Jump to content

STAR WARS MILLENNIUM FALCON - AMT/ERTL - mironek


Recommended Posts

Witam!

Ja również ślęczę nad Sokołem w wydaniu AMT/ERTL. Daleko mu do modelu w wykonaniu Fine Molds ale od czegoś trzeba zacząć. Po dłuższej przerwie (17 lat) w sklejaniu zaczynam od czegoś prostego, żeby trochę potrenować. Dodałem kilka szczegółów do kadłuba, zredukowałem wysokość bocznych paneli, dodałem oświelenie.

Edited by Guest
Link to post
Share on other sites
  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Może to kwestia użytego przez Ciebie źródła światła!

Ja do oświetlenie silnika użyłem trzech LEDów SUPER FLUX, które świecą pod dość szerokim kątem. Starałem się umieścić je tak żeby nie było martwych pól i dodatkowo w częsci silnikowej przed samą kratownicą umieściłem pasek zmatowionego papierem ściernym polistyrenu o grubości 0.25 na którym ledy rozpraszają światło. Podobnie mam zamiar zrobić z oświetleniem kabiny. Jeżeli nie da to dobrego efektu zastosuję światłowody.

4533ffbc8bd96daf.jpg

Link to post
Share on other sites

widziałem kiedys na necie zdiecie oświetlwnia napedu sokoła wykonane z neomówki,ozywiście niebieskiej,całe oświetlenie było zamkniete w specjalnie dopasowanej do sokoła skrzynce,od tylu miał matową plekse i zrobiony gril efekt był super,na zdieciu wyglądało to tak jak na poprawionej N.N.podczas ucieczki sokoła z Moss Eysley a dokładnie jak rozruch silników.A co do mego oświetlenia to zastosowałem diody,a otwory wytapiałem cienka igłą i to był bląd.gdybyś potrzwbował zdięć jakiegos elementu sokoła to pisz posiadam wiele zdieć zewnętrznych,a sam potrzebowałbym jakies plany,zdiecia wnętrza kabin strzelniczych.

Link to post
Share on other sites

Zrobiłem to podobnie. Skrzynka silnika ma niemal identyczny kształt.

Na żródło światła celowo wybrałem diody: zasilanie bateryjne (3 ogniwa AA) , niskie napięcie, nie wydzielają ciepła i pozwalają na wykonanie modelu który można zdjąć z podstawki.

Pozdrowionka!

Link to post
Share on other sites

Jeszcze kilka zdjęć z postępu prac (przed malowaniem podkładem):

uszkodzenia kadłuba zrobine dremelkiem

187c7de6c8b517fdm.jpg

zasilanie:

7aba48b213dfa267m.jpg

znowu oświetlenie

3b545de20c88a2d6m.jpg

tylna ściana kabiny

454dccdfc1468999m.jpg

17cf023355fa3ff9m.jpg

Edited by Guest
Link to post
Share on other sites

Następne fotki z postępu prac.

1.okno wieżyczki strzeleckiej

eef3b060f5dc7d6fm.jpg

2. okno z działkiem

cd10aad5af56b3bfm.jpg

ff4e8efe57553c18m.jpg

3.porównanie z fabrycznym oknem

98f271bd898c5068m.jpg

4.okno osadzone w wieżyczce

537abecb4a6ea22cm.jpg

5.kompletna wieża

b94961d51b5e1b13m.jpg

7fa9d9869ea7965bm.jpg]

6.kokpit

9f24fc5ef67dd3dam.jpg

b7afcc039ffdff7am.jpg

Edited by Guest
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam po dłuższej przerwie!

Jakoś do tej pory nie było czasu żeby się zająć Sokołem ale dzisiaj udało mi się go pomalować farbą bazową. Po przetestowaniu kilku odcieni szarości uznałem że najlepiej wygląda kolorek A45 (PACTRA).

979810d30d8ff394m.jpg d748715492fd3180m.jpg badfc7360eae258am.jpg

ada68dc9c0dc8e59m.jpg ac22b37ac0c264f7m.jpg

Pozdrawiam - Mironek

Link to post
Share on other sites

Witam!

Ostatnie malowanie pochłonęło prawie 3 buteleczki (~30ml).

Inna sprawa, że aerograf (AB1001) ,którym maluję nie należy do cudów techniki. Nie ma w zasadzie możliwości regulowania strumienia - da się nim malować jedynie duże powierzchnie. Kupiłem go specjalnie na potrzeby treningu pod kątem Sokoła, który przecież do małych nie należy i w zasadzie jego malowanie nie wymaga zbytniej precyzji. Dlatego teraz przymierzam się do zakupu PIWATY (w inny wątku zwracałem się o poradę).

Pozdrawiam

P.S. Zdjęcia zmniejszyłem do rozmiaru miniaturek.

