Skocz do zawartości

P-47D Republic Thunderbolt 1:48 ACADEMY


mackozbogdanca

Rekomendowane odpowiedzi

Stan prac na dziś wygląda tak :

 

100_1862.JPG

100_1863.JPG

100_1864.JPG

100_1867.JPG

100_1870.JPG

100_1872.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

Ogólnie wydaje mi się, że drugie malowanie wyszło mi trochę lepiej no ale tak to już chyba jest, człowiek z czasem nabiera doświadczenia. Pasy inwazyjne maskowane taśmą tamiya - pierwszy raz wykonywałem tak zaawansowane maskowanie, bałem się, że farba poodchodzi razem z taśmą jednak nie wyszło najgorzej tylko w jednym miejscu musiałem podmalować. Model schnie już po sidoluksie i czeka na jakiś leciutki brudzing. W między czasie zajmę się dopieszczaniem drobnicy, nałożyłem już kalki na osłonę silnika muszę przyznać, że różnica w porównaniu z zestawowymi jest kolosalna, wygląda to tak

 

100_1878.JPG

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Sam metalizer siadł bardzo ładnie, ale jednocześnie ujawnił niedoskonałości powierzchni (niektóre niewyszlifowane nity, poszarpane linie podziału). Czy czerwony pas na ogonie nie powinien być czasem równą linią ?

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam metalizer siadł bardzo ładnie, ale jednocześnie ujawnił niedoskonałości powierzchni (niektóre niewyszlifowane nity, poszarpane linie podziału).

 

Całą operacja zmywania farby z modelu spowodowała, że gdzieniegdzie, a szczególnie właśnie w liniach podziałowych pozostały niewielkie ilości farby, których ciężko było się mi pozbyć. Mam nauczkę na przyszłość aby nie popełniać takich błędów i albo malować raz a dobrze albo w sytuacji wyjątkowej starannie pozbywać się farby z modelu.

 

Czy czerwony pas na ogonie nie powinien być czasem równą linią ?

 

Ale w jakim sensie? Może perspektywa nieco przekłamuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę, to pas na stateczniku pionowym nie jest jednakowej szerokości. Poza tym chyba biegnie nieco ku dołowi (w kierunku lotu). Szkoda, że jednak nie popracowałeś nieco dłużej nad powierzchnią przed malowaniem, bo sam metalizer jest położony naprawdę świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym statecznikiem to niestety jest prawda. Poprawiać tego już nie będę, boje się, że zepsuje, a jest to prawie niezauważalne tym bardziej, że model będzie oglądany z odpowiedniej odległości. Na przyszłość muszę zacząć zwracać uwagę na takie "niby" małe drobiazgi. W tej chwili model posiadł już kalki oraz zrobiłem washa. Na zdjęciach widać, że jest delikatny. Pozostało mi Jeszce wykonać kilka drobnych zabiegów jak okopcenia i przyklejenie kilku elementów. Zastanawiam się jeszcze jak go wykończyć pół-mat czy błysk? Szczerze mówiąc podoba mi się taki połyskujący, może ktoś mi coś poradzi?

 

100_1880.JPG

100_1881.JPG

100_1886.JPG

100_1888.JPG

100_1891.JPG

100_1892.JPG

100_1931.JPG

100_1932.JPG

100_1934.JPG

100_1935.JPG

100_1937.JPG

100_1938.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Z tym statecznikiem to niestety jest prawda. Poprawiać tego już nie będę, boje się, że zepsuje, a jest to prawie niezauważalne tym bardziej, że model będzie oglądany z odpowiedniej odległości.

 

Niestety jest to widoczne, ale jeśli taką podjąłeś decyzję to ok.

 

Kalkomanie siadły całkiem nieźle choć gwiazda na lewym boku poszła nieco za bardzo go góry. Pokaż jakieś zdjęcie od spodu.

 

Ja bym jednak zawerniksował go półmatem...

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.