Skocz do zawartości

H.M.C.S. SNOWBERRY - 1:72 Revell


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 82
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tylko szkoda że nie będzie pływał . Tej wielkości kadłub aż się prosi o zamontowanie różnych rzeczy. Ale robota cymes!

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Różnych rzeczy" a co przez to rozumiesz?

 

 

Andrzej zrób proszę fotkę z przyrównaniem do jakiegoś trucka

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko szkoda że nie będzie pływał

Myślałem nad tym aby zrobić korwetę pływającą ale w końcu trucków też nie robię zdalnie sterowanych

 

Na pokładzie rufowym przykleiłem żeberka wzmacniające nadburcia i wziąłem sie za malowanie kadłuba, narazie pomalowałem czarnym matem:

 

cef2a3933e14db49.jpg

61c810345db6849a.jpg

7b5b66a6b2a05ae7.jpg

 

"

Andrzej zrób proszę fotkę z przyrównaniem do jakiegoś trucka

chciałeś i masz:

 

39a6caa95f893e34m.jpge6c3d2efb65487bem.jpg24467b1a5700e6d0m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak prezentuje się oryginał, czyli śnieguliczka biała.

No właśnie, w Googlach można więcej znaleźć tych roślinek niż materiałów na temat korwety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, w Googlach można więcej znaleźć tych roślinek niż materiałów na temat korwety
- co Cie konkretnie interesuje ?

 

Pomijajc galerie fotek do ktorych linki podalem na pierwszej stronie tego tematu, to w googlach jest olbrzymia ilosc informacji o tych okretach... Wyniki 1 - 10 spośród około 440,000 dla zapytania Flower class corvette

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=Flower+class+corvette&btnG=Szukaj+w+Google&lr=

 

Pozdr.

Pawel

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, w Googlach można więcej znaleźć tych roślinek niż materiałów na temat korwety
- co Cie konkretnie interesuje ?

 

Pozdr.

Pawel

Dzięki za odzew Narazie mam wszystko co potrzebuję na temat korwety:) Bardzo pomocny jest mi ZzB , który to podsyła mi na maila materiały (swoich też mam dość sporo ).

O Googlach napisałem dlatego że gulus zapodał fotkę śnieguliczki białej - Snowberry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Googlach napisałem dlatego że gulus zapodał fotkę śnieguliczki białej - Snowberry.

Tylko dla tego, że znam róznych "berry" kilka, ale snowberry - nie wiedziałem co to jest, jak to wygląda i czy to się je?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Googlach napisałem dlatego że gulus zapodał fotkę śnieguliczki białej - Snowberry.

Tylko dla tego, że znam róznych "berry" kilka, ale snowberry - nie wiedziałem co to jest, jak to wygląda i czy to się je?

Luknij tu: http://www.meltonrossnewbarnetby.co.uk/snowberry.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gulus

Tylko dla tego, że znam róznych "berry" kilka, ale snowberry - nie wiedziałem co to jest, jak to wygląda i czy to się je?
- ludzie kochane - wezcie sobie wpiszcie w googlach Śnieguliczka biała

 

Groznie to brzmi: H.M.C.S. Śnieguliczka biała

 

tornado

No i super - wash na pokladzie naturalnie bedzie ?

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i super - wash na pokladzie naturalnie bedzie ?

Pozdr.

Pawel

Spokojna głowa, coś się wymyśli narazie chcę pomalować cały kadłub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kadłub pomalowałem na podstawie instrukcji według przelicznika Revell/Pactra. Po odklejeniu taśm maskujących ukazały się zacieki na czści podwodnej a że niebardzo spodobały mi się kolory kamuflażu to postanowiłem przemalować cały kadlub. Tym razem mam zamiar pomalować kamuflaż na podstawie zamieszczonego poniżej obrazka , tyle że z kolorami będę musiał sam pokombinować

 

3e223f56ee594ab7.jpg

 

Kilka fotek z już pomalowanym kadłubem poniżej lini wodnej:

 

bf06b80990ec2c03.jpg

49ba2ef81f4296af.jpg

29b0b06f34bfe463.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wciąż nie mogę wyjść z podziwu dla wielkości tego modelu

zasuwasz z pracami jak Okonek przy swoim tankowcu

chyba wszystkie krasnale z rynku buchnęliście i zagoniliście do roboty, choć u Ciebie pewnie te bardziej wyrośnięte pracują

 

a model nabiera coraz przyjemniejszych kształtów, kolory mimo, że będziesz poprawiał to pewnie i tak potem przy śladach eksploatacji troszkę się zmienią

zaciekawił mnie ten model, czelkam niecierpliwie na dalsze relacje

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedrula czy malowanie lewej burty jest lustrzanym odbiciem prawej strony

Prawie bo na bakburcie trapez jest nieco mniejszy od tego na sterburcie, tak przwiduje instrukcja. Ogólnie w necie jest bardzo mało fotek oryginału od strony bakburty. Mam fotkę, która pokazuje nieco inne wielkości kamuflażu na lewej burcie. Nie sugeruję się nią przy malowaniu kadłuba ponieważ burta na sródokręciu jest za mocno naświetlona i tylko można się domyslać czy pomiędzy trójkątami jest trapez Zastanawia mnie plama pod szalupą, wygląda to jakby był wyrwany kawał burty ale moze też być namalowana, lub jest to poprostu wina zdjecia Jak by nie patrzeć zdjecie ukazuje podobne rozmieszczenie kamuflażu do tego z instrukcji:

 

116168d2e92cd089.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie plama pod szalupą, wygląda to jakby był wyrwany kawał burty

 

Hej.

Stawiam na cień rzucany przez szalupę

 

Pozdrowionka

ZzB

Hm wszystko możliwe

 

Kurna skończył mi się zapas Białej Pactry - A47 Matt, a w całym Wałbrzychu nie uświadczysz jej Naszczęście poratował mnie 123 marti ze Świdnicy, który to podarował mi 1 i 1/2 buteleczki (tu wielkie dzieki ) W sumie zrobiłem około 120 km, ale myśle że się opłaciło bo kadłub mam już przemalowany

 

b7e5d4d6c5b17225.jpg

3f68813c46c94813.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.