Skocz do zawartości

Aston Martin DBS - 1:24 Tamiya


Trojan

Rekomendowane odpowiedzi

skąd ty teraz weźmiesz tylne klosze do tego drugiego?

To już najmniejszy problem. Zrobię kopię z bezbarwnej żywicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • Odpowiedzi 117
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Coś tam drgnęło. Kasta prawie skończona. Zostały nieszczęsne lampy. Niestety również do wymiany idzie tylny dyfuzor. Jak niektórzy pamiętają dyfuzor popękał i niestety mimo pierwotnego dopasowania obecnie jest to nie do przyjęcia i nie leży tak jak powinien. Jako, że i tak kupuję nowego Astona zrobię sobie kopię żywiczną i będzie po kłopocie.

 

A na razie buda prezentuje się tak. Sorki za syfek na obiektywie.

 

dsc0184kb.jpg

 

dsc0179qm.jpg

 

dsc0167uf.jpg

 

dsc0162xd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nieźle się prezentuje.

Zadbaj o to żeby wszystkie listwy chromowane były bez zarzutu. Pięknie dopełniają ten lakier i szkoda by było zepsuć wygląd postrzępionymi brzegami listew lub czymś podobnym.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadbaj o to żeby wszystkie listwy chromowane były bez zarzutu

No właśnie pojawiły się drobniutkie nierówności. Spróbuję to jakoś usunąć. Ta ramka wokół okien to była mordęga. Ślady zostały głównie w liniach podziału tam gdzie niedokładnie przycięte zostało maskowanie, ale jest to do wyrównania.

W połowie maja zacznę szukać kolejnego Astona (wyjazd) więc jak tylko wyląduje na biurku szykują się ciekawe relacje z odlewu bezbarwnych kloszy i żywicznego dyfuzora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

No wreszcie coś się ruszyło. Odlewy okazały się nie lada wyzwaniem. Odbyłoby się to wszystko szybciej ale jak to bywa zanim dopracowałem technikę odlewania minęło trochę czasu. Poza tym zakupiona bezbarwna żywica do kloszy ma czas pełnego utwardzenia ok 5 dni. Więc jak coś nie tak poszło, pojawił się bąbel powietrza, niedolewka czas wydłużał się niemiłosiernie. To samo tyczy się normalnej żywicy. Dyfuzor jest na tyle skomplikowany, że zanim doszedłem do właściwej procedury odlewu minęło trochę czasu.

Efekt finalny to 6 odlewów dyfuzora do śmietnika i 4 odlewy kloszy do śmietnika. Zrezygnowałem z dzielonej formy i wszystko odlewałem z jednej silikonowej formy. Dzielenie w celu wydobycia oryginału wykonałem skalpelem ale tak by silikon zachował kształt. Dodatkowo wyciąłem otwory, którymi wypływał nadmiar żywicy (w obu przypadkach). Dzięki temu wtryskiwałem strzykawką żywicę w ilości większej niż było potrzeba dopóki żywica nie lała się wszystkimi otworami. Można by to nazwać przepłukaniem formy ale się udało.

A ty pokrótce procedura:

 

Elementy przylepione do dwustronnej taśmy klejącej

fot1n.jpg

 

Dorobione kartonowe ścianki formy

fot2v.jpg

 

Forma zalana silikonem

fot3m.jpg

 

A tu wydobyty gotowy dyfuzor

fot4z.jpg

 

Żywica jest dość krucha więc w celu uniknięcia niespodzianek podkleiłem spód wzmocnieniem z cieniutkiej tkaniny zalanej cyjanoakrylem

fot5o.jpg

 

Gotowe klosze lamp

fot6.jpg

 

Prawie finalny dyfuzor już w carbonie

fot7f.jpg

 

Tym oto sposobem praca nad Astonem została prawie skończona. Zostały jeszcze jakieś drobiazgi ale już szykuję się do sesji fotograficznej do Galerii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to świetnie. Mam pytanie odnośnie zderzaka, bo widzę, że nie robiłeś kanalików do wprowadzenia żywicy. No właśnie, którędy wlewałeś żywicę i jak [wzdłuż której osi] rozciąłeś formę dla zderzaka. Jeszcze raz - wygląda bombowo.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Formę rozcinałem wzdłuż dyfuzora, tak jakby po jego obwodzie. Ciąłem po krawędzi. Jako, że część leży bezpośrednio na podłożu pozostały małe miejsca styku elementu, które pozwoliły wprowadzić strzykawkę. Po rozcięciu formy utworzyła się tak jakby kanapka. Po rozchyleniu można było dotrzeć do zakamarków i już bezpośrednio w silikonie wyciąć drobne rowki do odprowadzenia żywicy. Najpierw zalałem trudno dostępne miejsca a po zamknięciu kanapki przez dziurkę wstrzykiwałem żywicę do oporu aż zaczęła wypływać (również z linii cięcia).

Ewentualne nadlewki były cieniutkie i łatwe do usunięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedź. Naoglądałem się na YT różnych technik, i tam zawsze te kanaliki w formie robili na etapie odlewania formy. Widzę, że nie jest to jednak konieczne do otrzymania tak świetnego rezultatu jak u Ciebie.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aston przygotowany do transportu na sesję i niespodziankę. Niespodzianka będzie jak wszystko się uda.

 

dsc08421s.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odlewy pierwsza klasa

Tak zapakowany model kojarzy mi się z wyprawą na jakiś konkurs jeśli tak, to życzę powodzonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odlewy pierwsza klasa

Tak zapakowany model kojarzy mi się z wyprawą na jakiś konkurs jeśli tak, to życzę powodzonka

Dzięki Konkurs raczej nie. Po prostu nie chcę być coś się stało nawet w błahym transporcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zgrywają się zdjęcia i niniejszym kończę relacje z warsztatu. Do zobaczenia już niebawem przy warsztacie z DBS Volante!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.