Skocz do zawartości

STAR WARS MILLENNIUM FALCON - AMT/ERTL - mironek


mironek

Rekomendowane odpowiedzi

Znowu poprawiłem, zastosowałem: "Miniaturka na forum (zdjęcie otworzy się w pełnym rozmiarze)". Ta opcja jest dostępna tylko w przypadku kiedy wstawiam zdjęcia pojedynczo jedno po drugim.

Wczoraj nie udało mi się zasiąść do modelu ale dzisiaj to już mus.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wyglada coraz lepiej. Koniecznie musisz jeszcze dodac slady po trafieniach. W ogole, jak na moj gust i jak na "Sokola", to ten frachtowiec jest jeszcze zdecydowanie za malo "sponiewierany". Wydaje mi sie tez, ze te okragle grille/oslony/radiatory/cokolwiek to jest powinny byc troche ciemniejsze. Czekam na dalszy ciag.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam zamiar jeszcze bardziej go sponiewierać ale boję się żeby nie przesadzić. Wczoraj dodałem kilka zacieków - staram się wypracować jakąś technikę i dobrać kolorystykę. Niestety rdza wyszła beznadziejnie, ale na szczęście można to będzie poprawić - suche pastele są techniką odwracalną.

802f0d44b32dd88c.jpg 2c158b0369b6109f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Nadal dopracowuję rdzę. Teraz kolor jest lepszy ale to jeszcze nie to. Oczywiście zacieki zostaną jeszcze przetarte żeby uzyskać rozmycie - chcę uzyskać smugi a nie kreski - zmniejszy to kontrast.

Dodałem okopcenia w okolicy uszkodzeń kadłuba pochodzących od trafień i przyciemniłem grile w sekcji silnika.

8430ea9a5fe625bf.jpg d4c7c85922d52234.jpg e96cbb4cb965283e.jpg a0542d63446eb122.jpg 57a67605961ea44c.jpg bf6a3016e3faebfc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Aktualnie siedzę nad dolną częścią kadłuba. Zrobiłem już wash pastelowy, teraz dorobię zacieki - chcę przećwiczyć nieco inną technikę. Do tej pory nanosiłem pastelę mokrym pędzlem a teraz spróbuję metody suchej -bez kropli wody. Jeżeli efekt mi się spodoba to do poprawki pójdzie również górna część kadłuba.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nakładaniem suchej pasteli jest później mały problem - warstwa pasteli trzyma się podłoża o ile za bardzo się nie dotyka tych miejsc paluchami. Poza tym, jak sie w późniejszym etapie zabezpiecza cały model lakierem, to warstwy suchej pasteli mogą zmienić kolor, położenie, mogą się "rozpłynąć" ...

 

Model zaczyna wyglądać co raz ciekawiej. Z rdzą to nie przesadź. Rdza to tlenek żelaza, a cholera wiem czy Sokół miał w sobie elementy żelazne, które mógłby rdzewieć.

 

Wycieki różnych płynów - na mój malutki rozumek mógłby się pojawić tylko w okresie, kiedy statek dłużej stoi na planecie lub w doku innego statku, podczas lotu w kosmosie to płyny zamarzają, a podczas lądowania ulegają spaleniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem okopcenia w okolicy uszkodzeń kadłuba pochodzących od trafień
- co do okopcen to srednio mi sie podobaja... mysle ze taka jednorodna kolorystycznie plama wyglada malo realistycznie. Moim skromnym zdaniem w samym miejscu trafienia powinno byc troche ciemniej. Relacje sledze uwaznie i podziwiam efekty Twojej pracy - w takich modelach brudzing to wazna sprawa...

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rdzą to nie przesadź. Rdza to tlenek żelaza, a cholera wiem czy Sokół miał w sobie elementy żelazne, które mógłby rdzewieć

pewnie jakieś elementy stalowe by się znalazły - po tak licznych i prowizorycznych naprawach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wrzucam najnowsze fotki - z dzisiejszego, słonecznego poranka. Naturalne śwatło potwierdza, że kolorystyka jest OK!

