Skocz do zawartości

[W] Diorama 1:35


Łukasz S.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Modelarzy

 

Po mojej długiej nieobecności na forum, postanowiłem zawitać tu ponownie

Tym razem z mega projektem który juz od dłuzszego czasu jest na warsztacie, przejdę do rzeczy, czyli fotek z postępu:

 

Ponieważ mam zamiar przygotować podstawkę pod King Tigera (Dragon nr zestawu 6312), tak wiec zapodaje przedsmak

tego co się bedzie działo...

Podstawa będzie wykonana z tablicy korkowej 30cmx20cm

Podwyższyłem poziom styropianem wszystkie nierówności po bokach zostaną wygładzone...

 

Niewielki zarys fotograficzny:

 

imgp0054yg5.th.jpgimgp0055ey1.th.jpg

 

Mały update fotek, prace nad projektem dio lecą w miarę szybko...

 

imgp0001cs7.th.jpg

imgp0002mq7.th.jpg

imgp0013ow2.th.jpg

Drabina praktycznie już na wykończeniu...

 

Bruk wykonałem z gładzi szpachlowej (firmy Gipsar - można kupić np. w Praktikerze). Na początek wylałem formę (rozmiarów prostokąta) następnie gdy to wszystko wyschło, zabrałem się za dłubanie

Pomalowałem to wszystko rozcieńczoną Pactrą nr A41 następnie w ruch poszły pastele: czarny, jasny szary, potem matt Humbrola, następnie kolejna porcja pasteli, tym razem czarny, brązowy, jasny szary, ciemny szary, kolejna warstwa mattu Humbrola, i na koniec ponownie przetarte pastelami czarny, brązowy, jasny (piaskowy) i gdzie niegdzie pigmentem Talena Olive Green

 

Co jeszcze dojdzie napewno ruina budynku w prawym górnym rogu...

zapodam niebawem fotki z produkcji owej ruiny

Figurki z tamki, jak i również dragonowe i na koniec parę drobiazgów...

 

 

Teraz przechodzę montaż podłogi parteru:

Oto zdjęcia z produkcji:

 

imgp0092ju9.th.jpgimgp0093ko0.th.jpg

Sorry za nieciekawe zdjęcia, robione były na szybko...

 

A więc ściana jest przymocowana na sucho aby, pokazać mniej więcej jak to wszystko będzie się trzymać... Ta linija pociągnięta którą tam widać zostanie usunięta.

Sama forma wchodzi między podłogą a chodnikiem idealnie więc bez obaw że za wcześnie już montuje podłogę (będzie zakryta w razie czego gdyby nastapiła jakaś dziwna sytuacja) w postaci wylania farby itp...

 

 

Nocna stolarka podłogowa wykończona, efekt poniżej na zdjęciach

 

imgp0094le8.th.jpgimgp0097kb9.th.jpg

 

Podłoga parteru, w 90% jest wykończona jeszcze muszę poszukać czegos aby wykonać cokolik , ciutek krzywo wykonałem tą podłoge, nie mam się czym przejmować i tak w większości bedzie zasypana gruzami...

 

Przyszedł czas na to aby zaprezentować okna

Heh, były z nimi lekkie problemem, ale wyszły jak wyszły...

 

imgp0098ll1.th.jpg

Moja nadludzka siła uszkodziła, kawalek muru, czego skutkiem jest widoczna szczelina po pęknięciu... Chyba mam na to sprytny pomysł, bo z tyłu i z boku zostało to zaszpachlowane humbrolowską szpachlą jak dobrze zamaluje z pewnością nie będzie się rzucać to w oczy...

 

I jeszcze niewielkie zbiliżenie na windows'y

 

imgp0100no9.th.jpg

 

Do wykonania parapetu i tych no (jak to się pisze) nadproży (?) wykorzystałem cegiełki firmy Plusmodel (troszkę ich zostało) a świetnie się do tego nadawały, wybrałem w miarę cienkie i ciach na ścianę oraz parapet, wszystkie szparki itp. , są oczywiście zaszpachlowane.

Oprucz lewego okna bo było robione kilka godzin wstecz...

 

 

Dobra, czas zapodac kolejne zdjęcia z budowy mojego budynku.

Postęp przy budowe w tempie szybszym niż budują u Nas autostrady

Tak więc macie na co popatrzeć.

