Skocz do zawartości

HMS Victory DeAgostini 1:84 w Polsce !


Agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

No i doczekaliśmy się. Po Wielkiej Brytanii i Włoszech mamy Victory u nas.

30 zł za numer, ale nigdzie nie znalazłam ile ma ich być.

 

http://www.hmsvictory.pl/

 

Niepokoi mnie jedna różnica, w polskim wydaniu nie zauważyłam metalowych figurek załogi, które są widoczne w innych wydaniach.

Nie ma u nas np. zdjęcia pokładu z załogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jaka jest długość kolekcji?

 

Kolekcja planowana jest na 120 numerów*

* Wydawca zastrzega sobie prawo zmiany długości kolekcji.

 

 

 

Figurek nie będzie - FAQ i wszystko jasne.

 

 

30zł 1 numer ?

 

30zł x 120 = 3600

 

 

Ilu chętnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, dlaczego wersja na Polskę jest uboższa, chcieli obniżyć koszty o 2 % ? ;-)

 

czy ktoś się orientuje czy można gdzieś zakupić oddzielnie załogę:

http://www.hmsvictory-modell.de/crew.php

 

Po za tym tak naprawdę to powinni za tą cenę dodać blaszki miedziane na dno.

 

Co do ceny to cóż, wystarczy być cierpliwym. ja po zakończeniu kolekcji Santisimy kupiłam wszystkie numery nawet nie wyciągnięte z woreczków za 1000 zł !!

 

Ale tak naprawdę czekam na:

http://www.macollection.fr/article.php3?id_article=101

 

To jest naprawdę piękny okręt !

 

 

[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzieś prowadzisz relację z jakiejś swojej budowy żaglowców czy póki co kolekcjonujesz wydawnictwa?

Oj Marcinku, Marcinku - głodny jesteś tych relacji z budowy.... Ja np. od roku nie mogę skończyć I-400 (ukończony w jakieś 90%), narazie wiec kupuję, a po zakończeniu budowy domu coś zacznę dłubać.... Może i Agnieszka coś buduje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem że w wydaniu Brytyjski model jest dobrej jakości, nie ma problemów z jaką kolwiek reklamacją. Lecz wydanie brytyjskie jest bogatsze o załogę, narzędzia są w aluminiowym futerale i na oficjalnym forum prowadzona jest relacja która obrazuje jak to wszystko poskładać.

Niestety nigdzie nie ma wydania z miedzianym poszyciem ponieważ wtedy cena byłaby kolosalna.

Jak ktoś zechce poprowadzic relacje z checia zajrze i w razie potrzeby sluze pomoca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz zarzucic linkiem do forum UK z relacja ;)

Musieli miec sprzedaz Titanica czy Bismarcka,skoro wydali teraz to. Nie malo kosztuje, jak ma wychodzic co tydzien o ile kojarze , to miesiecznie 120zl. Troche jest kasy. Nie wiem czy nie lepiej kupic model firmy obeznanej w drewnie za 2200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak panowie wrażenia po pierwszym numerze ?

Nigdzie nie widzę zdjęcia galionu na ile jest zdetalizowany.

na razie to co widać to fatalna jakość figury z przodu w porównaniu z np:

http://www.maritimequest.com/warship_directory/great_britain/pages/ships_of_the_line/hms_victory_page_1.htm

 

Kiepski jest tez układ zeszytu w porównaniu z Santisimą, gdzie można było stworzyć osobna książkę marynistyczną (oprawiłam u introligatora i pięknie się prezentuje), a oddzielnie instrukcję.

W przypadku Victory zeszyt wszystko łączy, nie ma ciągłości numerów stron.

 

Już kiedyś podawałam ten link, ale wzorcem jak można zrobić ten model i to na bazie polskiej wycinanki jet relacja Słowaczki Doris, kobiety górą ! ;-):

http://papermodelers.sk/viewtopic.php?f=55&t=1226&st=0&sk=t&sd=a&sid=4b407d4ea6e284ab6b94602f9e79c3c6

 

Jeżeli bym robiła wersję drewnianą to ta relacja jest dla mnie wzorem !

 

Ciekawostką jest dodana do numeru pierwszego ankieta, która sugeruje co może się ukazać w przyszłości, jest tam wykaz modeli, które chce się aby były w przyszłości wydane, bardzo ciekawy zbiór.

 

Wspomniałam o pięknym Solei Royal, ale chyba wszystko przebija piękno Sovereign of the seas. Doris zaraz po skończeniu Victory wzięła się za niego i to od podstaw !:

http://papermodelers.sk/viewtopic.php?f=55&t=2110&st=0&sk=t&sd=a

 

Agnieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mnie nie jarają te zestawy deagostini itp. jakby mnie nabijali w butelkę tak się czuję więc stronę od tych niby zestawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To o czym wspominałam, jak ktoś był cierpliwy:

http://allegro.pl/model-statku-santisima-trinidad-okazja-i1467652350.html

 

A tak przy okazji, bo tak porównuję te dwa modele, pytanie do znawców.

Czy się różnią te dwie jednostki, bo sylwetki, układ żagli mają praktycznie identyczne.

