Skocz do zawartości

U.S. BATTLESHIP BB-62 NEW JERSEY 1983


Jurgen

Rekomendowane odpowiedzi

zrobie to inaczej fotki sa tutaj ,robione były w pośpiechu wiec sory za jakosc. w weekend zrobie lepsze fotki i więcej swoich modeli

Miałem nadzieję na zdjęcia pudła, instrukcji, kalek i wyprasek - to jest właśnie in-box Poza tym:
Nie podaje się linków do zdjęć. Jeżeli tego nie zmienisz, temat zostanie usunięty.
...

A zdjęcia możesz wklejać tak:

...

Powodzenia

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam !

Tak jak powiedziałem dziś zacząłem składać swój modelik.

Wrzucam kilka fotek i zabieram się za klejenie.Piwko już otwarte , kilka narzędzi już posiadam, żonka też pomogła

http://img819.imageshack.us/slideshow/webplayer.php?id=zdjcie0093k.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, powoli i spokojnie przeczytaj tą instrukcje Ja też miałem problem z zamieszczaniem zdjęć WALLACE dał Tobie link który kiedyś dałem koledze, też w takiej samej potrzebie co Ty. Tam jest to b.

prosto opisane A zdjęcia możesz wklejać tak:

abir24 napisał:

viewtopic.php?t=7808

 

Tu mozesz poczytac lub

 

http://www.srebrnie.pl/showthread.php?tid=5

http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=132468

... To wstawił WALLACE myślę, że jaśniej się nie da.

Jeszcze jedno, zanim wyślesz zdjęcia na dole masz opcje PODGLAD naciskasz i widzisz co wysyłasz.Pozdrawiam i powodzenia idę głaskać mojego schnella

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta szafka w tle daje takie wrażenie, że może to być 350.
Kolega po prostu ma szafkę w mniejszej skali

...

1:700 !!!! koledzy! jutro nowe fotki :P
Mam nadzieję, że na razie nic nie skleiłeś i tylko dopasowywujesz ?

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przeglądam fotki i zaczynam się zastanawiać nad jedną rzeczą - New Jersey nie dostał czasem gruszki dziobowej po modernizacji podobnie jak np. Missouri? 1993 to już schyłek czynnej służby okrętu więc jeśli takową dospawali to w modelu powinna być. Nie mam żadnych zdjęć z suchego doku z tego okresu dlatego też pytam. Na fotkach z sieci gdzieniegdzie widać rozproszenie fal wskazujące na obecność gruszki, jednak zdjęcia z muzeum raczej wskazują na jej brak. Pytam z ciekawości żeby nie było .

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak . Trzyma sie samo z siebie! Co wieczór coś sobie przy nim robię, dodam kilka fotek jak mi się uda to jeszcze dziś.

A szafki są normalne tylko sa dalej i takie złudzenie wychodzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Przyznam szczerze że ta skala sprawia trochę problemów. W sumie to pierwszy tak mały model w mojej kolekcji i nie które elementy zwłaszcza relingi będą jeszcze trudniejsze do założenia niż te działka które juz widać na zdjęciu .Wszystko tak prowizorycznie złożyłem by nie narobić sobie kłopotów podczas malowania.Będę chyba potrzebował w tym celu dobrego szkła powiększającego i wykałaczek zamiast pędzelków:) ale myślę że dam sobie radę.Zaopatrzyłem się już w farbki więc jutro postaram się co nie co maznąć.

Proszę o opinie na temat zdjęć! Pozdrawiam

dsc03163ge.th.jpg

dsc03162q.th.jpg

dsc03160w.th.jpg

dsc03159b.th.jpg

dsc03158g.th.jpg

dsc03157w.th.jpg

dsc03154.th.jpg

dsc03150fi.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę nie doszlifowałeś elementów - widać to zwłaszcza na wieżach średniej artylerii (ślady w miejscach odcięcia od ramki). Odnośnie fotek to dobrze, że są ostre jednak chyba cierpią na żółtaczkę . Nie musisz koniecznie robić zdjęć po zmroku zaraz po jakiś postępach w budowie. Spokojnie poczekaj do następnego dnia i zrób zdjęcia w naturalnym świetle dziennym. Ewentualnie pobaw się ustawieniami aparatu, światłem, tłem etc...