 

Ogólnu rzut na całość:

imgp0102az0.th.jpg

 

I nieco dwa zbliżenia na szczegóły:

imgp0103wd5.th.jpg

imgp0104pi2.th.jpg

 

I dziś ruszam z podłogą na pięterku.

Nie niszczyłem belek ponieważ to zbyt mała powierzchnia, i jakoś wydaj mi się że gdy dorzucę graty i gruzy to dziwnie to będzie wyglądało, chyba że mnie ktoś z Was przekona że będzie lepiej...

 

 

Nastepna niewielka porcja zdjęć z mojego warsztatu.

 

Tym razem pokażę już dotowe piętro, oczywiście czeka jeszcze ma mały facelifting, i tak już przeszło pierwszą operację plastyczną, żle przyciełem deseczki od podłogi i było dosyc krzywo... (tak to jest, jak się pracuje po nocach przy dioramkach)

Teraz kolej na fotki.

 

imgp0110jj7.th.jpg

 

Budyneczek już został przyklejony do pierwszej części którą to stanowi bruk i chodnik.

imgp0111vx3.th.jpg

 

imgp0112lh5.th.jpg

 

 

 

Dioramka powstaje sobie bardzo powoli, co mnie wcale nie martwi, nie spieszę się aby pózniej niczego motyla noga nie zepsuć...

 

Taki miniaturowy update fotek

 

imgp0119ae5.th.jpg

 

Ściana na pierwszym pietrze jest pomalowana na zółty kolorek , natomiast na parterze jest pomarańczowy...

... do pomalowania ścian wykorzystałem suche pastele sproszkowane i wymieszane odrobiną wody.

Lekki brudzing został wykonany, mozliwe że jeszcze go doprawię co nieco.

Na parterze już przybywa gratów, mapa na ściance i stolik (nie gotowy jeszcze w stanie surowym, dopiero co 4 nogę zamontowałem)

 

imgp0120om2.th.jpgimgp0125vy9.th.jpg

Sorry za kulawe fotki, ale jakoś takie mi wyszły dziś, ostatnio były o wiele lepsze...

 

... i następny update fotek dnia 26.03.2007

Tym razem pomalowałem przednią ścianę (Pactra A21) + mix suchych pasteli (zajeb*** sprawa)

 

Heh, prawie jak domek Verlinden'a...

Co raz częściej czerpię od nich pomysły...

imgp0126rv5.th.jpgimgp0127bs5.th.jpg

 

Zbliżenie na windows'y (okna)

Parapety i to coś po bokach jest jeszcze w fazie produkcyjnej, malowanie + brudzing dojdzie na sam koniec, czyli tej nocy juz będzie na wykończeniu...

imgp0128wp7.th.jpg

 

Powoli zapełniam gratami przestrzeń na dole...

... zastanawiam się czy może jakieś rury kanalizacyjne dodać pod sufit?

Stoliczek juz uformowany i przypiety do podłogi na stałe...

imgp0129ul4.th.jpg

imgp0130nm3.th.jpg

 

Na dole jeszcze dorzucę parę drobiazgów, na górze wylądują chyba jakieś drobne odłamy budynku...

No i to chyba dziś na koniec...

Jeśli są jakieś pytania pisac na wszystkie postaram się odpisać...

 

Pozdro

Łukasz S.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra nie będę zanudzać, tylko od razu przechodzę do fotek, wczorajszy dzionek był moją totalną klęską zagłady nad stworzeniem rynny, ok 4 razy był zmieniany układ kolorsytyczny tak że efekt jej wykonania sami zaraz ocenicie

 

Oto rzut na całość:

imgp0004zf0.th.jpg

 

Dorzuciłem w/w rynnę (zamocowana już na stałe) oraz 2 plakaciki...

Myśle jeszcze nad jakimś szyldem który bedzie wisieć pod oknami, może jeszcze ze 2 sztuki podwieszanych doniczek.

 

Takie kulawe zbliżenie na rynnę i plakaty

imgp0005gh8.th.jpg

Na jednym plakacie, utorzyłme ok 4 dziur po ostrzale, wyszły tak sobie nie będę już tego zmieniać, a co...