Link to post
Share on other sites

Witam!

 

Jeżeli malujesz PACTRAMI to polecam przećwiczyć z kolorem A44 (FS36495). Z tego co się zorientowałem tym odcień jest zalecany do malowania kadłuba TIE-Fightera Fine Molds więc to powinno być to.

Niestety w sklepie w którym się zaopatruję nie było tego odcienia. Pozostałe: A39,A40,A41,A42 wypróbowałem i według mnie są zbyt ciemne na kolor bazowy Sokoła.

Za radami forumowiczów do rozcieńczania PACTR zakupiłem wczoraj alkohol izopropylowy (izopropanol). Litr tego specyfiku kosztuje 20 zł i napewno jest to o wiele taniej niż firmowy rozcieńczalnik 4zł/10ml a zużywam tego sporo bo do aero rocieńczam w stosunku 1:1. Farba rozcieńczona wodą zachowuje się jakoś dziwnie - inaczej się rozkłada

na powierzchni.

 

Pozdrowionka - Mironek

Link to post
Share on other sites

Aktualne postępy prac:

8d1389e4d8104145m.jpga7774d7df23c3bdfm.jpg

te elementy zostały dodane:

63ac110ae9f0742dm.jpg463082c3048ae805m.jpg

wracam do pracy. Mam nadzieję skończyć dzisiaj opancerzenie kapsuł ratunkowych.

Pozdrowienia

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Witam!

Niestety brak czasu powoduje, że prace posuwają się bardzo powoli.

Dopiero teraz udało mi się skończyć opancerzenie kapsuł ratunkowych.

1a8e63519fdf5b5em.jpg

Pozdrawiam - Mironek

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Mironku Sokół rośnie w oczach ...fajna rzecz z tym oświetleniem...czy na koncu będziesz go brudził?? a jak tak to czego użyjesz?? Pastele czy pigment...całość nabiera cudownego kształtu SW Ruuleeezzzz

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Witam!

Bezwzględnie Sokół będzie poddany brudzingowi. Nie wyobrażam sobie statku Hana Solo czystego. Użyję suchych pasteli - kupiłem kilka odcieni szarego, brązowego. Zanim jednak przejdę do tego etapu muszę jeszcze pokombinować z kolorystyką: bazowy kolor jest OK ale czerwień chyba zbyt jasna no i odcień szarości niektórych paneli też mi nie leży.

3dfc05ad0f0d4e17m.jpg

Pozdrawiam - Mironek

Link to post
Share on other sites

Z tymi Sokołami, X - Wingami, czy innymi TIE Fighterami jest problem, bo nie można oryginałom na świeżym powietrzu się przyjrzeć. Trzeba je malować na wyczucie, tak, żeby klejącemu się podobało

Link to post
Share on other sites

Prawda! Gdyby wiedzieć jakimi kolorami posłuzyli się w ILM może uprościło by to sprawę.

Właśnie trochę pokombinowałem na wieżyczce:

do czerwonej Pactry A26 dodałem kilka kropel czarnej i jest zdecydowanie lepiej, neutralny szary A39 zamieniłem na A41 Dark Ghost Gray a beże uzyskałem przez dodanie kropli czarnej do A45. Odpryski farby uzyskałem za pomocą maskolu. Jutro zdjęcia w naturalnym świetle - będzie lepiej widać. Pozdrowienia - Mironek

d02962e2dbc10ecfm.jpg a98ff7a99de01760m.jpg

Link to post
Share on other sites

Ten model traktuję jako treningowy. Chcę przetestować na nim wszystkie znane mi techniki. Brudzing w tym przypadku jest bezwzględną koniecznością. Oczywiście będę chciał zasymulować wyblaknięcia farby - mam nadzieję, że mi się to uda. Jak dotąd próbuję dobrać mozliwie najodpowiedniejszą gamę kolorów i mimo, że w większości są to odcienie szarości nie jest to wcale takie proste. Niektóre kolory po połozeniu na model sprawiąją, że wygląda on sztucznie. Do tego momentu model był już kilkakrotnie przemalowywany - szukałem odpowiedniego koloru bazowego - w chwili obecnej jest to Pactra A44 - tak już napewno pozostanie. Teraz muszę dobrać odpowiednie odcienie szarości dla zaakcentowania niektórych paneli. No i niestety ta czerwień jest nie do przyjęcia. Próbowałem ją nieco przyciemnić czarnym ale efekt jest słabiutki - dziwna rzecz, czerwony z czarnym źle się mieszają, kolor jest niejednolity, czarny pigment gromadzi się przy krawędziach i wypukłościach. Dzisiaj dalsze próby z czerwienią - na ogień idzie Pactra A6 - (dark red)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.