Skocz do zawartości

Type 95 Kurogane (Tamiya 1/48) [w budowie]


Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Kurogane00.jpg

 

Od jakiegoś czasu lepię sobie takiego oto szkraba.

Ilość części w tym modelu jest adekwatna do moich umiejętności.

Kurogane01.jpg

 

Złożony na sucho prezentował się tak:

Kurogane02.jpg

Kurogane03.jpg

Kurogane04.jpg

 

 

A tak wygląda częściowo posklejany i psiknięty podkładem Tamiyi w spraju:

Kurogane06.jpg

Kurogane07.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wsparcie.

Ze złożonym dachem wygląda bardziej sportowo.

A co do ziarnistości, to są to "szumy" na zdjęciach, bo pochmurno było i ISO musiałem zwiększyć. Tamiyowy Surface Primer po położeniu jest satynowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To właśnie dzięki temu, że zobaczyłem na forum Kurogane łsoboty, tak mi się ten pojazd spodobał, że sprawiłem sobie swojego.

A z malowaniem to będziecie musieli jeszcze trochę poczekać, bo robię to za pomocą antycznego narzędzia pędzlem zwanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnętrze skończone. Potraktowałem je suchymi pastelami, fotele zaś posuchopędzlowałem.

Kurogane09.jpg

Kurogane10.jpg

 

Karoserię malowałem Pactrą A69 Polish Khaki II, fotele i składany dach Vallejo Model Color 70988 Khaki. Odkąd zacząłem rozcieńczać Pactrę Acryl Thinnerem Model Mastera (nr. kat. 50496) zamiast wodą destylowaną, znacznie lepiej mi się nią maluje. Nie zasycha tak szybko na pędzlu i ładniej się kładzie. Na Vallejo natomiast bardzo muszę uważać, bo łatwo mi się z pomalowanych elementów ściera, czy wręcz odpryskuje. Z braku dedykowanego rozcieńczalnika użyłem do niej Lifecolora.

Kurogane11.jpg

Kurogane12.jpg

Kurogane13.jpg

 

A teraz zastanawiam się jak by to przybrudzić.

Wszelkie Wasze uwagi będą mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie nieźle to wygląda.

A teraz zastanawiam się jak by to przybrudzić.

W sumie nie wyobrażam sobie tego pojazdu uwalonego błotem po same pachy, więc ja bym kierował się w stronę dość intensywnego kurzenia, zwłaszcza dolnych części pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie wygląda. Powoli będę się przymierzał do drugiego egzemplarza, tym razem w malowaniu Marynarki (i złożonym dachem), więc z tym większą przyjemnością odświeżyłem sobie temat.

Miałem jeszcze pytać, czy przewidujesz dorabianie jakiś drobiazgów (np. pedałów czy dźwigni zmiany trybu z 2x4 na 4x4), ale domyślam się, że model ma być "z pudła"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie wygląda. Powoli będę się przymierzał do drugiego egzemplarza, tym razem w malowaniu Marynarki

 

Masz może jakieś zdjęcia do tego malowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęć niestety nie mam. W modelu na pewno trzeba będzie zamienić emblemat z gwiazdą na kotwicę. Poza tym różnić się będzie kolorem. Będę kombinował z jakimś szaro-niebieskim.

 

ps. Kurogane w malowaniu Marynarki jest w zestawie Hasegawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło mi, że Wam się podoba.

 

Ten polish khaki to chyba najbardziej się do niego nadaje (?)
Z farb, które posiadam, ta najbardziej przypomina kolorem to, co można na pudełku od zestawu zobaczyć.

 

W sumie nie wyobrażam sobie tego pojazdu uwalonego błotem po same pachy, więc ja bym kierował się w stronę dość intensywnego kurzenia, zwłaszcza dolnych części pojazdu.
Masz rację, szkoda taki fajny samochód usyfić, tak więc starałem się zastosować do Twoich wskazówek. A jak mi wyszło, będzie można zobaczyć poniżej.

