Skocz do zawartości

Sd.Kfz.139 Panzerjäger 38(t) für 7.62cm PaK36(r)


Mierzu

Rekomendowane odpowiedzi

No to niedobrze. U mnie wystarczyło przejechać delikatnie pilnikiem krawędzie łączenia płyt i to wystarczyło. Musiałeś przegapić ten moment...

 

pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Chciałem być bardziej papieski od papieża i zamówiłem nity o średnicy 0,6mm. Otrzymałem je w małym woreczku strunowym , a sprzedający zapisał , że jest w nim 100 sztuk nitów.

100_3069.jpg

Nie wiem jak je policzył, ale myślę, że zdjęcie ( zaznaczam, że zdjęcie jest z 8 krotnym zoomem.!) oddaje jakie gigantyczne są to nity. Główka od szpilki przy tym ziarenku to gigant. Nit jest mniejszy od ziarnka maku i nie mam nawet narzędzia ( nie wspomnę o paluchach) aby to złapać i przykleić. Niestety zmuszony będę przykryć moje niedociągnięcia, szmatami lub czymś podobnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ba! Znajdź tak małą igłę. Szanowna publiczność wybaczy zatem moje "lenistwo", nie potrafię tych nitów złapać, a co dopiero umieścić w jednej linii na modelu.

Dalsze prace wykończeniowe:

-Dodałem poręcz na nadbudówce ( wykonałem ją oczywiście z drutu),

-dorobiłem zaczepy na narzędzia z resztek blaszki fototrawionej.

100_3092A.jpg

 

100_3102-1.jpg

 

 

Na pakę zamierzam wrzucić kilka skrzynek, z przodu zroluję płachtę materiału, a pod armatą będzie siatka maskująca wykonana z gazy.

 

100_3102.jpg

 

 

 

100_3103.jpg

 

100_3104.jpg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dalsze postępy. Model otrzymał antenę wykonaną ze światłowodu.

Model przygotowany do pokrycia podkładem.

100_3111A.jpg

I po pokryciu "Panem Surfejserem".

100_3112A.jpg

 

100_3113A.jpg

 

100_3114A.jpg

Pora myśleć o malowaniu.Myślałem o takim :

Dok1kopiaA.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobił byś ta poręcz od tego ,, koszyka,, z tylu z drutu bo ta plastikowa jest ohydnie gruba prawie jak lufa. Psuje to cała twoja robote

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może jak byś ja zrobił z tego drucika którego użyłeś wcześniej do pokręteł

Obawiam się, że już się nie da. elementy są przyklejone CA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że już się nie da. elementy są przyklejone CA.

 

jak dla mnie żaden problem

 

usuwasz do CA lub siłą.

Popracuj nad tym bo może to niepotrzebnie szpecić ładny model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam po dluższej przerwie. Model został potaktowany kolorem bazowym. Na zdjęciach strasznie ciemny kolor wyszedł, a jest na odwrót .

Model na zdjęciach jest w fazie wysychania.

Następnym etapem będzie rozjaśnianie powierzchni modelu czy też jak kto woli modulowanie kolorów.

100_3133A.jpg

 

100_3134A.jpg

 

100_3135A.jpg

 

Cytat:

Obawiam się, że już się nie da. elementy są przyklejone CA.

 

 

jak dla mnie żaden problem

 

usuwasz do CA lub siłą.

Popracuj nad tym bo może to niepotrzebnie szpecić ładny model

 

Piłowanie doprowadziło do tego, że pozostała tylko płaska obręcz i musiałem ratować się kawałkiem szmatki wykonanym z folii aluminiowej, która przykryje niedoskonałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawością popatrzę, jak maluje się model "w całości", sklejony. O ile oczywiście zechcesz pokazać poszczególne etapy malowania. Ja to robię zupełnie inaczej, co nie znaczy lepiej, wygodniej. Po prostu nie wyobrażam sobie teraz na przykład równego pomalowania gumowych bandaży kół, przecierania metalizerem wewnętrznych stron gąsienic itp...

 

pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak malowałem pędzlem to również sobie nie wyobrażałem a jak zaczynałem przygodę z aero było podobnie. Generalnie da to radę zrobić w myśl zasady: pędzel sięga tam, gdzie sięga ludzkie oko. Bandaże, narzędzia maluję po pomalowaniu kolorem bazowym.

Oczywiście wrzucę foty z dalszych etapów malowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...w myśl zasady: pędzel sięga tam, gdzie sięga ludzkie oko...

Niestety, ta zasada nie do końca jest prawdziwa. Ale bardzo chętnie popatrzę.

 

pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalszy ciąg prac. Pierwsze dwa zdjęcia to model po zróżnicowaniu koloru bazowego.

100_3138A.jpg

 

100_3139A.jpg

 

Przystąpiłem do nanoszenia drugiej części kamuflażu w kolorze panzer grau w postaci krzyżujących się pasów. Jest to moja swobodna interpretacja malowania. Poprawiane jeszcze będą szare pasy poprzez ich rozjaśnienie.

100_3156A.jpg

 

100_3155A.jpg

 

100_3157A.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie całkiem całkiem, na tyle oczywiście, na ile widzę na tak małych zdjęciach.Co mi się nie podoba, to na pierwszym miejscu gąsienice. Później krzywo przyklejony odcinek gąsienicy na przedniej płycie pancerza, krzywo umocowana podpórka lufy i trochę chyba zbyt gruba antena. W ogóle model sprawia wrażenie jakiegoś "rozklekotania", ale to może takie zamierzenie Twórcy.

 

pozdrawiam

Grzesiek

 

P.S. Ciekawe, jak poradzisz sobie teraz z malowaniem na przykład bandaży po wewnętrznej stronie kół ... To taka mała złośliwość z mojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co się nie podoba Tobie w gąskach? Gąski jeszcze nie są do końca pomalowane.Ta z przodu krzywa gąska to już niestety tak będzie musiała zostać. Będę musiał się w tym miejscu ratować nie wiem czym, może linką?

Rozklekotany? A to czemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurczę, chyba Cię zdenerwowałem ... Nie podoba mi się to, jak gąski są sklejone. A rozklekotany? Jakoś tak nie bardzo licują się ze sobą boczne blachy kadłuba. Błotniki zaś pewno celowo powykrzywiałeś - ja niezbyt tak lubię.

 

pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wręcz przeciwnie. Po to założyłem warsztat aby przede wszystkim uzyskiwać pomoc i rady. Błotniki faktycznie powyginałem i je pocieniowałem. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalszy etap prac.

Model po pomalowaniu detali. Pokryty lekką warstwą błyszczącego lakieru. Gotowy do nałożenia kalkomanii.

100_3212A.jpg

 

Na pakę wrzuciłem parę skrzynek.

100_3214A.jpg

 

Model po nałożeniu washa. Wcześniej oczywiście nakładane były kalkomanie.

 

100_3222A.jpg

Skrzyneczki również zostały "złoszowane".

100_3224A.jpg

 

100_3223A.jpg

 

Kolejnym etapem będzie podkreślenie detali techniką suchego pędzla a następnie nałożenie rdzawego washa na gąski. a po jego wyschnięciu zwerniksowanie całego modelu celem przygotowania do "biedronki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.