Skocz do zawartości

Matilda mk.II


MICHAŁ R

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem przemalować ten model (stara Tamiya) . Góra pojazdu wylądowała w krecie . Następnie zrobiłem fakturę stali na wieży i przodzie kadłuba (miejsca pomalowane na czarno ). Pozostało mi dokleić brakujące części i zaczynam malowanie :

 

matilda%20001.jpg

matilda%20005.jpg

matilda%20007.jpg

matilda%20009.jpg

matilda%20010.jpg

matilda%20011.jpg

Planuję następujące malowanie (czy posiada ktoś zdjęcie tego pojazdu):

Matilda_pic1.jpg

Zapraszam do komentowania .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie przegięcie z ta faktura wygląda jak by ktoś go palnikiem ciął albo jak żużel spod wielkiego pieca Co do piasku na podwoziu zdejmij ten i spróbuj użyć coś o mniejszym granulacie (maka soda coś takiego) i będzie eleganci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarz . Zdjęcia przekłamują wielkość faktury ale i tak trochę ją spiłuję . Piasek z podwozia oczywiście usunę .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Nie miałem czasu wrzucać nowych zdjęć a model jest już prawie gotowy . Krótka relacja : może przyda się początkującym modelarzom malującym pędzlem jak ja . Część pierwsza: kolor bazowy + rozjaśnienia

matilda%20013.jpg

matilda%20016.jpg

matilda%20021.jpg

Część druga : suchy pędzel i biedronka .

stug%204%20023.jpg

stug%204%20027.jpg

stug%204%20024.jpg

stug%204%20030.jpg

stug%204%20020.jpg

stug%204%20013.jpg

stug%204%20017.jpg

Część trzecia: wash + kurz

matilda%20022.jpg

matilda%20024.jpg

matilda%20034.jpg

matilda%20035.jpg

matilda%20037.jpg

matilda%20038.jpg

Zaznaczam że model jest jeszcze nie skończony to samo dotyczy się figurek .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Skwercio za opinię . Jeśli w swoim komentarzu sugerowałeś się pierwszymi zdjęciami to już pisałem że wieża została wyczyszczona do zera i fakturę zrobiłem od nowa . Chyba że chodzi o brudzenie pojazdu - chciałem popróbować nowych technik może trochę przesadziłem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EEE, no fajnie to wychodzi.

 

PS.Co do betonu, to był on stosowany jako dopancerzenie czołgów, ale bardzo sporadycznie tak samo jak "lepik" czy też zaprawa aby nie trzymały się miny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o brudzenie. Spójrz na ten czołg z boku. On nie ma na sobie śladów eksploatacji, lecz jest jednakowo z każdej strony wymazany.

Odpryski błota nie układają się w ten sposób. Powinno być w miarę delikatnie z przodu i rosnącą w kierunku tyłu. Mówimy o widoku z boku.

Wtedy będzie na pewno bardziej realnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za komentarze . Na tym modelu chciałem bardziej uzyskać efekt totalnego zakurzenia (może trochę przesadziłem) . Popracuję jeszcze nad nim . Chciałem na nim trochę potrenować.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.