Skocz do zawartości

T-80UD Zvezda 1:35


Piter

Rekomendowane odpowiedzi

Co tu dużo mówić - model praktycznie na ukończeniu. Gąsienice jeszcze w powijakach bo to w tym modelu katorga ale do zrobienia. Spasowanie i jakość plastiku to kaplica ale przy użyciu podstawowych narzędzi da się wystrugać z tego zestawu coś ciekawego. Malowanie na podstawie fotek więc całkowicie nie z instrukcji. Kalka z numerem bocznym z jakiegoś tygrysa czy pantery bo te z zestawu kompletnie nie pasowały (kalkę dobrałem na podstawie kilku fotek w tym malowanie żeby nie było ). Zastanawiam się nad zmniejszeniem konta ustawienia wyrzutników granatów dymnych bo faktycznie sterczą jak choinka. Dorobione wizjery i reflektory. Brakuje jeszcze kilku elementów (szperacz na wierzy, bela z tyłu etc...). Wprawne oko zauważy że brakuje chlapacza, jednak to celowe bo inaczej nie założył bym góry na wannę, a żeby zrobić gąsienicę nie mogę tego skleić wcześniej. Generalnie - nigdy więcej tej serii Zvezdy -

na PLUS:

- Tematyka

- Możliwość konwersji do wszelkiej maści odmian tego czołgu

- cena

 

na MINUS

- cała reszta

 

Teraz fotki:

 

1-34.jpg

 

2-30.jpg

 

3-20.jpg

 

4-16.jpg

 

5-10.jpg

 

6-8.jpg

 

To tyle

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ee... tam pięknie. Do (o ile dobrze pamiętam) BMP-3 też w wykonaniu Pitera nawet się nie umywa. Widać, że mu się nie chciało bawić w żadne szczegóły i poprawki niedoróbek:). Na pocieszenie dodam, że ten model z Dragona jest taki sam jak wynika z opisu Pitera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ale sam nie jestem jakoś specjalnie zadowolony jak patrzę na te fotki. Ciągle coś poprawiam w malowaniu. Zaczynam dochodzić do wniosku, że albo to ja jestem taka lewa noga z fotografii albo mam coś nie tak z aparatem (chociaż chyba to pierwsze). Na fotkach w niektórych miejscach widać tylko drobne różnice kolorów, a na żywo naprawdę ciekawie to wygląda. Właściwie model już praktycznie skończony ale czekam na znajomego fotografa żeby mnie dokształcił . Ciekawi mnie też z czego Zvezda robi te gąsienice bo gdy nakładałem na nie farbę śmierdziało tandetnymi perfumami za 5zł z kiosku. To samo miał kolega z T-72. Oboje malowaliśmy humbrolami i używaliśmy oryginalnego rozcieńczalnika. Ten plastik musi wchodzić w jakąś reakcję z emaliami. Jak naprawdę staram się nie narzekać na jakiekolwiek zestawy bo z wszystkiego można coś fajnego zrobić tak w tym przypadku 2 sztuki T-80UD, T-80DV sprawiły, że załamałem ręce. DV pokażę już jak będzie gotowa, tego mam jeszcze jakieś nowsze fotki ale to dorzucę potem.

 

Pozdrawiam

Piotrek

 

EDIT - BMP-3 jakoś mnie mobilizował, a nie wykańczał . Przybyło troszkę dorobionych elementów więc spokojna głowa i na pewno finalnie nie będzie taki ubogi . To dopiero warsztat .

Widzę, że tym BMP sobie podniosłem poprzeczkę i teraz trzeba zwiększyć obroty .

 

jeszcze raz pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piter z żalem ale niestety musze zgodzić się z kolegami.

Może faktycznie model Ci nie leżał ale spodziewałem sie troche lepszego efektu.Nie piszę tu jako krytyk ale jak ktos co Cię ceni i wymaga więcej

Moja 80-tka powstała raczej bez problemu i zgodnie z planem zmieniła właściciela.Faktycznie 80-tka jest moim zdaniem gorzej wykonana od 72{Zvezdy}ale...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh ja też się zgadzam z Kolegami i dziękuję za większe wymagania .

Przyjmuję pełną krytykę bo sam nie jestem zadowolony jednak jak już wspomniałem to dopiero warsztat i ciągle coś poprawiam. Niestety czasami mam na warsztacie takie modele które mi po prostu nie leżą. T-80 to piękny czołg ale model nie ten... Na pewno jeszcze wiele zmienię w tym zestawie więc może się komuś spodoba jak już będzie gotowy

 

Pozdrawiam i dziękuję za wszelką krytykę

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model nie jest zły chociaż według mnie wymaga jeszcze trochę pracy aby wstawić go do galerii , ale zmartwiłem się gdyż posiadam taki tylko z Dragona i piszecie że lipa a ja już trochę dodatków do niego zakupiłem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można..

