Skocz do zawartości

U.S. BATTLESHIP BB-62 NEW JERSEY 1983


Jurgen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych użytkowników modelwork.pl

Chciałby podzielić się z wami moim nowym nabytkiem .

Model ten dostałem od swojej żony kilka dni temu w prezencie ( dzień mężczyzn ) Chciałbym się dowiedzieć na co zwrócić uwagę , czy można zastosować przy tej skali metalowe części i od czego w ogóle zacząć

Model jest w skali 1:700 firmy Trumpeter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam szanownych użytkowników modelwork.pl

Chciałby podzielić się z wami moim nowym nabytkiem .

Witam nowego kolegę Tu się nie ma co dzielić, trzeba wklejać zdjęcia i robić !!

...

Chciałbym się dowiedzieć na co zwrócić uwagę , czy można zastosować przy tej skali metalowe części i od czego w ogóle zacząć Model jest w skali 1:700 firmy Trumpeter
Przede wszystkim zadałbym sobie pytanie, czy chcę się bawić w modelarstwo na stałe czy jest to jednorazowy kaprys i sprawienie przyjemności żonie. Jeśli myślisz o modelarstwie w dłuższym przekroju czasu, zacząłbym od podstaw:

- skompletowanie narzędzi.

- w miarę możliwości, skompletowanie dodatków, takich jak rzeczone blachy: czasem dostaniesz pełen zestaw dedykowany do danego modelu, a czasem musisz łatać to kilkoma ogólnikami, jak np. relingi dedykowane do okrętów US Navy czy lufy dział (odpowiedniego kalibru).

- skompletowanie farb i chemii modelarskiej (np. szpachla).

- myślę, że generalnie możesz robić tak jak instrukcja nakazuje, jednak wielu modelarzy obmyśla plan działania: tak, by maksymalnie uprościć sobie pracę. Mógłbyś osobno przygotować nadbudówkę i działa. A potem wziąć się za malowanie i na koniec za sklejenie powyższych elementów.

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Jurgen - witaj na forum.

 

Jeśli nie lepiłeś jeszcze w tej skali (a zakładam, że nie lepiłeś) to proponuję skleić go prosto z pudła, bez dodatkowej zabawy. W tej skali na prawdę wszystko jest mikro - no chyba że masz już jakieś doświadczenie modelarskie i obsługa elementów fototrawionych nie jest dla ciebie żadnym NOVUM to jak najbardziej dodatki wskazane.

 

Sądzę jednak, ze o wiele więcej radości przyniesie ci teraz wykonanie go w wersji producenta - no może pokusiłbym się ewentualnie o relingi - dobry wstęp do bardziej precyzyjnych elementów z blach trawionych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki .Zabiera się za to na stałe:) Mam sporo modeli, gównie są to samoloty i jeden Yamato .Jednak wszystkie zawsze kleiłem tak w kilka godzin przy piwku potem troche farby i w sumie fajnie to wychodziło ale bardziej wyglądają jak zabawki dla dzieci niż profesjonalnie sklejony i pomalowany model.Zaczne w takim razie od kompletowania metalowych części , jeśli chodzi o sprzęt to co w pierwszej kolejności kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
jeśli chodzi o sprzęt to co w pierwszej kolejności kupić?
dobre obcinaczki, pilniczki do paznokci (poproś żonę) o gradacji 150, 180 i większej - przydatne do szlifowania krawędzi, które mają być proste, dobry klej - polecam Tamiya Extra Thin, dobrą szpachlówkę - ja używam samochodowej Motip i jest na prawdę wdzięcznym materiałem, papier ścierny od 800 w górę, podkład w spray - potem przyjdzie czas na zastanowienie się co z farbami, kilka pęset - zakończenie ostre, płaskie, dobry nożyk - polecam OLFA...

 

Z grubsza to tyle - reszta wyjdzie w praniu... Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się jutro wrzucić kilka fotek moich modeli ale ostrzegam że raczej nie wyglądają tak jak w rzeczywistości zwłaszcza kolory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinie! Tak jak mówisz żona pilniczków ma sporo:) nie będę się nawet pytał:) resztę tego co wymieniłeś postaram się jutro kupić .

