Skocz do zawartości

Bismarck 1/350 Revell


Kami

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Prace nad B powoli trwają... ale tylko na razie ... za 2 tygodnie stocznia powinna ruszyć pełną parą...

 

A na razie:

Bismarck zasiadł na "tronie"

DSC00490-Kopia.jpg

 

DSC00477.jpg

*sorry za jakość fotek

Teraz czeka mnie pryśnięcie kadłuba surfacer'em i malowanie pokładów--->czyli dużo malowania a z aerkiem dopiero zaczynam przygodę, więc na boku ćwiczę na "czymś"

 

 

 

Pozdrawiam

Kami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No widzę że kolega trochę ruszył z tematem na przód. Ja niestety nie mam za wiele czasu i do tego robię remont w swoim warsztacie. Ale tak jak kolega za dwa tygodnie kiedy szkoła mniej będzie męczyć na pewno uda mi się więcej przesiadywać przy modelu. Ważne żeby co jakiś czas coś zrobić bo potem ciężko po długiej przerwie wrócić do modelu.

Pozdrawiam i kibicuję

Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie mogę się doczekać pierwszego malowania. Nie martw się parę prób i będzie dobrze. Ja swojego PE też pierwszy raz maluje aero. Właściwie to mój pierwszy model który będę malował we większości aerografem. Na początek kładź nie za grube warstwy pozwól chwile przyschnąć i dalej. Ja tak maluje swojego i jest jak na razie wszystko OK.

Zobaczymy jak tobie pójdzie.

Trzymam kciuki za malowanie

Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trochę off/topic: deseczka to efekt zamówienia u stolarza ? Sam zastanawiam się czy sobie takiej nie sprawić - jednak to i tak dopiero po pomalowaniu kadłuba, albo na sam koniec (choć model przytwierdzony do podstawki jest łatwiejszy do operowania i mniej narażony na uszkodzenia).

...

Tak z ciekawości - jaki jest orientacyjny koszt ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

deseczka to efekt zamówienia u stolarza ?

Nie, podstawkę wykonała dla mnie pełnowymiarowa stocznia... wystarczyło dostarczyć wymiary

 

Sam zastanawiam się czy sobie takiej nie sprawić - jednak to i tak dopiero po pomalowaniu kadłuba, albo na sam koniec

 

Taka podstawka, jest moim zdanie bardzo na miejscu z kliku powodów

-bardzo fajnie wygląda (drewno egzotyczne)

-ułatwia operowanie modelem

-i stanowi rusztowanie dla przyszłej gabloty

 

A jeśli chodzi o moment na przytwierdzenie modelu to sądzę, że powinieneś zrobić to jak najszybciej, bo wiercenie w pomalowanym kadłubie nie jest chyba najlepszym pomysłem, chyba że masz na to inny patent

 

A co chodzi o cenę to... ja dostałem to po znajomości

 

 

 

 

Kami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, podstawkę wykonała dla mnie pełnowymiarowa stocznia... wystarczyło dostarczyć wymiary
ja sobie zrobię sam lub u stolarza - ceny nie są kosmiczne

...

A jeśli chodzi o moment na przytwierdzenie modelu to sądzę, że powinieneś zrobić to jak najszybciej, bo wiercenie w pomalowanym kadłubie nie jest chyba najlepszym pomysłem
Racja, tylko pamiętaj że kadłub trzeba jeszcze pomalować, od spodu również ale pewnie jakieś rozwiązanie samo mi w padnie

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Koledzy pomocy!!!

Tak jak zapowiadałem, ruszyłem z malowaniem... Pierwsze malowanka były naprawdę całkiem, całkiem...

A teraz du**... Staram się jak mogę, po każdym malowaniu czyszczę aerek ze 40min (przemywam wodą, cleanlux'em, wyjmuję iglicę i dyszę) ale brak komfortu malowania

Aerograf co jakiś czas jakby pruszy... linia nie jest ciągła tylko składa się z małych kropelek

Malowałem czarną Tamką i było ok, teraz podkładuję kadłub Surfacerem 1200 rozcieńczanym dedykowanym thinnerem 3:1 i nie jestem zbytnio zadowolony...

 

Czy to może być wina zbyt małej dyszy? (0,2 ale mam też 0,3)

A może coś źle z czyszczeniem kombinuję? Pomocy

Jakiś może poradnik czyszczenia macie?

 

 

Plisss

Kami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kami

 

 

Mam dokładnie taki sam aerograf jak Ty...i taki sam problem jak Ty, nie wiem już w czym problem ale wiem, że aerograf z zestawowego kompresora maluje troche lepiej niż Ew-770 na dzień dziesiejszy z tymi wszystkimi problemami...

 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik w takim razie musimy coś wydumać... Może przyjdzie jeszcze ktoś z pomocą

A póki co spróbuję zmienić dyszę i iglicę na 0,3... Powinno pomóc (mam nadzieję ) bo przy ostatnich myciach dysza była całkowicie zasyfiona...

 

 

Kami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kami, ja raz miałem problem z farbami wodnymi. Ale tak to śmiga jak złoto. Jeśli chodzi o czyszczenie aerografu, to po każdym malowaniu rozkręcam go na części i każdą (metalową) czyszczę w nitrze. Jeśli chodzi o płukanie całości, to staram się używać mniej żrącej substancji (jeśli dobrze pamiętam, to chyba robię to benzynką ekstrakcyjną).

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

No początki pracy przy bismarcku obiecujace! I ja będę musiał zakupić jakis średni albo dobry aerografik bo mój staruszek ledwo zipie. Kończy żywot chyba? Co to za jeden z twoich zakupów? Jak go nazywają i skad allegro czy jakis sklepik?Oby nie było przestojów w stoczni! powodzenia w budowie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No początki pracy przy bismarcku obiecujace!

