Skocz do zawartości

Bismarck 1/350 Revell


Kami

Rekomendowane odpowiedzi

Forest, nie to że się czepiam szczegółów, ale nie chodziło Ci czasem o 800x600 ?

...

E tam, nie żebyś się czepiał, ale wiesz...

Revell odwzorował 105 na piątkę ... tzn. 4 z 8 armat umieszczono na lawetach starszego typu C/31 w dziobowej części okrętu, natomiast pozostałe 105 na nowszych lawetach C/37 na rufie

Zdjątka będą tylko muszę troszkę warsztat ogarnąć

I o to mnie chodziło

Danke very much

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam kolegę być może fana niemieckiej kriegsmarine......powiem tak nie jesteś sam....ja również mam model bismarcka z academy i jak narazie nabiera mocy urzędowej.......już niedługo zacznę ,tylko jedna rzecz mnie niepokoi z blaszkami czy bez?.....pozdrowienia i trzymam kciuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

benio80 - dzięki

Wrzucaj warsztat jak najszybciej... Bismarcków nigdy za dużo (choć co prawda nie jest to oryginalny temat ) ...moim zdaniem blaszki to konieczność.. dodają realizmu, do modelu Revell polecam Edka, a na zasobniejszy portfel LionRoar.. napisałeś, że posiadasz model Academy (relację z bojów z materią możesz obejrzeć w wątku kolegi Alex304)... Szczerze polecam model firmy Revell + blaszki i lufki (o ile portfel pozwoli)... to zestawienie gwarantuje sporo frajdy przy budowie, nie zużyjesz kilograma szpachli a efekt końcowy na pewno wynagrodzi prace

 

Mój Bismarck niestety poszedł w odstawkę nad czym ubolewam (przeprowadzka pokrzyżowała plany)

Ale ja tu wróce!!! (niedługo )

 

 

 

 

Pozdrawiam

Kami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam

Czas najwyższy rozruszać stocznię! Zatęskniłem za moim "B"...

 

Warsztat się rozrasta

fotka1.jpg

 

fotka2.jpg

 

i ciekawa lektura na wieczór:

fotka3.jpg

 

"Powrót do początków", czyli dalsze zmagania z kadłubem... Wszystkie niedoskonałości zastały zaszpachlowane i wyszlifowane... Poprawiłem również osłony wałów napędowych i położenie sterów.

fotka4.jpg

 

Następnie w obu burtach wywierciłem otwory mikrofonów wiertełkiem 0,3mm, niestety fotka się rozmazała (zabawa była przednia )

fotka5.jpg

 

Kolejną czynnością było usunięcie plastikowych imitacji drabinek na burtach i wywiercenie kolejnych otworów (0,3mm) pod ich blaszane imitacje...

fotka6.jpg

 

fotka7.jpg

 

Udało mi się również dorwać fajne uchwyty od szafek i "B" wygodnie rozsiadł się na tronie

fotka8.jpg

 

Mam nadzieję, że kolejne aktualki będą częstsze, ale gdybym za mocno się rozleniwił to gońcie Panowie hehe...

 

Co teraz czeka "B"? Kąpiel i podkład z Chaos Black...

 

 

 

Pozdrawiam

Kami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

I tak - kadłub wykąpany i pokryty podkładem Chaos Black. Co do samego podkładu to bardzo fajny specyfik. Troszkę wprawy wymaga wyczucie "spustu", ale z efektów jestem zadowolny i co ważne malowanie trwało tylko godzinkę... aha nie polecam malowania w pokoju

 

Fotka:

fotka9.jpg

 

Teraz planuję zamaskowanie kadłuba i wklejenie pokładu.

 

Mam pytanie - potrzebuję odpowiedników farb RAL7000 oraz RAL7001. Znalazłem odpowiedniki w farbkach revell (odpowiednio revell 57 i 374), ale wolałbym raczej malować Tamkami, Gunze albo Vallejo. Jeśli ktoś wie jakie mogą to być numery farb?

 

 

 

Pozdrawiam

Kami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam bardzo serdecznie kolejnego Bismarckowca ,na naszym forum ,i mam takie małe aczklwiek dręczące mnie pytanie....jak masz zamiar zrobić emblemat swastyki na dziobie i rufie okrętu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam konto benio80 jest obecnie nieaktualne .....za co przepraszam obecne to marinman31 .......chwilowe kłopoty z netem ....a tak to powoli zaczynam mojego Bismarcka z Academy mam nadzieję że nie będzie tak tragicznie i małe pytanie gdzie się zarejestrować odnośnie wgrywania zdjęć na forum?.....dajcie jakieś propozycje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie Kolega się podziewał. Co do kolorków RAL 700;701 RAL 700= Humb.145,Gunze hobby col.H337 i Gun.Mr.col. C337, Vallejo Model Air71049 Ral 701??? ale mogę polecić firme Den Braven ładna szarość 701 ale uważaj bo ten sam nr./701/ jest też jako podkład. Tyle mogłem, może się przyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję pewnego usadowienia kadłuba na cokolikach - teraz wygląda poważnie.

 

Kupiłeś znakomitą zaginarkę. Tę długą listwę do podginania wygodniej zamienić na małą żyletkę ze small shopu lub zwykłą - operuje się według mnie wygodniej niż ta dłuższą "linijką".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Witaj.Kleję Tirpitza i to co zwróciło moj auwagę to nieco zbyt pionowo przebiegające załamanie na bokach ścian armat 380 mm . W swoim modelu wykonam to chyba na nowo albno poprawię istniejące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.