Skocz do zawartości

Austin Healey 100-Six Revell 1:25


kubaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Zacząłem już w tym dziale jeden temat, gdzie podjąłem się zrobienia Audi DTM ale jako, że jestem zupełnym amatorem szkoda mi tamtego pięknego modelu na moje eksperymenty

 

Do tego celu wybrałem ten model:

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4d60ac1b1a8f0d78.html

 

Kupiłem już trochę narzędzi i zabrałem się do roboty.

 

Póki co pomalowałem silnik i skleiłem kastę. Ponadto użyłem sporo szpachli na łączeniu elementów, aby potem nie odznaczały się na lakierze.

 

Maluję także fotele pędzlem kolorem Clear Red z palety Pactry.

 

Model chcę wykonać w takich barwach jak na pudełku. Kupiłem w Castoramie lakiery akrylowe - czerwony i kość słoniowa.

 

Jak tylko opanuje robienie w miarę dobrych zdjęć i zamieszczanie ich to podeprę nimi swoje posty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm nie wiem czy był to najlepszy wybór to bardzo stary model, można powiedzieć zabytek, nie wiem czy nie będzie problemów z montażem, jakieś Fujimi byłoby chyba lepsze, no ale zobaczymy przy odpowiednim samozaparciu można na pewno coś z niego zrobić

Sam zresztą chcę go kiedyś zrobić, więc na pewno będę zaglądał.

Co do modelu, myślałeś nad tymi lampami, z tego co wiem są tam odlewy w chromie, fajnie byłoby to zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że jesteś odważny. Będąc początkującym raczej nie brałbym się za tę materię...

Ten model, tak jak to zauważył kolega Przemek nie należy do najnowszych, a już napewno nie należy do najprzyjaźniejszych modelarzowi. Ja na początek również radziłbym Ci zbudować sobie coś łatwiejszego. Fujimi może być nieco drogawe, jednakże jest sporo modeli np. nowszego Revella, które sklejałoby się przyjemniej.

 

W każdym razie życzę Ci powodzenia i cierpliwości. Pamiętaj, nie spiesz się, pracuj starannie i doskonal umiejętności.

 

Będę kibicował!

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie będzie tak źle

Na mój plus działa to, że nawet nie wiem kiedy model jest "nieprzyjemny", więc wszystko uznam za normalne trudności podczas jego robienia hehe.

 

Napaliłem się na tego Austina, więc zacisnę zęby i dam rade!

 

Poniżej zdjęcia foteli. Najpierw poczęstowałem je szarym podkładem Mr.Surfacer 1000 (szkoda, że wtedy nie zacząłem robić zdjęć bo wydaje mi się, że coś zrobiłem źle w jego nakładaniu), a potem nałożyłem pędzlem 4 cienkie warstwy farby.

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/696a7a04101c49c3.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0bb44a64cc3dbe12.html

 

Ps. Jak zrobić aby nie pokazywał się link tylko normalne zdjęcie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ładują się bo przerobiłem linki. Musisz wyciągnąć z fotosika taki kod

 

IMG]http://images45.fotosik.pl/660/696a7a04101c49c3med.jpg[/img]

 

IMG]http://images46.fotosik.pl/620/0bb44a64cc3dbe12med.jpg[/img]

 

na poczatku z premedytacją pominąłem otwarcie nawiasu kwadratowego żebyś zobaczył jak ten kod wygląda. Gdy wpiszesz taki kod który podaje fotosik na stronie to zamiast niego wyświetli Ci się fotka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jak tylko zaopatrzę się w pastę polerską to wypróbuje ten sposób.

 

Poniżej zdjęcia złączonej karoserii i miejsc sklejenia zakrytych szpachlą.

Nie wiem jeszcze czy dostatecznie zeszlifowałem szpachlę ale powierzchnia "na dotyk" wydaje się już gładka. Używam do tego papieru ściernego 600.

Należy do tego celu namoczyć trochę papier ? W sumie wtedy szło lepiej ale woda jakby rozpuszczała szpachlę (Tamiya).

 

7b0c6e9f7f72b934med.jpg[/url]

 

aa20f0eb21f99374med.jpg[/url]

 

4c81d48f7d25b046med.jpg[/url]

 

1a5e5727d40c9163med.jpg[/url]

 

980458f9e2d2fdccmed.jpg[/url]

 

 

edda07b6f834eab0med.jpg[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psiknąłem podkładem i wyszło wszystko co było nie tak :/

W zagłębieniach, gdzie papier ścierny nie sięgnął widać nadmiar szpachli.

Widocznie będę musiał obwinąć jakiś ołówek lub coś podobnego papierem i wtedy precyzyjniej to wyrównać.

 

W ramach małej rozrywki zamieszczam zdjęcia na okładce najnowszego CKM'a MAM NADZIEJĘ, ŻE ŻADNA MŁODZIEŻ TU NIE ZAGLĄDA, a i że "starsi" się nie obrażą - w przeciwnym wypadku to pierwszy i ostatni raz jak robię to w tej formie

 

bcba2e810b506117med.jpg

 

a28e750a81769c8fmed.jpg

 

7168aceb81cfb7b8med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne młodzież, to lepsze rzeczy widziała

 

Hehe no wlasnie z tego zalozenia wyszedlem !

 

Ale zeby bylo "sprawiedliwie" i jednoczesnie zgodnie z zasami moralnymi hehe to zaslonilem co lepsze fragmenty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ok, wszelkie nadwyzki szpachli zostaly w koncu wyrownane i nowy podklad nalozony. Austin jest gotowy do lakierowania

 

Jako, ze to bedzie moja pierwsza przygoda z malowaniem spray'ami jak i w ogole malowaniem modelu prosze o wskazowki.

 

Najpierw chce nalozyc kolor bazowy na cala karoserie - kosc sloniowa. Pozniej zamaskuje co trzeba i na krwisty czerwony pomaluje dolny odcinek bokow auta tak jak zasugerowali to na na pudelku.

 

Wiem, ze lakier nalezy nakladac cienkimi warstwami, parokrotnie.

1. Ile mniej wiecej razy ? Czy po prostu nalezy obserwowac pokrycie powierzchni ?

2. Ile czasu nalezy odczekac pomiedzy poszczegolnymi warstwami?

3. Po tym jak naloze juz lakier nalezy poczestowac model pasta polerska i na koncu lakierem bezbrawnym, zgadza sie ?

 

Dzieki za pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.