 

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci że dla mnie to wygląda jak spam. Zachecasz do odwiedzenia forum de agostini a dla mnie to juz jak reklama. Mogłeś zalozyc relację u nas na forum np. Mamy kilku sympatyków zaglowcow. Sam składam ten model ale czekam na cieplejsze dni bo mam trochę szlifowania i chcem to zrobić na ogrodzie. Agnieszka postaram się w weekend poszperac w zeszytach i sprawdzic kiedy dadzą figurki to dam ci znac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę swoje "3 grosze"... zeszyty, cała ta kolekcja itd fakt jak zwykle wygląda obiecująco, ale koszta pozyskania tego modelu są jak dle mnie zwyczajnie kolosalne, no wybaczcie, ale grubo ponad 3 tysie płacić, za coś, co ewidentnie warte jest mniej, inna sprawa, zastanawiam się kto dla nich robi ten model?

myślę, że znacznie taniej, ekonomiczniej itd jak tam kto chce, jest poszperać tu: ARTESANIA LATINACeny znacznie niższe, mamy model od ręki no i wykonanie samych podzespołów imponujące, jak się poszpera, czasem można i taniej je znaleźć. Ktoś może powiedzieć, że "od ręki" nie ma 500 czy 800... no za 2500 też się znajdą, ale chyba zawsze szybciej i łatwiej zebrać tyle niż ponad 3 tysie pewnie w dwa lata... z resztą co ja będę tu się dalej wywodził, w końcu to i tak rzecz gustu każdego z nas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, piekny model kiedys kleilem Victorie plastik Heller no coz zle skonczyla pod moja nieobecnosc dopadli ja moi siostrzency od lat obiecuje, ze sobie uzbieram i odkupie obecnie cena ksztaltuje sie ok. 600,-. Mam Bismarcka z kolekcji Hachette, piekny duzy model cena dosc wysoka za calosc ale jednak jest duza przyjemnosc budowy od podstaw.Wrega po wredze listewka po listewce- to cieszy ale chwilowy brak czasu zmusi mnie do sprzedazy Tak mysle, ze oba modele sa ladne ale i czaso chlonne a czy warte swojej ceny? To juz kazdy sam osadzi gdyby nie wydatki z dzieckiem to juz bym zamowil prenumerate, bo to moj model z moich marzen chyba kazdy ma model swoich marzen. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, orientujecie się może czy jest gdziekolwiek do nabycia przyrząd do

pneumatycznego wbijania gwoździ w wersji mini ? Pokazano go w w pliku HMSV5.pdf na pierwszej stronie. Był też na którymś filmiku o montażu kadłuba: Tu

 

Pozdrawiam

Rysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, orientujecie się może czy jest gdziekolwiek do nabycia przyrząd do

pneumatycznego wbijania gwoździ w wersji mini ? Pokazano go w w pliku HMSV5.pdf na pierwszej stronie. Był też na którymś filmiku o montażu kadłuba: Tu

 

Pozdrawiam

Rysiek

 

 

Witam Ryszardzie taki przybijak był dołączony do bodajże zeszytu nr 16 santisimy trinidad sprawdz na stronie Deagstini w nr archiwalnych ST tam bedzie pisało i bedzie mozna zamowic tylko koszt zeszytu 29,90 niestety

 

 

Co do witka myslicie ze DeA na jakim modelu sie wzorowało wydając kolekccje napewno na ARTESANIA LATINA a ten zestaw nie musi byc wcale lepszy od Dea nie zachwalam tutaj DeA ale zestawy maja to do siebie ze maja plusy jak i minusy 800 zl różnicy to nie jest tak duzo przy takich kwotach biorąc po uwagę kto w dzisiejszych czasach wyda od reki ponad 2000 zł na model a tak fakt faktem troche dlugo 2,5 roku tylko tyle dobrze ze na raty rozłozone nie wysokie i zawsze mozna zrezygnowac a potem wznowic na dowolnym numerze Aga ma racje za 3 latka witek bedzie w sprzedazy na alledrogo za 1500 zl ale tu znów wysoka cena jak na jednorazowy wydatek

 

Poprzedni model ST byl wzorowany na modelu formy occre i model z dea mial dwuwarstowe poszycie a np z ocre jedno.... itp itd mozna wymieniac wykonczenia z mosiadzu na podobnym poziomie

 

co do plytek z mosiadzu to w żadnym kraju nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam Ryszardzie taki przybijak był dołączony do bodajże zeszytu nr 16 santisimy trinidad sprawdz na stronie Deagstini w nr archiwalnych ST tam bedzie pisało i bedzie mozna zamowic tylko koszt zeszytu 29,90 niestety

 

Dzięki, faktycznie jest (jeszcze dochodzi koszt wysyłki). Tak się tylko zastanawiam czy może do Victorego też dołączą ? A jak nie to można z archiwum zamówić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm z pewnością dołączą inaczej nie było by możliwe wykonanie poszycia. Pewnie całe poszycie będzie "gozdzikowane" a początkujący modelarze raczej nie maja takich narzędzi a wiadomo wydawnictwo nastawione jest na jak największy zysk. Moga dolaczyc te przybijaki z poprzedniej kolekcji może im zostały

 

 

Koszty przesyłki około 13 zł a na sama paczkę hmm do 4 tygodni się czeka ale zazwyczaj po 2 przychodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wydaniu Angielskim takie narzędzie było dostępne dla ludzi z prenumeratą jako prezent w specjalnej skrzyneczce narzędziowej http://www.model-space.co.uk/hms-victory. Widziałem że w polskim wydaniu też będzie skrzynka więc pewnie tam będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie będzie. Oto odpowiedź z Deagostini:

"W przesyłce 10. będzie dołączony komplet narzędzi, tj. cążki, pilnik, skalpel, pęseta, wkrętak, blok z papierem ściernym i młoteczek."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie ten przybijaczek nie musi byc w tym prezencie w Santisimie nie byl w prezencie tylko jako cześć kolekcji takze moze i w Witku bedziew którymś zeszycie a jeśli nie no to pozostaje zakup na własna rękę

 

 

Ps

 

Ryszard planujesz kolekcjonowanie witka ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.