Skocz do zawartości

Car Transporter - Relacja z budowy


Ironik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Modelarstwem zajmuję się od niedawna. Mam w swojej krótkiej karierze 3 modele (narazie ) Właśnie rozpocząłem budowę naczepy Car Transporter firmy Revell. W tym temacie będę zdawał fotorelację w przebiegu budowy.

No to zaczynamy

Oto zawartość pudełka:

c3eefec3a09fca2am.jpg 3160f49c7871b3f4m.jpg 00554ba1589b0f57m.jpg

5616cc21bb8c226fm.jpg e582655d9f3ee0ffm.jpg 2237e3bb716734ccm.jpg

7152da1ffb96f346m.jpg 6a57ad8dc44019e5m.jpg c9c84e32459ef592m.jpg

Kiedy otworzyłem pudełko z naczepą to normalnie aż się za głowę złapałem . Niby Revell jest lepszą (i droższą) firmą od Italeri a jakość wyprasek jest tragiczna. Pełno nadlewek nawet na "chromie". Na każdej części są takie kółka i na większych nawet kilkanaście:

db78115690e80ee2m.jpg 2a877400def48040m.jpg 4da801794700d51fm.jpg

97f99e5799c8c433m.jpg 47fb0d0210b966b2m.jpg b4b267e880fdee62m.jpg

Jakoś sobie dam radę Trochę szpachli, trochę szlifowania i będzie dobrze Pracę nad naczepą będą szły powoli ale do przodu

 

Pracę zacząłem od zrobienia felg. Robiłem je w nocy (nie ma to jak spokojne nocki w robocie ) Niestety nie obyło się bez szpachlowania i szlifowania.

Na początku tak to wyglądało...:

e12fa56f5bf8c753m.jpg

...tak po nałożeniu szpachli....

f6e35ffd5495394bm.jpg

...a tak wygląda teraz :

bcb25405d330c91cm.jpg

Przymiarka:

381deb201287b99fm.jpg 575a1e5677cc7582m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm to nie potrzebnie robiłes skoro to czesc wewnetrzna felgi. Tego i tak widać by nie bylo gdybys kolo na oske zalozyl.

Jest to wewnętrzna częśc felgi ale raczej było by to widać ponieważ te koła nie idą na oś tylko są podczepiane na naczepie

Tak to wygląda w instrukcji:

2137871acdd66029m.jpg 6b43ce98b6f2469cm.jpg

A tak będzie wyglądało całe koło i będzie to widoczne:

c0dcf1f1f732dc95m.jpg 9a1e662a926bf3f0m.jpg

A nawet gdyby tego nie było widać to dla samego ćwiczenia warto to zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak skoro widac to jest to nie potrzebnie starłes chrom;]

Musiałem zedrzeć chrom ponieważ byłu by widoczne kropki poszpachlowane, ale i tak felgi będą malowane

 

Rama wygląda tak (narazie jeszcze nie sklejona):

de1c866186232e65m.jpg ec75c0d95bbbdb0fm.jpg 5c3954b239c968d4m.jpg

Szpachlowania było co niemiara, naliczyłek ok. 50 zaszpachlowanych kółek

 

Mam jeszcze pytanie. Zobaczyłem na jednej belce takie coś:

3f28fbbe5994f5ecm.jpg 2eda32330a5d60b2m.jpg 51ddb455c6e28c62m.jpg

Z jednej strony jest jakby wypukłość. Według instrukcji tego nie powinno być. Moim zdaniem jest to źle odlana część i nie wiem czy to usuwać czy może jednak zostawić Jak by ktoś wiedział czy tak ma być to bym był wdzięczny za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by ktoś wiedział czy tak ma być to bym był wdzięczny za podpowiedź.

A mógłbyś dać zdjęcie instrukcji gdzie idzie ta częśc, bo ja tą naczepkęsklejałem , ale już nie pamiętam daj zdjęcie, a ja u ibie zobacze jak mam sklejone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki już wiem, ta belka nie jest źle odlana poprostu tak ma być, tak jak i inne belki wszystkie pokolei, gdybyś zeszlifował te szersze prostokąciki na blece, połowy ramy nie miały by się na czym opierać i poprostu złożyła by Ci się jak placek , a tak dzięki tym miejscom jest odstęp jednej połowy ramy od drugiej

P.S

Te szersze prostąkąty wchodzą w ramę od wewnętzrnej strony ( w każdej belce ) Jeżeli o to Ci chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o prostokąty Daje zdjęcie tej wypukłości:

bbbdf48077940501m.jpg 9e85f391fff0093fm.jpg

 

A najlepiej powiedz czy ta pierwsza belka jest tak samo odlana po lewej jak po prawej stronie i już. Jeśli będą takie same to poprostu zeszlifuje to i będzie po kłopocie.

Dzięki za zainteresowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już czaje u mnie jak zobaczyłem też tak jest, ja tego nie szlifowałem normalnie wkleiłem i wszystko jest ok, nie musisz tego szlifować, ponieważ nic to nie przeszkadza w dalszej budowie naczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ta wypukłość jest w każdej naczepie . Nie przeszkadza ona w niczym więc ją zostawię Rama już jest cała sklejona i gotowa do malowania:

43f5da59bd7b95ccm.jpg 7a16230a2c914723m.jpg

Będę ja malował po świętach. Pierwszy raz będę używał aerografu więc mam kilka pytań.

