Skocz do zawartości

U.S. BATTLESHIP BB-62 NEW JERSEY 1983


Jurgen

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę więc o wyrozumiałość

Wallace ? Właśnie myślałem o szpachli fakt że nigdy jej nie używałem do modeli ale tak jak mówisz nie będzie to chyba takie trudne .Dziś się zabieram za malowanko ale tylko tych elementów które już nie wymagają szpachli.

Wyrozumiałość wyrozumiałością, ale staramy Ci się też pomóc. Niestety odnoszę wrażenie, że "pędzisz" z modelem do przodu i nie słuchasz rad... abir24 dał Ci ładną instrukcję od reggiego...

...

Jeśli o szpachlę to nie ma żadnej filozofii... widzisz szczelinę między sklejonymi elementami, lekko smarujesz (wykałaczką, palcem, etc.) i czekasz aż wyschnie. Następnie papier ścierny (wpierw małej, potem dużej gradacji) i gotowe...

...

I nie obraź się, ale jak tak patrzę, to dużo elementów wymaga szpachli... Zastanów się, może warto się nieco "cofnąć" z budową i poprawić pewne rzeczy ?

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No i już. :(( (':cry:')

Jestem przygotowany na każdego rodzaju krytykę:) czekam i słucham!

 

Niestety nie udało mi się wykonać tego modelu tak jak chciałem , znowu za szybko i w sumie pod koniec to już mnie on denerwował bo nie potrzebnie wziąłem się w ogóle za taka skale! Nie dość , że ledwo się to kleiło to o malowaniu nie wspomnę więc wyszło jak wyszło:(

Tak czy inaczej na pewno się nie poddam i już mam upatrzonego YAMATO

1/350 i tym razem dopracuje go tak że nawet słowa złego sie nie będzie dało powiedzieć:P

Wstawiam fotki tak bardziej dla zabawy , bo dumny raczej z tego nie jestem:)

Pozdraiwam

 

 

 

dsc03320eh.th.jpg

dsc03319j.th.jpg

dsc03318x.th.jpg

dsc03317jr.th.jpg

dsc03316x.th.jpg

dsc03315pj.th.jpg

dsc03314h.th.jpg

dsc03313po.th.jpg

dsc03312c.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat padł- Teraz wiesz, że 700 to trudna skala dla początkującego. Yamato w 350 to piękny okręt i rozmiarowo okazały. Pytanie czy będzie to wersja z kartonu czy też z waloryzacją a do łatwych nie należy,za jakikolwiek model się nie weźmiesz to potrzebna jest jeszcze CIERPLIWOŚĆ,CIERPLIWOŚĆ, SAMOZAPARCIE I DUŻO CHĘCI.Może na początek coś "łatwiejszego" polecałbym R.N Pola ładny i ciekawe malowanie

1495rn1.th.jpg 15452hbb8650261.th.jpg

http://www.exito.sklep.pl/MASTER_350_040_1350_Uzbrojenie_krzownika_RN_Pola_203mm_8_szt_100mm_12_szt-3899.html

Życze powodzenia i dużo cierpliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurgen, nie ma co się poddawać - jak na pierwszy model nie jest źle. Skoro sam zauważasz, że pośpiech jest złym doradcą, to już są postępy - będziesz wiedział jak podejść do następnego modelu.

O brakach tego modelu nie będę pisać, bo to dopiero początki.

...

Dołączając się do abir24'a dodam tylko, że w trakcie prac warsztatowych jeśli czegoś nie wiesz - pytaj. I co najważniejsze rób spokojnie, ale też tak żeby czerpać radość - nie chodzi o to żeby się przecież "zarżnąć" przy modelu

...

PS - na przyszłość pamiętaj proszę, że jest osobny dział: Galeria i tam wstawiamy zdjęcia z gotowych modeli (jest to też pole do finalnej dyskusji na temat zrobionego modelu).

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.