Dziękować

 

I ja będę musiał zakupić jakis średni albo dobry aerografik bo mój staruszek ledwo zipie. Kończy żywot chyba? Co to za jeden z twoich zakupów? Jak go nazywają i skad allegro czy jakis sklepik?

Ja zakupiłem piwatkę... Ponieważ to na dobrą sprawę moje początki w modelarstwie... Nie chciałem też szajsu za 50zł, więc wybrałem model EW-181 (cena oscyluje w granicach 160zł)

 

Oby nie było przestojów w stoczni! powodzenia w budowie!

Właśnie z powodu aerografu prace idą powoli, bo trening za tak drogim modelu nie jest najlepszym pomysłem ...i właśnie dlatego przez ostatnie dni mierzę się ze sprzętem na innym pływadle

 

A co chodzi o samą jakość aerografu - na razie najbardziej denerwowało mnie jego czyszczenie (ok. 30/40 min) bo psikałem Surfacerem, ale po wlaniu akryli Tamek śmiga że hej!

 

Tak więc za niedługo kolejne fotki

Pozdrawiam

Kami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to mam już jakies pojęcie co na rynku i za ile Wróciłem właśnie z wystawy w Gdyni.Zależy kto co oczekiwał ale ja zadowolony Fajne okręciki ludziska budują. No to czekamy na fotki Bismarcka i bezproblemowego malowania!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

Z malowania kadłuba na razie nici.. w sklepie już od 2 tygodni nie było odpowiednich farb, więc musiałem czekać, ale dziś dostałem maila, tak więc jak tylko przyjdzie paczka odpalam aerek

 

A że w końcu znalazłem czas na dłubanie to ruszyłem 1 lvl nadbudówki oraz powtórnie wyszpachlowałem oblaszkowaną już w większości nadbudówkę dziobową, bo revellowska Plasto się wykruszyła!

No a że widok szpachli nie jest zbyt fotogeniczny postanowiłem pobawić się artylerią ...

 

i tak prezentuje się gotowa do malowania 105... (zapomniałem poglądowego grosika, ale mogę powiedzieć, że działko spokojnie się na nim zmieści )

105mm.jpg

 

musiałem pójść na lekki kompromis i zrezygnować z kilku blaszek bo niestety eduardowskie fototrawionki są z lekka przy duże ... ale z efektu jestem zadowolony

 

Tak więc czekam na farby, a nastepnie pokryty już Surfacerem 1200 kadłub psiknę RAL7000 i zajmę się malowaniem pokładów ... mam już na nie pewien patent

 

Kami - 30/40 min czyścisz aerograf ? Jak Ty to robisz ? Mnie to zajmuje 10-15 min

...

No niestety Surfacer nie schodzi tak łatwo jak zwykłe farbki...

 

 

I na koniec pytanie dotyczące fotek -> 1024x800 czy 800x600 co by forum nie rozwalać?

 

 

 

 

 

 

Tak więc pozdrawiam

3majcie kciuki za malowanko

Kami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kami, ja po każdym użyciu (bez względu na to czy to farba, sido czy podkład) rozkręcam aero na części pierwsze i myje każdą z osobna. Potem skręcam i jeszcze z 2 min "przepłukuję" układ. Ale i tak kwadrans to jest max

...

Co do fotek - gdzieś było w regulaminie. Ale jak nie jesteś pewny to linkuj, np. jak ja to robię

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do fotek, to chyba lepsze będzie 80x640, co by nam się forum nie rozjeżdżało, pamiętaj, że jeszcze dużo po bokach jest

Ma takie zapytanie co do 105-tek, mógłbyś wrzucić zdjątko grupowe tych dział? Konkretnie chodzi mi o ich podstawy/osłony, na Bismarcku były dwa ich rodzaje, chciałbym zobaczyć jak Revell to pokazał.

 

pozdrawiam,

Forest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do fotek, to chyba lepsze będzie 80x640, co by nam się forum nie rozjeżdżało, pamiętaj, że jeszcze dużo po bokach jest

Ma takie zapytanie co do 105-tek, mógłbyś wrzucić zdjątko grupowe tych dział? Konkretnie chodzi mi o ich podstawy/osłony, na Bismarcku były dwa ich rodzaje, chciałbym zobaczyć jak Revell to pokazał.

 

pozdrawiam,

Forest

Revell odwzorował 105 na piątkę ... tzn. 4 z 8 armat umieszczono na lawetach starszego typu C/31 w dziobowej części okrętu, natomiast pozostałe 105 na nowszych lawetach C/37 na rufie

Zdjątka będą tylko muszę troszkę warsztat ogarnąć

 

 

 

 

FIU FIU, powiedział wróbelek i spierd...... się z dachu, jak to zobaczył. Fajnie wyszło

Dzięki ... czyli nie ślepnę na marne.. hehe

 

 

 

 

Regulaminowe są fotki o szerokości do 1024 pikseli.

Tak też sądziłem, ale chyba będę się trzymał 800x600 co by się posty nie rozjeżdżały.. no i co by za dożo baboli nie było widać

 

 

 

 

Tak więc zmotywowany w najbliższym czasie postaram się wrzucić kolejne zdjątka

Pozdrawiam

Kami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Revell odwzorował 105 na piątkę ... tzn. 4 z 8 armat umieszczono na lawetach starszego typu C/31 w dziobowej części okrętu, natomiast pozostałe 105 na nowszych lawetach C/37 na rufie

Zdjątka będą tylko muszę troszkę warsztat ogarnąć

I o to mnie chodziło

Danke very much

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.