1. Czy trzeba używać podkładu a jeśli tak to jakiego

2. Jak skończę malować to czy trzeba rozkręcać aerograf na części pierwsze i czyścić, czy wystarczy przelecieć rozpuszczalnikiem złożony aero

Z góry dzięki za odpowiedź

 

Tu jeszcze taka mała przymiareczka

b4399295f42b3680m.jpg f26e47894bf3484bm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi siębardzo podoba jest super !!!

Ad.1

Tak podkład będzie raczej potrzebny, ja używam jasny szary acrylowy podkład w sprayu, dostaniesz go w każdym sklepie ze spreyami, mój kosztował coś ok 13 zł

 

Ad.2

To zależy, np. jak maluje acrylami lub olejny, to raczej go rozkręcam i dokładnie wszystko czyszczę, a jak ostatnio malowałem metalizerem to tylko po farbie nalałem rozpuszczalnika i przepryskałem go i do pudełka ( dodam, że metalizer był bardzo żadki, dlatego aerograf nie wymagał dokładnego czyszczenia )

 

P.S

Może pochwal się jaki masz aero, może coś Ci doradze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ironik powiem Ci,że kupowałem ten model na początku Grudnia i sklejałem go muszę Ci, powiedzieć,że szpachla nie była potrzebna, wszystkie części były bardzo ładnie odlane pozdrawiam. W.T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szpachla nie była potrzebna

Ja znalazłem kilka miejsc, w których była niezbędna, np. łączenia ramy i takie kółeczka po wypychaczach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tragedia pełno tych kółek i nadlewek.

A sprzęcik mam taki:

Aerograf...

9e9d0dc83e7f9642m.jpg

...i do tego taki kompresorek:

93393ef9ac483613m.jpg c600ceca10545840m.jpg

A cały zestaw wygląda tak:

6e82ad6db1e80f39m.jpg

 

I jeszcze małe pytanko co do podkładu. Nie ma takiego do aerografu. Czy się nie "pogryzie" farba z podkładu i aero

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to miałeś strasznego pecha, Serek że musiałeś wszystko kitować !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam podobny aero, uważaj bo czasem może się spust zablokować :/, wtedy musiz go rozkręcić i wszystko dokładnie wyczyścić, później odkręć dolną część tam gdzie podłącza się wężyk do kompresorka i też wyczyść i na końcu, ja wszystko smaruję olejem roślinnym z 1 tłoczenia i zakręcam i działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam podobny aero, uważaj bo czasem może się spust zablokować :/
W zyciu mi sie nic takiego nie przytrafilo... Caly pic polega na tym, zeby utrzymywac sprzet w czystosci. To podstawowa zasada, ktorej nalezy przestrzegac, zeby aerograf nie robil nam brzydkich kawalow.

 

Ja jeszcze chce Cie ostrzec przed delikatna dysza. Jak bedziesz wkrecal dysze po czyszczeniu, to rob to z wyczuciem. Material, z ktorego jest wykonana nie nalezy do tych najwyzszej jakosci, niestety i latwo zerwac gwint. Prawda Serek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprzęcik mam taki:

I jeszcze małe pytanko co do podkładu. Nie ma takiego do aerografu. Czy się nie "pogryzie" farba z podkładu i aero

Mam identyczny sprzęcik, nawet kompresor w tym samym kolorze

Co do podkładu tozależy jakie farby stosujesz jeżeli dasz podkład i będziesz malował akrylami to nie powinno nic sie wydarzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Ja jeszcze chce Cie ostrzec przed delikatna dysza. Jak bedziesz wkrecal dysze po czyszczeniu, to rob to z wyczuciem. Material, z ktorego jest wykonana nie nalezy do tych najwyzszej jakosci, niestety i latwo zerwac gwint. Prawda Serek?

Dzięki za radę, już dużo czytałem o aerografach i wiem, że z wkręcaniem dyszy to trzeba ostrożnie

 

...Ironik, podkłady do aero istnieją np. Mr. Surfacer. Poszukaj go w sklepach internetowych. Jest bardzo dobry.

Pozdrawiam

Wielkie dzięki. Napewno poszukam.

 

Prace posuwają się do przodu. Kolejne części zaszpachlowałem:

06169709f71da770m.jpg

Oczywiście nie obyło się bez drobnych problemów

Pierwszy mały problem to brak dziurki w jednym z elementów (nie było jej po lewej stronie):

b42338341804987em.jpg 66dc4ed2ca69908dm.jpg

Poradziłem sobie z nim bardzo łatwo Poprostu wywierciłem otwór moją super wiertarką (prosta samoróbka a potrafi pomóc )

e16555ccb3be7f4fm.jpg

Drugi poważniejszy problem to złe wycięcie nadkoli Poprosu nie popatrzyłem dokładnie w instrukcję i obciąłem osobno każde nadkole . Zmyliło mnie wogóle nie przecięte miejsce tam gdzie powinno być nacięcie:

95fa6000a59ead17m.jpg 0edb7b3aad884fe2m.jpg

Ale z tym też sobie poradzę. Już skleiłem wszystko do kupy. Teraz trochę szpachli, szlifowania i będzie jak nowe

b04a050a244ad4abm.jpg

I oczywiście przymiarka :

2098a45889d5b6ebm.jpg af22e0d6cd0d2e5cm.jpg 1625a19faaf48dc7m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.