Wprowadziłem poprawki - udało mi się dobrać odpowidni kolor pasteli do imitowania rdzy - efekt mnie naprawdę zadowala. Dzisiaj będę poprawiał zacieki na górnym kadłubie - technika pasteli kładzionej na sucho daje subtelniejsze efekty. Uszkodzenia kadłuba wycieniowałem czarną pastelą na sucho - jest wg mnie bardzo dobrze, jeszcze tylko przetrę gunmetalem i powinno być jak trzeba. Muszę jeszcze zaprojektować podstawę tak, żeby stylistycznie pasowała do serii z Fine Molds bo następne w kolejce czekają X-Wing, TIE-Fighter, TIE-Interceptor, Y-Wing .... a na koniec jak już opanuję do perfekcji rzemiosło zastąpię Sokoła AMT na cacko z Fine Molds.

c9dad0f365742072.jpg

 

66a24adfe94a9585m.jpg3b41c67f3d72a0c4m.jpgf4afdef38467d7adm.jpg0ef49e82cf0eecfdm.jpge6518453f2a2ef5am.jpg

 

c2507497381ed024m.jpg9ce94c3f6d4383eam.jpg40c1d8359af904c7m.jpg51e90684237348b3m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

robię dioramę z TIE-fighterem fine molds.. poszukuję wszelkiego rodzaju postaci ze świata SW, czy miałbyś do odsprzedania, pożyczenia do sklonowania. albo sam moglbys sklonować robota R2D2?

 

a tak btw. to świetnie ci wyszły ślady po ostrzale sokoła.. z tego co zauważyłem na fotosach z filmu sam punkt trafienia był chyba czysty.. natomiast dookoła niego było to "osmolenie".. sam właśnie męczę się nad uzyskaniem takiego efektu.. a twój sokół robi wrażenie i tak..

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy miałbyś do odsprzedania, pożyczenia do sklonowania. albo sam moglbys sklonować robota R2D2?

Na jakim etapie jest diorama? Jeżeli nie jest to pilne to mogę spróbować sklonować R2D2 ale dopiero jak skończę Falcona. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy miałbyś do odsprzedania, pożyczenia do sklonowania. albo sam moglbys sklonować robota R2D2?

Na jakim etapie jest diorama? Jeżeli nie jest to pilne to mogę spróbować sklonować R2D2 ale dopiero jak skończę Falcona. Pozdrawiam

 

na etapie budowy kratownic prowadzących chwytaki do TIE-fighterów

i jakies 50% samego TIE z fine molds, więc nic pilnego

to jakies 5 sztuk r2d2 by mnie w pełni usatysfakcjonowało sam mogę udostępnić tylko figurki szturmowców, ale poluję na imperialny personel techniczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz jak głupi latam za diodami (dobrymi diodami).

Nie ma co biegać - na allegro jest bardzo duży wybór. Sam kupowałem Super Fluxy do podświetlenia silnika i inne do kabiny, wieżyczek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz jak głupi latam za diodami (dobrymi diodami).

Nie ma co biegać - na allegro jest bardzo duży wybór. Sam kupowałem Super Fluxy do podświetlenia silnika i inne do kabiny, wieżyczek...

 

Wiem tyle, że ja z Allegro nie korzystam :( a u mnie w miasteczku jeszcze jest jeden elektroniczny.

A co do Allegro to przyznam się bez lania, że hasła zapomniałem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Kolorystyka Sokoła: kolor podstawowy A44, oraz różne odcienie szarego A41, A42, A39 wszystkie farby PACTRY! A44 powinien być odpowiedni dla Twojego niszczyciela.

Wracając do mojego modelu od jakiegoś czasu cierpię na brak weny twórczej. W najbliższy weekend planuję przysiąść nad podstawką - projekt jest na ukończeniu.

82d1bd71e7441d9c.jpg

Pozdrowienia - Mironek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.