Skocz do zawartości

Mi-2 LPR


jjkiller

Rekomendowane odpowiedzi

A tu mam coś z niczego ;)

Na Allegro znalazłem... noo, opisane było jako "NRD'owski model Mi-2 z '74 roku"

Konkretnie to było: lewa połowa "modelu", prawa połowa "modelu" 3 śmigła z wirnikiem, tylny wirnik i... szybki, które to niczego nie pasowały, a ich przezierność można bylo porównać z muszlą klozetową ;) i brak szybki czołowej, oraz wytłoczony, olbrzymi napis na belce ogonowej "CCCP"

Kolega stwierdził że to taka grzechotka dla dzieci bo jakby nasypał do środka grochu i skleił to dziecko będzie miało zabawkę, a ponieważ stwierdził że z tego nie da się zrobić niczego co by moglo śmigłowiec przypominać tym bardziej mnie zmotywował żeby go kupić za te 5zł w opcji "kup teraz"

Śmigłowiec stoi jeszcze na warsztacie bo wybieram się na Bemowo porobić troszkę fotek żeby wiedzieć co skopałem i co da sie jeszcze z tego zrobić.

v2010112615372895282682.jpg

v2010112615373021321407.jpg

v2010112615373186122710.jpg

v2010112615414794136098.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest to ten zestaw to gratuluję wykonania. Wygląda całkiem nieźle.

 

DSC08305.JPG

 

Tak na marginesie skoro jak piszesz stoi jeszcze na warsztacie to pomyliłeś dział.

 

P.S. Mam ten model walczę z nim już około roku. Na razie leży na półce i czeka na powrót weny twórczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to na pewno ten sam zestaw. Całkiem przyzwoicie wyszedł, ale wiem że miał sporo błędów i to jest model prototypu Mi-2. Najbardziej dokuczał brak wnętrza, te mgliste szybki, drzwi ładunkowe nie z tej strony co trzeba i z tych trzech łopat wirnika głównego, jedna jest "lewa" dwie kręcą prawidłowo, a jedna wstecz Mam ten model, klejony za dzieciaka, potem pomalowany w barwy starego LPR- biało-granatowy z pomarańczowym pasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to na pewno ten sam zestaw. Całkiem przyzwoicie wyszedł, ale wiem że miał sporo błędów i to jest model prototypu Mi-2. Najbardziej dokuczał brak wnętrza, te mgliste szybki, drzwi ładunkowe nie z tej strony co trzeba i z tych trzech łopat wirnika głównego, jedna jest "lewa" dwie kręcą prawidłowo, a jedna wstecz Mam ten model, klejony za dzieciaka, potem pomalowany w barwy starego LPR- biało-granatowy z pomarańczowym pasem.

Dokładnie tak jak piszesz. Łopatę odciąłem i zrobiłem jak trzeba, wnętrze też zrobione z lakierowanych kartonów (w tym nosze, fotele, sufit z pulpitem pilota, podłoga oraz cały pulpit) i cieniutkiej pleksi. Drzwi ładunkowe przeniesione na dobrą stronę, koła tylne od Antka (oryginały nie przypominały kół, raczej dekle od studzienek ściekowych), jednym słowem 80% przerobione i dorobione.

Na warsztacie stoi bo muszę kupić niebieską farbkę i go domalować.

Jest to mój pierwszy śmiglak ale na pewno nie ostatni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No te kółka coś mi pachniały Antuśkiem szybki wyszły świetnie, na koniec pryśnij połyskiem i będzie git majonez. Jak fotkę zrobię mojego to tu wrzucę dla porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do pochlebnych opinii kolegów, bo model, za który się zabrałeś jest mocno rzeźnicki.

 

Przerzuć wątek do warsztatu i zabieraj się za wykończeniówkę. Zdjęć Mi-2 LPRu jest w internecie dość sporo i warto się z nimi zapoznać. zakup również wspominane przeze mnie lakiery bezbarwne i płyny do kalek, bo szkoda by było popełnić przy nim te same błędy co przy poprzednikach.

 

Powodzenia!

 

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Przerzuć wątek do warsztatu i zabieraj się za wykończeniówkę...

Ok, tylko jak przerzucić wątek bo nie ogarniam trochę poleceń na tym forum?

...Zdjęć Mi-2 LPRu jest w internecie dość sporo i warto się z nimi zapoznać...

Będzie w oznaczeniach SP-WXO, co do kalek to... nie mam, i tu pojawia się moje pytanie. Skala tego modelu to jak wyliczyłem to ok 1:50, gdzie można takie kalki dostać, a najbardziej to skąd wziąć kalkę okrągłą LPR, lub ewentualnie komu można zlecić zrobienie takiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przerzucenia wątku, to poproś o to Administrację forum, natomiast w sprawie kalek zgłoś się do jednego z kolegów, którzy mają już na swoim koncie projektowanie kalkomanii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...w sprawie kalek zgłoś się do jednego z kolegów, którzy mają już na swoim koncie projektowanie kalkomanii.

A możesz mi kogoś podpowiedzieć bo zadałem pytanko w odpowiednim dziale ale icon_dupa.gif nikt nie odpowiada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.