 

Tutaj zbliżenie na okienka, małymi kroczkami wykonują stolarkę okienną:

imgp0006qj1.th.jpg

 

Reszta zbliżeń na pozostałe detale budyneczku...

imgp0007gt3.th.jpgimgp0008bt8.th.jpg

 

... i nastepny update niebawem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następna porcja fotek, tym razem zabieram się za graty, bambetle itp.

 

imgp0011pz5.th.jpg

Troszkę beczki wysły na fotce jak zielone jabłka w rzeczywistości tak nie wygląda, a co mnie to....

 

imgp0014ps6.th.jpg

Przygotowywuję szyld reklamowy na budynek stąd jego widok na zdjęciu

Wybiorę jeden z tych napisów które widnieją na fotce:

cd5030qw3.th.jpg

Źródło: ModelCentrum - dział Dioramy

Chyba że ktoś ma inny pomysł?

 

imgp0016uj7.th.jpgimgp0024ll3.th.jpg

Nooo skrzynka na narzędzia ma parcie na szkło lansuje się przy próbie wycinania uchwytu nastąpił krach (ach ten plastik Tamki) i się złamał na 2 części (nie chciało mi się) go sklejać więc dorobiłem nowy z drucika miedzianego

 

imgp0021ad4.th.jpg

Całość w komplecie, to i tak nie wszystko co bedzie jescze na dio, kolejne bambetle są w przygotowaniu...

 

 

PS. Dzięki za komentarze!!!

O w morde jeża, motyla noga, ale oglądalność rośnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz nie łam się!!

 

My się nie odzywamy, bo nas zatkało :D:D

 

DObra co tu dużo gadać... Dioramka niesamowita... Widać, że masz do tego talent... Świetnie wyszła Ci rynna i kostka brukowa. Budynek też przesuper, a w szególności goła ściana bez tynku... Drabinka taka trochę za jasna, a skrzynka na narzędzia całkiem fajna

 

 

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz nie łam się!!

 

My się nie odzywamy, bo nas zatkało :D:D

 

Hehehe, wcale się nie załamuję

No w końcu ktoś się odezwał w tym temacie, bo się tak zastanawiałem czy wszystkich stąd wywiało

I na koniec:

 

Mini update relacji.

 

Tym razem zapraszam do obejrzenia szyldu reklamowego który wyląduje na ścianie pod oknami.

Hmm, jako tako szyld prezentuje się tak:

 

imgp0027bh5.th.jpg

imgp0028ob9.th.jpg

imgp0029xr1.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh widzieli napis na szyldzie, i gotowy szyld już zawisł na swoje miejsce.

 

f74996ce6e202a53m.jpg

 

Troszkę go podniszczyłem, i wyszło jak wyszło ino zbyt wydaje mi się, że zlewa się z elewacją cegieł, ale to może zniknie ponieważ przystępuję niebawem do produkcji zaprawy między cegiełkami więc napewno już tak nie będzie wyglądało jak teraz...

 

cfc3a7ea5d1548bem.jpg

 

Na szyldzie wylądowało trochę pyłu ceglanego, jeszcze w planie mam dodać odrobinę odłamków ceglanych...

 

b7233fdda2f28cf3m.jpg

Zrobiłem ostatnio podwieszenia pod skrzynkę na kwiatki (narazie pod jednym oknem) jeszcze w stanie surowym (nie pomalowane)....

A tu z innej strony

82958a59a82245aem.jpg

 

Po tym wszystkim teraz prace przeniosły sie na ulicę, wyladowało sporo gruzu, piachu i cegieł... foty z postępu ulicznego juz niebawem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moge uwieżyć własnym oczom,że taki efekt wyszedł ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie się zapowiada. Popraw tylko błąd w wyrazie "Allgemeine" - powinny być dwa "L".

 

No faktycznie powinno być przez dwa L sprawdzałem w słowniku niemiecko-polskim...

Lecz już chyba nie dam rady tego poprawić... bo szyld juz na stałe jest przymocowany do ściany.

Wzorowałem się na szyldach które tu zaprezentowałem może nikt wiecej tego nie zauważy eheheh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to motyla noga, trzeba bedzie zmienić szyld....

