Skocz do zawartości

US Wrecker Truck


bizon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem na tym forum nowy, jestem dość początkującym modelarzem. Ostatnio złożyłem model firmy Italeri US Wrecker Truck aczkolwiek nie jestem zbyt zadowolony z jego wykonania. nie użyłem żadnego preparatu na kalki i niestety brzydko to wygląda. Nie pomalowałem także silnika czego żałuję Da się to może jakoś naprawić?( ciężarówka ma otwieraną komorę silnika). W przyszły weekend zamierzam zacząć budowę makiety. Proszę o jakieś porady odnośnie pojazdu jak i samej makiety.(nie wiem co jest ale jak chcę dodać zdjęcia to mi taki komunikat się pokazuje: "nie można otworzyć numfile: Nie ma takiego pliku lub katalogu")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem na tym forum nowy, jestem dość początkującym modelarzem. Ostatnio złożyłem model firmy Italeri US Wrecker Truck aczkolwiek nie jestem zbyt zadowolony z jego wykonania. nie użyłem żadnego preparatu na kalki i niestety brzydko to wygląda. Nie pomalowałem także silnika czego żałuję Da się to może jakoś naprawić?( ciężarówka ma otwieraną komorę silnika). W przyszły weekend zamierzam zacząć budowę makiety. Proszę o jakieś porady odnośnie pojazdu jak i samej makiety.(nie wiem co jest ale jak chcę dodać zdjęcia to mi taki komunikat się pokazuje: "nie można otworzyć numfile: Nie ma takiego pliku lub katalogu")

 

Spróbuj użyć do hostingu zdjęć np. Fotosika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie fotosik mi to pokazuje

 

Bo być może fotka na Twoim kompie jest w formacie którego nie widzi Fotosik

 

No w skrócie pliku jest .jpg jak zdjęcie zwykłe.... Czy może to w czymś innym musi być??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie fotosik mi to pokazuje

 

Bo być może fotka na Twoim kompie jest w formacie którego nie widzi Fotosik

 

No w skrócie pliku jest .jpg jak zdjęcie zwykłe.... Czy może to w czymś innym musi być??

 

Wydaje mi się że powinno być JPEG Image

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można normalnie wchodzisz na stronę fotosika dodajesz fotkę i potem skopiować link do fotki kliknąć tu na forum przycisk u góry Img i wkleić link.

 

 

Mi przez ten przycisk na dole też nie działa dodawanie fotek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie może się uda z tymi zdjęciami....

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/dca99ef26ebb4e86.html to zdjęcie z profilu jest gdzie widać tą źle kalkę położoną( na czarym tyle)

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e0f4a16e2f08269f.html to jest zdjęcie tego nieszczęsnego silnika niepomalowanego...(da się coś z tym zrobić czy trzeba by maskę zdjąć z zawiasów co trudno by mi było potem naprawić?)

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/16942452009b2517.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d059ba57b541e3a2.html

A to dwa inne jeszcze zdjęcia.

Liczę na jakieś porady czy uwagi na jego temat...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do makiety to już postanowione. Będzie to kawałek autostrady z elementem parkingu. Czy znacie może jakieś inne dobrze wyglądające sposoby na zrobienie autostrady oprócz pomalowania drobnego papieru ściernego? A druga sprawa to lampy... ktoś wie jak zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako asfalt ponoć dobrze sprawdza się klej atlas, ma odpowiednią fakturę. Z porad zainwestuj w pilniki, chemię do kalek, przyklejaj wszystkie części, gdzieś zapodział Ci się schodek. Grunt to coś się nauczyć i dobrze bawić przy lepieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak schodka zauważyłem dopiero po pstryknięciu fotek, ale to już naprawione:) makieta nieco większa od modelu tylko więc gdzieś 35cm/35cm myślę że starczy spokojnie jako zwieńczenie tej ciężarówki:)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.