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Piter! Wiesz jaka to satysfakcja zrobić kilka fotek w trakcie klejenia:)?

Nie mam cierpliwości czekać do rana:)

Na razie kleje i przymierzam wszystko, zadry znikną przed malowaniem.

Teraz poszukuje relingów i więcej farbek.Nie mam zupełnie pojęcia jak go pomalować!

':piwo:'

kilka fotek z dzisiejszej zabawy :

 

dsc03171lq.th.jpg dsc03164n.th.jpg dsc03166k.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, widać postępy i to duże- mam na myśli narzędzia Relingi, sklep modelarski na Kościuszki lub internet. Zastanawiam się co tam robi "kropelka" bo chyba nie kleisz tego modelu na kropelke ale napewno przyda się do relingów. Dobrze, że działasz i nie poddajesz się Co ze zdjęciami pozostałych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurgen - no dobra nie czepiam się bo to jeszcze nie kolorki, a detale widać dobrze . A co do fotek z klejenia to mam ich całe multum i w pewnym sensie mają swój urok - ten bajzel warsztatowy na drugim planie, można sobie nawet przypomnieć co się jadło i piło danego dnia (i czasem ile...) . Z bardziej praktycznej strony to trzymam je głównie dlatego by sobie przypomnieć czasem jak coś robiłem .

Fajnie, że działasz z tym pływadełkiem bo dzięki temu odświeżyłem sobie co nieco informacji o nim. Klasa Iowa to akurat moje ukochane pancerniki tak podczas II Wojny Światowej jak i w późniejszym okresie (żeby mnie tu nie zjedli miłośnicy IJN to napiszę, że Yamato też był fajny ).

 

Pozdrawiam

i Powodzenia

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurgen, rozumiem że to pierwsze koty za płoty, ale zwolnij nieco z robotą - modeli nie robi się na wyścigi Oprócz tego, co napisał Piter, dodam tylko tyle, że powinieneś zaprzyjaźnić się ze szpachlą. Szpachlowanie jest banalnie proste, a poprawia jakość wykonania. Maskuje ubytki na wieżach i miejsca łączeń poszczególnych elementów modelu. Poza tym jak tak teraz wszystko posklejasz ze sobą, to jak to potem pomalujesz ? Niby można maskować na potęgę - ale przy tej skali to się zajedziesz

...

(żeby mnie tu nie zjedli miłośnicy IJN to napiszę, że Yamato też był fajny ).
Uratowany w ostatniej chwili

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Na początek tak jak obiecałem wrzucam fotki z części mojej kolekcji! Kilka modeli jeszcze zostało w domu u rodziców i 2 w firmie.

Może 3 się nadają do jakiejkolwiek dyskusji ,reszta została nie dokończona ,zniszczona bo przejechały nie dawno 2 tys km w ciężkich warunkach albo dopadł je mój kot! Który nie długo jak jeszcze raz coś zniszczy to wyleci przez okno:)

Proszę więc o wyrozumiałość

Wallace ? Właśnie myślałem o szpachli fakt że nigdy jej nie używałem do modeli ale tak jak mówisz nie będzie to chyba takie trudne .Dziś się zabieram za malowanko ale tylko tych elementów które już nie wymagają szpachli.

Pozdrawiam

 

dsc03187gk.th.jpg

dsc03186s.th.jpg

dsc03185ax.th.jpg

dsc03184y.th.jpg

dsc03183m.th.jpg

dsc03182o.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak,hmm.Dużo Cleanluxa i rozpuszczalnik Wamod. Masz dwa ładne pływadełka może jeszcze coś uda sie zrobić a nawet jesli nie to masz modele do trenowania. Wallace napisał-to nie zawody na czas. Dobrze,dobrze nie poddawaj sie.

 

PS. Szpachle- na początek zainwestuj w akrylową Wamodu łatwa w obsłudze i tania, jeśli masz troszke więcej złotówek to Mr. Surfacer 500-1200 lub Mr.Dissolved Putty/płynna szpachlówka/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.