Mnie osobiście nie podoba się to malowanie, jakoś nie leży mi na 80-ce (ale to moje zdanie)

Powiem więcej nie podoba mi się wasz.

Wydaje się, że działa zupełnie odwrotnie do założenia, tzn. nie uwydatnia szczegółów a "spłaszcza" je (myślę że jest po prostu za "szeroki" przy krawędziach), poza tym czołg wygląda jak by był umorusany w sadzy (ale taki urok tego kamo).

 

Ja również spodziewałem się więcej (mimo że sam bym może lepiej nie zrobił) ale to warsztat więc - poczekamy, zobaczymy ...

 

Co do samego modelu Zvezdy nie mam większych zastrzeżeń - jest to po prostu jeden z tych co to więcej czasu wymagają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No troszkę udało się zrobić - doszło parę drobiazgów ale zasadniczo zmyłem większość zbyt intensywnego washa, zrobiłem drobne obicia, "położyłem" wyrzutniki granatów tak by nie sterczały jak choinka oraz zrobiłem gąski. Jeszcze nie skleiłem góry z dołem bo możliwe, że coś będę jeszcze dłubał przy gąsienicach. Troszkę roboty jest ale do końca już niewiele. Mam nadzieję, że teraz lepiej wygląda :

 

1-35.jpg

 

2-31.jpg

 

3-21.jpg

 

4-17.jpg

 

5-11.jpg

 

6-9.jpg

 

Pozdrawiam i idę doklejać dyrdymały na tą budę

 

Pozdrawiam

Piotrek

 

EDIT: Kalkę też wymieniłem bo tamta był jakaś taka niemrawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podtrzymuję poprzednią wypowiedź: NIE WYSILIŁEŚ SIĘ!!!

 

W takim razie ty się wysil i z takiej kiepskiej bazy zrób coś lepszego.

W gębie to mocny, pochwal się może jakimś swoim modelem to też Ci z pewnością napiszę że się nie wysiliłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gajur - powiem tak - co rozumiesz przez stwierdzenie "wysil się"? Co mam zrobić żebyś stwierdził, że się wysiliłem (i ta tego nie zrobię ale tak tylko pytam) ? To ma być model z pudła w nieco innym niż pudełkowe malowanie i z kilkoma dorobionymi drobiazgami (reflektory, wizjery jakieś uchwyty etc...). Jeśli marzy Ci się super ekstra model z całym wnętrzem, milionami zawiasów krateczek, śrubek etc... to raczej nie masz tu po co zaglądać. Gdybym miał taki model robić to:

a) nie z tego zestawu

b) jeśli już to z tej Zvezdy została by może wanna no i może jakieś drobiazgi - reszta od podstaw bo nie widzę potrzeby kupowania blach z nie wiadomo ile.

Następnym razem pisz tak by każdy wiedział o co chodzi - też może Ci ktoś napisać w Twojej relacji np: "bleeee" i bądź tu mądry...

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikogo nie miałem zamiaru urażać. Zdjęć nie wstawię, bo nie umiem ich robić i wstawiać, i już się chyba nie nauczę - lata robią swoje. Odnośnie waloryzacji to wystarczy trochę drutu, puszka po piwie, skalpel (rylec) i pooglądanie zdjęć chociażby tutaj: http://photofile.ru/users/coast70/150152777/?page=1 (cały T-80UD). I nie mam na myśli odtwarzania wnętrza pojazdu. Odnośnie widocznych braków i niedoróbek (w mojej ocenie): brak prawego reflektora, brak instalacji odpalania granatów dymnych, nieprawidłowa górna osłona wydechu, nieprawidłowo wykonany wizjer na wieży z lewej strony, nieprawidłowe "góry" osłon na wieży, nieprawidłowe "pudełkowe" osłony reflektorów, brak kilku rączek i zaczepów. Bez urazy, ale jak już sam zauważyłeś podniosłeś sobie poziom tym BMP. Serdecznie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gajur absolutnie nie czuję się urażony i to już jakiś konkret .

Generalnie jak wspomniałem to jest jeszcze warsztat i co nieco na pewno jeszcze dojdzie (instalacja granatów będzie finalnie etc...). Reflektor jest tylko że jeszcze pracowałem nad nim w momencie robienia fotek podobnie zresztą jak szperacz na wierzy. Coś na pewno będzie dodane. Są osoby które najpierw wszystko sklejają do kupy z najmniejszą drobnicą i dopiero potem malują a inni doklejają dopiero po pomalowaniu wspomniane elementy - ja zaliczam się do tych drugich.

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.