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolege, jak kolega

dobre obcinaczki, pilniczki do paznokci (poproś żonę) o gradacji 150, 180 i większej - przydatne do szlifowania krawędzi, które mają być proste, dobry klej - polecam Tamiya Extra Thin, dobrą szpachlówkę - ja używam samochodowej Motip i jest na prawdę wdzięcznym materiałem, papier ścierny od 800 w górę, podkład w spray - potem przyjdzie czas na zastanowienie się co z farbami, kilka pęset - zakończenie ostre, płaskie, dobry nożyk - polecam OLFA...
. No ale masz żone wiec część narzędzi już posiadasz, może nawet nieświadomie.
Jeśli nie lepiłeś jeszcze w tej skali (a zakładam, że nie lepiłeś) to proponuję skleić go prosto z pudła, bez dodatkowej zabawy. W tej skali na prawdę wszystko jest mikro - no chyba że masz już jakieś doświadczenie modelarskie i obsługa elementów fototrawionych nie jest dla ciebie żadnym NOVUM to jak najbardziej dodatki wskazane.

 

Sądzę jednak, ze o wiele więcej radości przyniesie ci teraz wykonanie go w wersji producenta - no może pokusiłbym się ewentualnie o relingi - dobry wstęp do bardziej precyzyjnych elementów z blach trawionych.

Bardzo dobra rada, osobiście nigdy 700 nie robiłem ale szacunek dla kolegów bawiących sie tą skalą. No dobra, fajnie jest nowy kolega. Koniec gadania,do dzieła czekamy na fotki z postępów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro lece do modelarskiego , potem do kosmetycznego i na koniec do motoryzacyjnego po szpachle:) Abir24 ! troche tego jest na tej stronie co podałeś.Kiedy ja to wszystko skompletuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzbierasz,uzbierasz nawet nie wiesz ile narzędzi już posiadasz Zapałki, wykałaczki.Jeśli żona robi mrożonki to być może używa drucików do wiązania torebek-b.fajny patent. Zdejmujesz izolacje i masz piękny przyrząd do nakładania kleju w trudne miejsca-zostaw troszke izolacji zeby miec za co trzymac.Potrzeba matka wynalazków.Do tej skali to chyba MOTIP możesz sobie darować, ale tak jak Marcin R. napisał w płynie napewno sie przyda Mr. Surfacer 1200. Jesteś z Lodzi, jak będziesz czegoś szukał daj znać moze będę mógł pomóc.Nie wszystko trzeba kupić w modelarskim . A teraz bierz się za sklejanie i fotki, fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie lepiłeś jeszcze w tej skali (a zakładam, że nie lepiłeś) to proponuję skleić go prosto z pudła, bez dodatkowej zabawy.

Sądzę jednak, ze o wiele więcej radości przyniesie ci teraz wykonanie go w wersji producenta - no może pokusiłbym się ewentualnie o relingi - dobry wstęp do bardziej precyzyjnych elementów z blach trawionych.

A ja się nie zgodzę (po raz pierwszy chyba ) - jak dla mnie to łatwiejsza jest wymiana luf niż dołożenie relingów - zabawa CA w skali mikro grozi poplamieniem pokładu

...

jeśli chodzi o sprzęt to co w pierwszej kolejności kupić
Zerknąłem na swoje pudło i :

- 3 pilniki do plastiku (ja mam zestaw Italeri: płaski, okrągły i półokrągły);

- pilnik do elementów fototrawionych (diamentowy - kosmetyczny);

- linijka + pisaki (nie pytaj po co, mam i tyle );

- szczypce z cienką końcówką oraz penseta;

- noże (np. z wysuwanym, łamanym ostrzem);

- igła, klamerki (nadal nie pytaj po co );

- taśma maskująca (może być lakiernicza, ale ja polecam Tamiya) - do maskowania, przy malowaniu;

- kleje (ja z kolei używam CA Bond'a oraz zwykłego Revell'a);

- wykałaczki;

- gumki recepturki;

- pędzelki (małe);

- deska do pracy;

 

- papier ścierny (zestaw Wamod'u: pierwszy 400-600 i drugi 600-1000)

 

- szpachla modelarska Wamod (w tubce);

- mark softer (pomocny przy kalkomanii);

- metal primer (podkład pod farbę, nakładany na el. metalowe);

- jeśli będziesz malował emaliami to polecam matt code (do matowania pomalowanych "lśniących" modeli) oraz enamel thinner (rozpuszczalnik);

- mr surfacer (szpachla/podkład wypełniający w płynie, pod farbę);

- farbki (dowolny producent - tu co modelarz, to inne preferencje);

- leveling thinner (rozcieńczalnik do farb);

- zmywacz do akryli (np. Wamod);

- sidolux (taki do podłóg - po nałożeniu kalek nabłyszczasz nim model, by nie było widać miejsc nałożenia kalek - potem całość matujesz, np. rzeczonym matt code'm);

 

- aerograf + kompresor (do malowania farb); jeśli zdecydujesz się na aero, pamiętaj o pseudo-komorze lakierniczej (duży karton na początek wystarczy);

...

