Skocz do zawartości

Bunkier - Dioramka


Spawacz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

By móc zdobywać więcej doświadczenia i wprawy w sztuce modelarstwa postanowiłem stworzyć dioramę.

W planach zamierzam wykonać bunkier (jego część) stanowisko ( działka AA lub p-panc ) , i niewielka linie okopów z szalunkiem z desek.

Wszelkie rady i pomysły będą mile widzialne .

Prace będę uwarunkowane wolnym czasem od pracy i kobiety...

Więc zaczynamy:

 

DSCN1560.jpg

 

Prowizoryczny zarys tego co chciałbym żeby powstało :

 

DSCN1588.jpg

 

DSCN1592.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 x 37 .

Prace troszkę ruszyły zacząłem przyklejać wszystko gipsem -wyszło tak :

 

DSCN1596.jpg

 

DSCN1597.jpg

 

A tu troszkę z innej beczki ,myślałem także nad mała podstawka pod współczesnego snajpera w ghillie - innowacyjny pomysł nieprawdaż ?

 

A tu ja w mojej samoróbce ghilie -

 

DSCN1343.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zapowiada się nieźle! Będę co jakiś czas tu zaglądał!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z figurkami jest troszkę gorzej , bo w sumie to kiepsko się znam na tym - figurki ze zdjęcia sa pokazane przykładowo a sklejałem je daaawno temu - teraz poznaje nowe techniki i metody wszelkie rady mile widziane będę się starał:)

 

Więc troszkę dzisiaj czasu poświeciłem na prace po pracy :P i zacząłem gładź całego obiektu .

Dodałem schodki prowadzące do bunkra , co by niemiaszki nie Musiały wskakiwać do wewnątrz - ale spokojnie wchodzić , także rzuciłem lekko gładzi w budyneczku i dorobiłem sciankę prawdo podobnie osłaniająca wejście bunkra

Troszkę jeszcze popaprałem lekko gipsem resztę by juz jakiś zarys mieć.

I następne fotencje:

 

DSCN1598.jpg

 

DSCN1599.jpg

 

DSCN1601.jpg

 

Powiem że gips świetnie się formuje jak zacznie troszkę schnąć , nożykiem do tapet nadaję odpowiednia formę super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalsze prace nad moja architekturą :

 

DSCN1619.jpg

 

DSCN1617.jpg

 

DSCN1622.jpg

 

DSCN1620.jpg

 

Planuje by bunkier był częściowo z góry przysypany ziemią , będzie miał także trafienie które obnaży jego rusztowanie szalunkowe , i siateczkę wykonana z gazy z listkami z kminku

Chce wykonać także dróżki , ścieżki najczęściej uczęszczane przez wojaków i ładne podłoże trawka gęściejsza , lekkie włochate kępki troszkę ziemi brązowej gdzie niegdzie .

Teraz pytanka:

Z czego ładnie wykonać ziemie i na co ja kleić do gipsu (wikol starczy?)

Z czego polecacie trawkę ( pędzle malarskie mam ale chodzi mi tu o lekka przydeptana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał michal0281. Chyba że nie chcesz hajsu wydawać, to możesz zrobić z drobno posiekanego mchu, no ale jest zima więc jak byś wybrał tę opcje to niestety musiałbyś poczekać pewnie Co do klejenia: do trawy i piachu wikol jak najbardziej starczy

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę podłubałem przez weekend i tak wyglądają dalsze prace:

 

DSCN1575.jpg

 

DSCN1574-1.jpg

 

Nie mam pojęcia z czego wykonać drogę i te pagórki by wyglądały naturalnie - faktóre zrobiłem w gisie uderzając dość twardym pędzelkiem.

Sypać coś na to czy po prostu malować bo już sam nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki konkretnie schron (bunkier odtwarzasz) Polski, sowiecki? jaka pora roku? Rozumiem, że schron jest "betonowy", a takie zazwyczaj miały "okap" nad wejściem przed uderzeniem pocisków z broni stromotorowej, drzwi stalowe lub kratę przeciwszturmową w wejściu, czerpnie powietrza i inne elementy stalowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm schron ma być niemiecki , ogólnie wejście do kompleksu.

Pora roku - koniec lata , troszkę rozdeptane podloze lekko brazowa faktura ziemi , troszkę wyschniętych trawek i troszkę zieleni gdzieniegdzie.

Kratę wykonam z ramek podgrzeje i rozciągnę .

Czerpnie powietrza - prosił bym o jakieś zdjęcia bo coś mi świta ze wyglądają jak stalowe kominy z grzybkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę do przodu - z weatheringu i mieszanki ''śmieci'' ( posypki kminek rozdrobnione pakuły) wykonałem podłoże.

Następnie rozwodniony wikol , na miejsca gdzie trawka ma byc gęsta i soczysta.

Posypka to trawka statyczna mialem tylko kolor sianka:/ , trochę posypki i jakies przyprawy.

Na koniec lekko psiknę wszystko aero by nadać odpowiedniemu stanowi trawkę.

A następnie zacznę kleić większa faunę roślinności.

DSCN1615-1.jpg

 

DSCN1611.jpg

 

DSCN1619-1.jpg

 

DSCN1616.jpg

 

DSCN1618.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.