Skocz do zawartości

IS-2 Tamiya 1/35


big buba

Rekomendowane odpowiedzi

Wiatam wszystkich serdecznie! Po dosc dlugiej przerwie powracam z obiecanym Isem. Niestety nie mam aparatu wiec nie moglem prowadzic warsztatu. Zdjecia wykonal kolega Erolek z dzialu lotniczego. Dzieki Eryk! Czolg mial byc polski a jest niestety sowiecki z poznanskiej Wildy(styczen 1945) Do budowy uzylem zestawu firmy Voyager w ktorym tak na prawde jest dobre tylko opakowanie. Gasienice Friula ktore mam nadzieje dodadza charakteru modelowi tez dodalem plus piekna lufa Abera i kilka wlasnych dodatkow. W planach jest jeszcze kilka bambetli ktore bede dokladal w czasie malowania. Pozdrawiam!

Kuba

 

7.jpg

8.jpg

6.jpg

5.jpg

4.jpg

3.jpg

2.jpg

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż pancerka to nie moja bajka, to bardzo pozytywne wrażenie na mnie wywarł. Podobają mi się te numery na wieży - elegancko się wtopiły.

Jak znam Twoje inne modele, to malowaniem rozłożysz na łopatki.

 

Trzymam kciuki.

 

Pozdrawiam

Eryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki! Fajnie ze sie Wam podoba. Bohater tego watku wlasnie jest w kapieli a jutro klade podklad. Co do malowania to po raz pierwszy bede stosowal metode na lakier do wlosow, mapowal i cieniowal model olejami. Niestety nie wiem co mam zrobic z numerami taktycznymi na temat ktorych informacji nie posiadam. Mam na mysli tylna plyte wiezy o ktorej mowil kolega Olo. Co zrobic? Wziasc numery z kosmosu czy zostawic bez???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcial bym sie z Wami podzielic moim nowym odkryciem(nowym dla mnie). Jest kilka rzeczy ktore zrewolucjonizowaly moje sklejanie, miedzy innymi jest to Extra thin cement(limonka Gunze lub nowy Tamiya) oraz Extra thin CA. O tym ostatnim mowa. Osobiscie stosuje klej firmy Deluxe Materials Roket Hot(Super-thin penetrating cyano glue). Ktos kiedys napisal ze jesli uzyjesz pedzelka i kleju CA to bedzie ostatni raz kiedy uzyles tego pedzla. Otoz nie do konca jest to prawda. Z powodzeniem stosuje ten rzadki CA i zapuszczam go pedzlem 00 lub mniejszym. Od razu po aplikacji kleju wycieram pedzel w recznik papierowy a nastepniem obtaczam wlosie pedzla w zelu Glue remover(debonder) firmy Loctite. Po okolo 15 minutach lub nawet szybciej wycieram pedzel ponownie w recznik papierowy a nastepnie myje go w cellulose thinners(nitro?). Po tym zabiegu pedzel jest gotowy do kolejnej aplikacji CA. Mam nadzieje ze komus ta informacja sie przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.