Jutro lece do modelarskiego , potem do kosmetycznego i na koniec do motoryzacyjnego po szpachle:)
Dlaczego do motoryzacyjnego ?

...

...

Niestety początkowo będziesz musiał trochę zainwestować w narzędzia (polecam do tego skrzynkę wędkarską). Resztę możesz dokupić w miarę potrzeb, jak Marcin pisze

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurgen napisał:

Jutro lece do modelarskiego , potem do kosmetycznego i na koniec do motoryzacyjnego po szpachle:)

 

Dlaczego do motoryzacyjnego ?

...

 

Obawiam się, że kolega źle zrozumiał jaką szpachlę ma kupić... Dzisiaj mamy właśnie to "jutro" jednak może jeszcze nie wyszedł z domu i tu zajrzy...

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Kilka narzędzi już kupiłem:) Jeśli chodzi o ta szpachle to był żart

do piątku podeśle już jakieś zdjęcia bo na razie mam tyle roboty że nie wiem w co ręce włożyć .Po relingi i lufki wybieram się juto.

aerograf + kompresor (do malowania farb) myślę że znam kogoś kto by mi to pożyczył puki nie kupię swojego.Zastanawiam się jeszcze nad zrobieniem wody pod mój pierwszy poprawnie sklejony modelik.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że kolega źle zrozumiał jaką szpachlę ma kupić... Dzisiaj mamy właśnie to "jutro" jednak może jeszcze nie wyszedł z domu i tu zajrzy...
Do motoryzacyjnego może skoczyć po taśmę maskującą - co prawda można używać dedykowanych (modelarskich) ale te samochodowe również się nadają (choć trzeba pamiętać, żeby je trochę "powycierać" w spodnie, żeby klej nieco puścił)...

...

Kilka narzędzi już kupiłem:) Jeśli chodzi o ta szpachle to był żart

aerograf + kompresor (do malowania farb) myślę że znam kogoś kto by mi to pożyczył puki nie kupię swojego.

Czyli zabrałeś się do tematu poważnie - jakbyś miał jakieś pytania, pisz śmiało !

...

Zastanawiam się jeszcze nad zrobieniem wody pod mój pierwszy poprawnie sklejony modelik.

Pozdrawiam

Jeśli masz wersję do linii wodnej, to ok, ale w wersji full-hull (pełen kadłub) będzie to utrudnione. Poza tym, może na początku skup się na modelu, a dopiero w następnej kolejności na ew. dodatkach (dioramka)

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kolega rozwija skrzydła- to dobrze.

aerograf + kompresor (do malowania farb)

jak już będziesz miał ten sprzęt to zamieść fotke, chciałbym zobaczyć jak to wygląda. Mam coś podobnego ale do malowania farbami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ta szpachle to był żart

uff

 

 

Powodzenia w budowie . Na pewno będziemy starać się pomagać

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Panowie

Nie mam od kilku dni czasu zupełnie na nic.Mam zamiar zabrać się za swój model w weekend.Dzięki raz jeszcze za rady, myślę że jeszcze nie jedna będę potrzebował. W sobotę na 100% wrzucę fotki .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już będziesz miał ten sprzęt to zamieść fotke, chciałbym zobaczyć jak to wygląda. Mam coś podobnego ale do malowania farbami
Ty nie bądź taki mądry

...

Witam ! Panowie

Nie mam od kilku dni czasu zupełnie na nic.Mam zamiar zabrać się za swój model w weekend.Dzięki raz jeszcze za rady, myślę że jeszcze nie jedna będę potrzebował. W sobotę na 100% wrzucę fotki .Pozdrawiam

Może warto na początek warsztatu wrzucić małego in-box'a

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę gołosłowny i wklejam kilka fotek , ale od razu uprzedzam że te modele tak jak wspominałem wcześniej były robione bardziej dla zabawy ( przy piwku w jeden wieczór ) niż dla efektu. Część z nich jest już stara a część została strącona nie raz przez kota:)

Zamieszczam też fotkę nowego modelu za który wreszcie zabiorę się tak jak należy .Pozdrawiam:)

chyba jednak nei dodam ....wrrrr ciągle pokazuje mi się : can't open numfile: No such file or directory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.