Skocz do zawartości

Sd.Kfz.139 Marder III 7.62cm Pak36(r), UM, skala 1:72


grzesioj

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule, czyli Sd.Kfz.139 Marder III 7.62cm Pak36® firmy UM, skala 1:72. Coś obrodziło (obradza) nam ostatnio tymi Marderami. Model wykonany (znowu) tradycyjnie jak dla mnie - Humbrol 84 jako podkład, reszta akryle Pactry, brudy znowu Humbrole. Model w całości malowany pędzlem. Wykonany w zasadzie prosto z pudełka - dorobiony jedynie druciany stelaż oraz powieszone tzw. bambetle. Pochodzą one z zestawu Italeri Battlefield Buildings (torby) oraz (kanister) ze sklepu modelarskiego w Rzeszowie, gdzie przypadkiem kupiłem jakiś żywiczny zestaw, zawierający skrzynki, wiadra, hełmy i kanistry. Co do samego modelu - kleił się standardowo, jak wszystkie tego typu produkty UM. Miałem tutaj troszkę utrudnione zadanie z powodu łukowatego wygięcia ramek, zawierających elementy kadłuba, ale jakoś to wszystko "zeszło" się do kupy, za wyjątkiem przedniej, pochyłej ściany pancerza. No i to chyba tyle, czas na zdjęcia. Najpierw wykonane na stole w pokoju, oświetlonym nieśmiałym słońcem:

 

sdkfz139marderiii001.jpg

 

sdkfz139marderiii002.jpg

 

sdkfz139marderiii003.jpg

 

sdkfz139marderiii004.jpg

 

sdkfz139marderiii005.jpg

 

sdkfz139marderiii006.jpg

 

Zdjęcia kolejne - wykonane tamże, ale ze wspomaganiem lampą błyskową:

 

sdkfz139marderiii007.jpg

 

sdkfz139marderiii008.jpg

 

sdkfz139marderiii009.jpg

 

sdkfz139marderiii010.jpg

 

Kolejne - wykonane na wolnym powietrzu, przy nieco zachmurzonym niebie:

 

sdkfz139marderiii011.jpg

 

sdkfz139marderiii012.jpg

 

sdkfz139marderiii013.jpg

 

sdkfz139marderiii014.jpg

 

sdkfz139marderiii015.jpg

 

W dalszej kolejności - wykonane na wolnym powietrzu w promieniach późnozimowego słońca:

 

sdkfz139marderiii018.jpg

 

sdkfz139marderiii019.jpg

 

sdkfz139marderiii020.jpg

 

sdkfz139marderiii021.jpg

 

sdkfz139marderiii022.jpg

 

A tu powoli rozrastająca się rodzinka Pz. Kpfw. 38(t):

 

sdkfz139marderiii023.jpg

 

sdkfz139marderiii016.jpg

 

Że to jeszcze nie koniec, dowodzi to zdjęcie...:

 

sdkfz139marderiii017.jpg

 

Wykonanie modelu nie jest oczywiście mistrzostwem świata, pewno mógłbym zrobić to lepiej, ale - tak wyszło. Pracowałem nad nim głównie wieczorami, co w moim przypadku niezbyt sprzyja idealnemu wykonywaniu tego, co by się chciało.

 

pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zawsze solidna modelarska robota. można go jeszcze trochę oszpecić pastelami, zakurzyć nieco i potraktować mocniej wnętrze przedziału - tam jakiś pyłek, jakaś plama.... mozna się rozpędzić. ładna rodzinka już powstała. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę niżej w galerii jest mój, taki sam, tylko w 1:35.

No, bez fałszywej skromności z mojej strony, ale myślę, że nie taki sam, tylko o niebo lepszy od mojego.

 

...zakurzyć nieco i potraktować mocniej wnętrze przedziału - tam jakiś pyłek, jakaś plama....

Wstyd się przyznać , ale ja tam za bardzo nie mogę wepchnąć żadnego pędzelka, więc jest mały problem... Pędzel, to nie aerograf, że dopsika, choć podobno, dla chcącego nie ma nic trudnego.

 

pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.