 

Miałem jeszcze pytać, czy przewidujesz dorabianie jakiś drobiazgów (np. pedałów czy dźwigni zmiany trybu z 2x4 na 4x4), ale domyślam się, że model ma być "z pudła"?
Dorabiać nic nie dorabiałem, ponieważ startuję z nim w konkursie na nPWMie w kategorii standard.

 

Poeksperymentowałem sobie robienie błota na podwoziu, bo i tak praktycznie widać go nie będzie, więc nawet jak by mi nie wyszło, to nic by się nie stało. Użyłem do tego suchych pasteli, zestawu Tamiya Weathering Master oraz farb Pactry Weathering i Mud.

Kurogane14.jpg

Kurogane24.jpg

 

I oto wreszcie wczoraj w nocy zakończyłem budowę (oprócz odznaki z gwiazdą na grillu, ale zastanawiam się jeszcze jak ją dobrze położyć, żeby nie zepsuć). Model brudziłem przy sztucznym świetle, ale teraz w dzień wydaje mi się, że efekt wyszedł za bardzo przesadzony.

Jest to mój pierwszy ukończony model od trzech i pół roku, więc bardzo się z tego cieszę.

A teraz zapraszam wszystkich do pooglądania zdjęć i wyrażenia opinii.

th_Kurogane15.jpg th_Kurogane16.jpg th_Kurogane17.jpg

th_Kurogane22.jpg th_Kurogane23.jpg th_Kurogane18.jpg

th_Kurogane21.jpg th_Kurogane20.jpg th_Kurogane19.jpg

 

Mam zamiar dorobić jeszcze podstawkę z kawałkiem płyty lotniska, ale to dopiero za jakiś czas, bo na razie to muszę sobie od Kurogane trochę odpocząć. Wtedy też zrobię końcową galerię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosiaczek.pl napisał:

też go kupie i zmontuje

Jak najbardziej polecam.

 

Wczoraj pokazałem pojazd kumplowi, też się zainteresował Wóz ma szansę zostać najchętniej sklejanym pojazdem japońskim z okresu drugiej wojny światowej - i słusznie, bo jest pikny!

Nie planujesz przypadkiem dioramki z kilkoma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Nie planujesz przypadkiem dioramki z kilkoma ?
Nie.

 

Postanowiłem zabrać się wreszcie za podstawkę. Na razie wstępnie rozrysowałem sobie na papierze betonowe płyty lotniska, no i mam pytanie, czy mniej więcej takiej wielkości mogą one być?

Kurogane25.jpg

Kurogane26.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Udało mi się wreszcie podstawkę skończyć. Wykorzystałem do niej plastikowe opakowanie po kluczach do roweru (które miało taką fajną fakturę), w którym wyryłem przerwy między płytami lotniska.

Kurogane27.jpg

 

Następnie psiknąłem je szarym podkładem Vallejo w spraju. Jako, że aerografu nie posiadam, a chciałem trochę zróżnicować kolor to pomalowałem to jeszcze Tamiyowym Surface Primerem, który jest jaśniejszy od Valllejo. Niestety niewiele to dało. Póżniej sfiltrowałem to różnymi Weatheringami i Mudami. Na koniec zaś zapuściłem linie podziału płyt no i teraz prezentuje się tak:

Kurogane28.jpg

Kurogane29.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Tylko proszę nie karć tego zacnego modelu taką ramką. Pomaluj ją na czarno bądź na inny kolor. Będzie wtedy bardzo elegancka a nie taka srebrna ...Do swojego żuka też muszę jakąś podstawkę zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za opinie, ale mi tam akurat ta ramka nie przeszkadza. Na dodatek mam jeszcze taką drugą i trafi ona pod Amtracka. Na żywo to bardziej stalowa jest niż srebrna, a co do jej pomalowania, to pędzlem raczej ciężko będzie to dobrze zrobić. Właśnie się męczę z malowaniem podstawki pod figurkę czołgisty i niezbyt dobrze mi to idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.