Skocz do zawartości

Scania racing


eljot95

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, założyłem nowe konto ponieważ do starego nie mogłem się zalogować. Mam zamiar zbudować scanię racing.

 

Najpierw co zamierzam zrobić. Na podstawie tego modelu chcę zrobić wyścigową scanie. 1_f36c04e8f8a3.jpg

 

Coś takiego chciałbym osiągnąć aczkolwiek planuje zrobić trochę inaczej niż na fotografii:

800px-Formula_Truck_2006_Scania_Muffato.jpg

 

Zmiany jakie chcę wprowadzić to:

-obniżone zawieszenie,

-skrócona rama,

-obniżona kabina,

-skrócona kabina,

-przeróbka zderzaka,

-jakieś spoilery,

-sportowe wnętrze wyciągnięte z modeli bburago

-i jakieś stylowe malowanie i wiele kalek.

 

Aha i proszę nie piszcie komentarzy że szkoda modelu na takie kurpiowskie wycinanki ponieważ do autka dobrał mi się taki mały szybki człowieczek i zostawił z niego wiórka. Zwykły model już z niego nie będzie więc spróbuję wyścigówkę a czy mi się uda czy nie to rozpaczał nie będę nad nim.

 

Model aktualnie nie wygląda zachęcająco ale życzcie mi powodzenia może coś wyczaruje z niego.

 

http://zapodaj.net/cffe9556a2f1.jpg.html

http://zapodaj.net/4a29fd221dba.jpg.html

http://zapodaj.net/d04a47a5325e.jpg.html

http://zapodaj.net/baf40efec27a.jpg.html

 

Przepraszam, że zdjęcia w linkach ale nie działało przez img.

 

PS: jakby ktoś miał na sprzedaż przednia szybę do scanii (może być uszkodzona) albo jakieś wyścigowe kalki typu loga i takie duperele niech pisze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foty będą lepsze jak będzie co fotografować przecież nie będę statywu ustawiać żeby zrobić zdjęcie złamanych drzwi i oderwanego koła. Kolejna porcja zdjęć dzisiaj popołudnie/wieczór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze. Lolek poprzedni nick wysłałem ci na PW.

 

Co do modelu to na razie zwęziłem nadkola, poszpachlowałem zderzak, przeniosłem przednią oś do przodu. Jeszcze trochę muszę pomierzyć i dopasować elementy dookoła osi i zabieram się za kabinę. Zdjęcia wieczorem jak będzie widać jakieś postępy. Tylko podpowiedzcie mi czy kabinę skrócić tak, żeby kończyła się zaraz za drzwiami jak na zdjęciu które podałem na początku czy zostawić trochę tak jak np tu: http://www.fg-polska.pl/oss/catalog/images/Man1.jpg

 

Ja myślę żeby trochę zostawić ale będę się kierował waszymi wskazówkami.

 

No i czy nie ma ktoś na sprzedaż tej szyby przedniej i jakiś tematycznych kalek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że zdjęcia w linkach ale nie działało przez img.

Przejdź na imageshack, photobucket czy coś podobnego, na pewno Ci się opłaci

A ogólnie to bardzo ciekawy projekt, chociaż będzie wymagał dużo pracy, tak więc życzę powodzenia.

A tak trochę OT, ale w temacie wyścigowych trucków, ciężarówka która robi na mnie największe wrażenie Renault Premium Course:

http://www.trucksplanet.com/catalog/model.php?id=388

Na tej stronce masz poza tym trochę fotek innych takich ciężarówek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jeśli myślicie że zapomniałem o modelu to macie rację.... w stu procentach. podczas sprzątania model wylądował w pudełku i sobie poszedł spać. Jednak ostatnio przez przypadek go znalazłem i wracamy do pracy.

 

Jak na razie mamy zwężone nadkola- wycięty ten pasek na środku i skrócony prawy bok kabiny.

 

Tak się to teraz prezentuje:

 

zdjcie0238y.jpg

zdjcie0241v.jpg

zdjcie0245p.jpg

zdjcie0247f.jpg

zdjcie0242y.jpg

 

Ehh jak sobie pomyśle ile tych wycinanek jeszcze z drugiej strony to mi się odechciewa ale to jest najtrudniejszy etap. Potem będzie już tylko lepiej....

 

Aha i oceniajcie tu model a nie zdjęcia. Tematy świateł, lustrzanek cyfrowych i polityki zostawcie dla siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli myślicie że zapomniałem o modelu to macie rację.... w stu procentach. podczas sprzątania model wylądował w pudełku i sobie poszedł spać. Jednak ostatnio przez przypadek go znalazłem i wracamy do pracy.

 

Jak na razie mamy zwężone nadkola- wycięty ten pasek na środku i skrócony prawy bok kabiny.

 

Tak się to teraz prezentuje:

 

zdjcie0238y.jpg

zdjcie0241v.jpg

zdjcie0245p.jpg

zdjcie0247f.jpg

zdjcie0242y.jpg

 

Ehh jak sobie pomyśle ile tych wycinanek jeszcze z drugiej strony to mi się odechciewa ale to jest najtrudniejszy etap. Potem będzie już tylko lepiej....

 

Aha i oceniajcie tu model a nie zdjęcia. Tematy świateł, lustrzanek cyfrowych i polityki zostawcie dla siebie

 

Linki nie chodzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi. Jutro pójdę do sklepu wywalę 700zł na aparat który ma funkcję makro żeby zrobić zdjęcia na forum Niestety mój telefon takiej opcji nie posiada a aparat wzięła siostra ale jak wróci na pewno się zrehabilituję.

 

Co ze zdjęciami robię źle że mi nie trybią i koledzy muszą poprawiać?

 

Co do modelu. Wygląda obiecująco- mi też się podoba Co sądzą inni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. skoro nie masz czym robić porządnych zdjęć - nie rób w ogóle - poczekaj na powrót siostry - przecież nikt nie zmuszą Cię do umieszczania zdjęć od razu gdy tylko model trafia w Twoje ręce

2. jeśli jesteś nastawiony na pokazywanie prac przy modelu i nie masz zamiaru uwzględniać uwag kolegów "oceniajcie tu model a nie zdjęcia. Tematy świateł, lustrzanek cyfrowych i polityki zostawcie dla siebie" - to po co w ogóle zaczynasz tę relację - zrób model, pokaż w galerii gotowy ewentualnie napisz co zmieniłeś bądź dołącz fotki z przeróbek i po sprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ze zdjęciami robię źle że mi nie trybią i koledzy muszą poprawiać?

 

Wybierasz zły adres obrazka.

Jeżeli masz na stronie taką postać jak tutaj to najeżdżasz na obrazek, prawy przycisk myszy, wyświetla ci się lista poleceń, wybierasz w tej liście właściwości, wyskakuje tam okno w którym jest adres , kopiujesz ten adres i wrzucasz go forum w tej postaci [img]skopiowany link[/img]. I działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.