Skocz do zawartości

Świąteczny "Pociak", 1:72, KP


drabik

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

W oczekiwaniu na lepszą fotograficzną pogodę nie mogłem się oprzeć i ustawiłem najmłodsze zlepiackie dziecko pod choinką.

To "pociak", czechosłowackiej jeszcze KP we współczesnym wypuście. Malowanie... cóż - tu puściłem wodze fantazji, czując się usprawiedliwionym szeroką gamą malowań rzeczywistych maszyn. Mój dostał numery Fw-44, eksploatowanego przez Aeroklub Bydgoski.

Sam model poczyniony prosto z pudła, tak dość relaksacyjnie, choć jednocześnie starałem się, by na półce raczej nie straszył a przyciągał wzrok.

 

pociak1.jpg

 

pociak2.jpg

 

pociak3.jpg

 

pociak4.jpg

 

pociak5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

choć jednocześnie starałem się, by na półce raczej nie straszył a przyciągał wzrok.

 

No i udało Ci się. Mój wzrok z pewnością przyciągnąłby stojąc w każdej gablotce.

Na ostatnim zdjęciu odnoszę jedynie wrażenie, że płaty nie są równoległe.

Być może to tylko jakiś efekt "fotograficznej perspektywy", czy coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ostatnim zdjęciu odnoszę jedynie wrażenie, że płaty nie są równoległe.

 

Niestety na żywo patrząc, też odnoszę do wrażenie, ale już za późno na poprawkę...

 

nie ty jeden i nie wy obaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo wymienionej niedoskonałości, muszę przyznać, że wycisnąłeś z tego modeliku dość sporo i to Ci się chwali. Wygląda nieźle i napewno będzie fajnym elementem kolekcji

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo wymienionej niedoskonałości, muszę przyznać, że wycisnąłeś z tego modeliku dość sporo i to Ci się chwali. Wygląda nieźle i napewno będzie fajnym elementem kolekcji

 

Pozdrawiam

Kornik

 

Cóż mogę powiedzieć - jest mi ogromnie miło:) I będę się starał dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny. Malowałeś pędzlem?

 

Nie, spray srebrny akrylowy, odcieniem łudząco podobny do Humbrola 11. Błyszczący, 18 zeta za pół litra... Z braku kasy na aerograf postanowiłem zainwestować w półśrodki.

Niestety, miałem z nim (a raczej Humbrolem pod spodem) przeboje; o ile niebieski (pierwotnie pociak miał być dwubarwnie militarny) przyjął ów akryl bez oporów, to zielony (choć wyschnięty) się pod akrylem zagotował. Za chwilę zagotowałem się w związku z tym ja, ale jakoś wybrnąłem...

Metoda sprayowa mnie jednak wciągnęła na tyle, że następny na tapecie RWDziak zostanie w ten sam sposób potraktowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie fajny, jakiś czas temu(teraz żałuję) sprzedałem go za parę złotych na allegro wraz z żywicznym silnikiem i kołami w ramach pozbywania się wszystkiego co ma śmigła. Tak, na wszelki wypadek żeby nie kusiło

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.