Skocz do zawartości

'69 CORVETTE COUPE - REVELL


dyja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Po bardzo długim okresie budowy link, wreszczie mogę zaprezentować galerię mojego modelu.

Krótkie podsumowanie dla tych którzy chcieliby ten egzemplarz składać. Otóż, całość elementów jest całkiem dobrze wykonana i wszystko pasuje prawie idealnie...prawie:) jedyny ale największy minus jest z połączeniem kasty i podwozia. Niestety producent chyba nie za dobrze to przemyślał. Zamontowanie podwozia bez drastycznego uszkodzenia silnika jest prawie nie do wykonania. Podczas przymiarek już widziałem spore problemy, jednak po pomalowaniu wszystkiego i zabraniu się za połączenie było ciężko. Dodatkowo komora silnika jest mała, i niestety z tego powodu oraz dlatego że wpasowanie podwozia do kasty było bardzo kłopotliwe zrezygnowałem z przewodów wysokiego napięcia. Z lewej strony komory praktycznie nie ma przejscia dla kabli. Trochę mnie to wnerwia, ale mogąc uszkodzić część silnika wybrałem mniejsze zło.

 

Całość polerowana pastami Tamiya - Fine oraz Finish, wosk także Tamiya.

Zdjęcia robione przy oświetleniu naturalnym, dzisiaj przed południem.

 

Mam nadzieję że model się spodoba. Na półce wygląda bardzo efektownie i to mnie cieszy. Udało mi się ponownie uzyskać całkiem przyzwoity efekt lustra

 

Pozdrawiam i zapraszam do komentowania.

 

Ladies and Gentelman oto on...

 

CORVETTE COUPE '69

 

 

 

04732b7a968f002b.jpg

 

fe4dae9e48535769.jpg

 

99a4739180a93b25.jpg

 

e96391db0ad5351b.jpg

 

3b75e3791142a792.jpg

 

4473475743bdfd5b.jpg

 

413ebaff5d06f768.jpg

 

45e679be5f2595db.jpg

 

8faa1ba0a50b2d0b.jpg

 

 

pozdrawiam

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko odnoszę takie wrażenie na tej fotce, gdzie widać 'Vettę od góry, że dach i pokrywa bagażnika jakieś takie są zmatowione - głównie dach taki jakby przetarty

Musi to być niestety wina zdjęcia, możliwe że dość długi czas naświetlania zdjęcia i lekkie poruszenie wywołały taki efekt. Ale na żywo to właśnie dach i bagażnik są najbardziej lustrzanymi elementami karoserii, gdyż są najbardziej płaskie

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zaciski na tarczach wydają mi się mniej więcej w odpowiednich miejscach:)

No prawie

corvette_stingray_3.jpg

co do felg to mi również bardziej by się podobały z jakimś klasycznym dla tego rocznika wzorem. Kwestia gustu.

Z uwag dorzucę jeszcze prawą przednią oponę do poprawy założenie na felgę. Dobrze widać na drugiej fotce.

Maszyna strasznie wysoko stoi, szczególnie z tyłu. Można było spróbować coś z tym zrobić.

Po za tym bardzo fajny klasyk.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wykonałeś kawał dobrej roboty przy tej Corvette i należą Ci się słowa uznania. Bardzo miło jest zobaczyć taką ślicznotę przed samymi świętami

 

Ja przyłączę się jednak do zwolenników zamontowanych przez Ciebie felg. Również lubię klasyki, ale te, które założyłeś wcale nie ujmują ogólnemu wyglądowi modelu, a nawet dodają mu pewnego "pazura".

 

Jedyne co mi nieco nie pasuje w tym Twoim czarnym cudeńku, to tarce hamulcowe, którym przydałoby się trochę "życia". Może nieco wyrazistszy wash czy coś w tym stylu załatwiłoby sprawę. W takim stanie jak teraz mają nieco plastikowy wygląd.

 

Ogromny plus należy Ci się natomiast za silnik, który wygląda bardzo efektownie.

 

Gratuluję pięknego modelu!

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.