Skocz do zawartości

Messerschmitt Me 109 g-10 Revell 1/72


wuwumaster

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wrażenie, że werniks położony za grubo. Trudno coś konkretnego powiedzieć o modelu, bo zdjęcia są dość słabej jakości... Robione komórką?

 

Tak na marginesie, to właśnie kończę identyczny model. To będzie jeden z ostatnich wykonczonych pędzlem, bo w końcu zafundowałem sobie aero. Wkrótce w galerii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może użyj jakies mniej kontrastowe tło? Ciemny model i białe tło to nie najlepszy pomysł.

 

G-10ka Revella ma już nieco zmęczone formy, niestety. Też się musiałem sporo napiłować i naszpachlować. Mimo niskiej ceny wątpie aby chciało mi się kiedyś znowu babrać z tym modelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, teraz znacznie lepiej widać!

 

Model całkiem fajnie się prezentuje, ale...

 

1) Nie odtworzyłeś linii podziałowych w górnej części kadłuba. Np osłona silnika jest wyszlifowana zupełnie na płasko...

 

2) Zapuszczenie linii tylko na spodzie? Czyżby od góry zabrakło cierpliwości???

 

3) Ja tam też się nie bawię w robienie świateł pozycyjnych na skrzydłach z przezroczystego tworzywa, ale wypadałoby pacnąć czerwoną/zielona farbką dla zazanaczenia... (ostatnie zdjęcie) Trymery w sterach też można zaznaczyć na czerwono.

 

4) No i schemat malowania... Dołączone przez Revella są prawdopodobnie fikcyjne, ale dowolnie interpretując schemat revella mamy tu fantazję do kwadratu... Może warto sięgnąć do zdjęć i spróbować zbudować model faktycznie istniejącego egzemplarza??? Niekoniecznie trzeba kupować specjalizowane kalki, nieraz wystarczy poszukać parę cyferek z pozostałości kalkomanii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kojarzę to zdjęcie, opisywane także jako "niebieska 22" (ale czerwona też możliwe), to zamiast wężyka jest tam pasek, inny jest Werk numer, ster kierunku nie jest całkowicie żółty (Werk Nr nie został zamalowany) oraz stożek śmigła nie ma spirali tylko jest podzielony na poł... Kolorystyke kamuflarzu pomijam tu zupełnie. Z różnic technicznych, to w modelu masz niskie kółko ogonowe, tam jest wysokie...

 

Ale może mówimy o innej maszynie? Pokaż zdjęcie jak masz, bo wyjdzie że się czepiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz mojej krytyki do siebie. Tym bardziej, że moim modelom też sporo brakuje do wielu prezentowanych w galerii... Ale na apekt historyczny zawsze staram się zwracać uwagę.

 

co do steru kierunku - tutaj nawet wings pallet pokazuje tak jak to zrobiłem

 

Wiesz, wings palette to taki troche śmietnik, zbiór profili wyszperanych w czeluściach internetu, o różnej jakości. W żadnym razie nie może służyć jako wzór do wykonania modelu. Może być za to bardziej pomysłem, inspiracją zachęcającą do poszukiwania informacji zdjęć konkretnej maszyny. Z doświadczenia wiem, że na barwnych profilach, nawet najlepszych, nie można bezkrytycznie polegać. Zawsze warto dotrzeć do zdjęcia oryginału. Twórca profilu w większości przypadków wzoruje się właśnie na zdjęciach i jeśli nie uda nam się odnaleźć fotki tej konkretnej maszyny, to znaczy że... słabo szukaliśmy!

 

Archiwalne zdjęcie tej "22" jest w monografii aj-pressu, czesc 2.

 

Co do szczegółów technicznych to G-10 jest najbardziej parszywą odmianą Bf 109, bo między egzemplarzami różnych serii/fabryk były zasadnicze różnice, np maszt antenowy był albo i nie. Wybrzuszenie na górnej powierzchni skrzydla od koła mogło być niewielkie jak w G-6 albo takie jak proponuje revell w modelu, kółko ogonowe mogło być niskie lub wysokie itp itd... Żeby zbudować poprawna G-10 trzeba naprawdę sporo posiedzieć w literaturze!

 

Życze powodzenia przy kolejnych projektach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twórca profilu w większości przypadków wzoruje się właśnie na zdjęciach i jeśli nie uda nam się odnaleźć fotki tej konkretnej maszyny, to znaczy że... słabo szukaliśmy!

 

Hehe coś w tym jest Bunny co piszesz ;) Ale spróbuj mi znaleźć choć jedno archiwalne zdjęcie Corsaira "Daisy June", którego chcę zrobić to jeszcze dziś wysyłam do Ciebie dobre piwko ;) Chyba trzeba by odwiedzić Bibliotekę Kongresu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz KilY, świat nie jest doskonały i nie zawsze uda się nam znaleźć konkretne zdjęcie. Wtedy pozostaje albo przymknąć oko i zrobić schemat z pudełka, albo poszukać innego, lepiej udokumentowanego malowania.

 

Często tak poszukiwane zdjęcie wpada nam w ręce kiedy już... model jest zrobiony! Miałem tak z Barracudą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twórca profilu w większości przypadków wzoruje się właśnie na zdjęciach i jeśli nie uda nam się odnaleźć fotki tej konkretnej maszyny, to znaczy że... słabo szukaliśmy!

 

Hehe coś w tym jest Bunny co piszesz ;) Ale spróbuj mi znaleźć choć jedno archiwalne zdjęcie Corsaira "Daisy June", którego chcę zrobić to jeszcze dziś wysyłam do Ciebie dobre piwko ;) Chyba trzeba by odwiedzić Bibliotekę Kongresu

 

To ja poproszę zdjęcia samolotów Jak-9P/U i MiG-15 pilotowamych przez:

Kim Gi Ok, Li Dong Chu, Kan Den Dek, Kim Di San - wszyscy z KPAF. Jak masz to nie pogardzę jeszcze zdjęciem Ła-9/11 pilotowanych przez A.M. Karelina, I.P. Gołyszewskiego i P.F. Dusina (wszyscy z 351 IAP)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja poproszę zdjęcia samolotów Jak-9P/U i MiG-15 pilotowamych przez:

Kim Gi Ok, Li Dong Chu, Kan Den Dek, Kim Di San - wszyscy z KPAF. Jak masz to nie pogardzę jeszcze zdjęciem Ła-9/11 pilotowanych przez A.M. Karelina, I.P. Gołyszewskiego i P.F. Dusina (wszyscy z 351 IAP)

Powiem Ci Dewertus, że ze swojej strony polecam napisać o poszukiwaniach materiałów na forum HyperScale. Ja napisałem odnośnie "mojej Daisy" i jak sam przez trzy tygodnie szukałem zdjęć i nic, to tam jeszcze tego samego dnia otrzymałem na maila parę fotek tego samolotu (oraz innych z tego lotniskowca). Nawet napisał do mnie sam autor książki z której wziąłem obrazek tej maszyny i rozwiał tych kilka wątpliwości, które miałem ;) Może Tobie też się uda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.