sprawami, jest ok

 

Pozdrawiam

Kornik

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.