 

Może ten będzie odpowiedni:

 

Cafe Unter Den Linden

 

Jak coś to czekam na inne propozycje napisów na szyld

 

 

Pozdro

Łukasz S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukasz ja bym tak zostawil. Nie wiadomo co nazwa oznacza . Moze to jakas firma ubezpieczeniowa ? Niektore maja wlasnie w nazwie slowo Allgemeinde. Samo slowo moglo byc kiedys pisane przez jedno L. Wiecej- czasami pisane jest tez tak i dzisiaj :

 

http://www.google.de/search?hl=de&ie=ISO-8859-1&q=algemeinde&meta=

 

Sama gazeta Frankfurter Allgemeinde nie miala z przodu w nazwie Genus czy tez inaczej Plural Die

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już miałem wczoraj wymienić szyld, nawet przygotowałem następny, ehehe ale przyda się do drugiej produkcji :P

Dzięki Okonek za radę, zostawię to tak jak jest.

Faktycznie mogli kiedyś tak pisać, zapewne po jakimś czasie poprawiono pisownię tego wyrazu...

 

Na dniach pokaże kolejną relację z warsztatu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do rzeczy taki skromny update fotek:

 

d1269040859c5221m.jpg020205227847b615m.jpg

Hehehe znalazłem wśród rupieci modelarskich taki kranik który często występował (chyba) na zewnątrz budynków, i tez u siebie chciałem takie coś

Pewnie zapytacie co to takie żółte i brązowe? Oczywiście powoli zaczynam robić gruzy itp. śmieci na chodniku, wszystko będzie pocieniowane, przybrudzone i co tam jeszcze wolicie :P Również widać co nieco cegiełek, wszystkim się zajmę, brudzing itp.

Oczywiście wiaderko jest jeszcze nie skończone, pokazane tylko dla zdjęcia, prawdopodobnie będzie w tym miejscu.

 

To chyba najlepsze na tym budynku:

Lampa oczywiście jeszcze czeka na facelifting i już będzie na stałe przymocowana do ściany

b3ae4cfaba5c1908m.jpg

Wisząca lampa uliczna (jest z zestawu MiniArt nr. fabryczny 35005)

 

Na tej fotce widać podwieszaną skrzynkę z kwiatami (heh narazie ich nie ma) jest jeszcze to wszystko nie wykończone:

skrzynce brakuje jeszcze kilku bocznych ścianek, będzie jeszcze jeden uchwyt pod doniczką...

c1a092bab5be4c7cm.jpg

 

Tutaj dodatkowe zdjęcia, dla urozmaicenia posta

ea097b916da1b211m.jpg

c10a6ce12d50bc7dm.jpg

 

To na dziś koniec, wiadomo następny update niebawem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe, no owce bądź krowy zbytnio się nie zmieszczą... będzie już wtedy totalny chaos...

To jest dobry pomysł na kolejną dio

Dobrze już znikam dorobić kilka dupe***reli na dio , aby znów wam coś pokazać hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas odświeżyć temacik, bo dawno, dawno temu mnie tu nie widziano :P

Dopadła mnie zmora braku weny twórczej, chyba każdy przez to przechodzi...

Przez ten czas ino przyglądałem się budyneczkowi i nic po za tym :sad:

... a wszystko zaczęło się od (później dopiszę)...

 

Na wstępie pokaże co ruszyło i tak wolniejszego tempa nie miałem...

Do rzeczy foty wszystko pokażą...

 

Zanim nastąpił brak weny, przez ten czas wykonałem co nieco, wspomniany brak zaprawy murarskiej między cegiełkami, i oto efekt męczarni , nawet chyba nie jest źle miejscami jeszcze brakuje (zrobi się)

 

Góra budynku:

6a593422432669cdm.jpg

 

Środek i prawie dół budynku:

d9bf2ff0c53041afm.jpg

 

I dół budynku, wraz nielicznymi śladami gruzów:

53af027b00a21e32m.jpg

 

No a teraz przejdę do rzeczy, bo właśnie w tym miejscu zaczął się mój brak weny hehe.

Nie wiem czy to powinno się pokazać na forum, ale co tam może ktoś doradzi, co i jak źle wykonałem.

Chodzi natomiast o te nieszczęsne gruzowiska które wykonałem, niby są na wykończeniu ale coś z nimi jest nie tak...

2af29ec39820732dm.jpg

4f7916acea15c8c9m.jpg

 

Zapraszam do oceniania, komentarze negatywne jak zwykle mile widziane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaprawa fajna, a gruzy według mnie powinny być przetarte biały prochem z tynku. Za bardzo się świecą i dlatego wyglądają jak plastik.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.