Skocz do zawartości

,,Które modele wybrać"


Gość seba1295

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam skleić 4 modele, nie ważne ersje Za każdy nie chcę zapłacić więcej niż 30 zł. Polećcie mi najlepszy wybór w tym przedziale cenowym. Skleiłem dotąd dwa modele i chcę aby te miały dość proste malowanie bo maluję pędzlem. Skala 1/72.A to modele:

- SHERMAN

- JU ... STUKA

- SPITFIRE

- UH-1 B HUEY lub GUNSHIP

Poczytałem trochę o STUCE i wybrałem to:

http://www.mojehobby.pl/academy-1641-ju-87g-1-stuka-p-1-107073.html

 

tylko za nic nie mogę przeczytać z instrukcji jakie farbki wybrać. Pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko nie bierze spitfire mk V od italeri to koszmar, kiedys sklejałem ju 87 italeri, wszystko pasowało do siebie i malowanie jednolite z jednej z wersji wybralem( pustynne) ale widze ze już takich nie produkuja był on z numerem 079 a chcialem go sobie skleicć, był to jedyny model który mi sie bardzo dobzre sklejało za młodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę o STUCE i wybrałem to:

http://www.mojehobby.pl/academy-1641-ju-87g-1-stuka-p-1-107073.html

 

No to jak wybrałeś to nie pytaj . Tak poważnie to masz przecież podane farbki tylko bez konkretnych numerów ale chyba łatwo to rozszyfrować. Jeśli masz problem z angielskim to mogę przetłumaczyć . To malowanie jest dosyć często spotykane i tak prawdę mówiąc możesz poszukać innej instrukcji (z innego modelu) z podanymi farbami lub zgłosić się do jakiegoś sklepu modelarskiego i poprosić o wzornik. Wzorniki też są na necie ale mało wiarygodne bo to skany. Pan lub Pani w takim sklepie też na pewno coś doradzi. Nazwy tych farbek są też dosyć wymowne więc też poszukaj

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba kiedy ty się nauczysz samodzielności ? ;)

Tutaj masz farby do niemieckich samolotów.

http://modelarstwo.mojehobby.pl/ii-w-s-niemcy-lotnictwo-k-6-1440685.html

A jak ci nie odpowiada firma to na forum jest temat poświęcony "przeliczaniu kolorów farb"

Masz taka skromną tabelkę na początek.

http://www.fortunecity.com/meltingpot/portland/971/reference/humbrol.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moses, czy ty kiedyś poleciłeś coś, co nie było na wyposażeniu USMC?

seba1295- z tym wybranym sztukującym jest pewien kłopot z długością kadłuba, poczytaj w warsztatach na forum. Kup może Ju-87 b/r italeri, pakował go także revell i tamiya, albo jakiś fujimi w wersji d - łatwiejsze do wykonania w miarę prawidłowej repliki. A to, że chcesz zapłacić poniżej 30 zł....też bym tak chciał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj czepiasz się Akurat ten był w sklepie, a są dostępne i inne wersje malowania. Pozatym sklejałem go lata temu i pamiętam że obyło się bez bólu i fajnie wyszedł i chyba sobie nawet na niego zapoluje na allegro

 

Edyta.

Dla początkującego mogę polecić te leciwego Ju87 z Airfixa. Prosty, po ładnym sklejeniu się nawet ładnie prezentuję. A co do wymiarowości hehe nie sądzę aby kolega na to zwracał na tym etapie zabawy z modelarstwem uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklejałem go lat naście temu będąc w podstawówce i na podobnym etapie modelarskim co Seba, i nawet ładnie wyszedł

 

P.S. Co do Hueya. Zestaw wyprasek umożliwia wykonanie 11 wersji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale zapomnieliście o tym, że kolega jest początkujący więc nie wiem czy dobrym pomysłem jest UH-1 bo to dosyć uciążliwa konstrukcja. Z racji na całą masę przeszkleń i dosyć specyficzną budowę nie jest to prosty model chyba w każdej skali.

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aeroplast bardzo fajnie rozwiązał kwestie przeszkleń. dolna część dziobu, drzwi pilotów oraz przedziału transportowego wykonane są w całości z przeźroczystego tworzywa. Modele nie są skomplikowane dzięki temu mało doświadczony modelarz przy staranności, dokładności może wykonać bardzo fajną maszynkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak tak jest to cofam zdanie i dobrze wiedzieć, że ktoś pomyślał i rozwiązał ten problem. Czasami wklejanie tych szybek może człowieka doprowadzić do szewskiej pasji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrz sprawa z HUEY'em rozwiązana. Teraz proszę o kolejne modelu, które najlepiej, chodzi o firmy w przedziale do 30 zł.( no może być ewentualnie ciut więcej ).Co do STUKI to myślałem o Tamiyi za 34 zł. Jest na mojehobby.pl, opłaca się? Będzie to dobry wybór, czy lepiej brać tańszego ACADEMY?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe szczerze mówiąc. Kup najpierw jeden, sklej go a później myśl nad kolejnym a nie chcesz od razu skleić 5 szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he. Nie chcę od razu sklejać 5 sztuk. Tylko chcę na przyszłość mieć podane z waszych doświadczeń, podane modele które będą najlepszym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.