Skocz do zawartości

Merceds Benz SLR 722 McLaren - Tamiya


dyja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

wreszcie znalazłem czas aby zacząć budowę modelu, który nabyłem jakiś czas temu. W dziale in box przedstawiłem zawartość pudła.

Do tej pory miały miejsce prace przygotowawcze elementów, zrobiłem także przednie tarcze hamulcowe z wykorzystaniem elementów fototrawionych. Na warsztacie obecnie tylne zawieszenie i hamulce. W ciągu tygodnia, jako że jestem na urlopie zabiorę się pewnie za kastę. Po raz pierwszy wykorzystuję elementy fototrawione. I jak narazie praca przy tych które mam jest całkiem przyjemna. Wykonanie to napewno nie jest szczyt marzeń, ale mi osobiście podoba się to co zrobiłem:)

poniżej kilka zdjęć

 

cee467431504217b.jpg

 

60ce8c039a0538fa.jpg

 

8145c082304f67ac.jpg

 

pozdrawiam i jak zwykle zapraszam do udzielania porad,

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie niewiele zrobione.

Polecam lepiej rozcieńczyć srebrną (aluminium?) farbkę bo widać, że dość grubo i nierównomiernie się nakłada.

Poza tym może zrobić jakieś ślady przytarcia na płaszczyznach ciernych tarcz hamulcowych (papier ścierny)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tarcze hamulcowe to blaszki do w łatwy sposób można zrobić ślady użytkowe. Blaszkę zainstalować na wiertarce np. na taśmę na krążek szlifierski i przy działającej wiertarce przyłożyć do blaszki papier ścierny. Powstają fajne ryski wyglądające jak w realu.

 

Tutaj widać jak kolega Wojtek robił to na tarczach motorka gdzie tarcze były tylko obłożone BMFem http://www.modelarstwo.org.pl/forum/viewtopic.php?t=30010&start=15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mocowania amortyzatorów jaki i inne srebrne elementy z pędzla? Nie wygląda to najlepiej, zwłaszcza że SLR ma podnoszoną maskę w takim stopniu, że odsłania ona wszystkie smaczki i detale tego pięknego modelu, więc myślę że warto było by to poprawić.

 

Tarcze hamulcowe, moim skromnym zdaniem też do poprawy - jest na nich za dużo farby i wyglądają hmmm... mało przekonywająco.

 

Pozdrawiam,

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam, mała aktualizacja.

Czasu wolnego mało więc i prace posuwają się powoli. Nadgoniłem trochę w ten weekend. Na zdjęciach poniżej kasta po wszelkich korektach, pogłębieniach linii podziału itp. Przy tym wszystkim kładłem najpierw podkład szary. Później ewentualne poprawki szapchlą i papierem i na końcu biały primer Tamiya. Oprócz tego co na zdjęciach walczę z silnikiem i zawieszeniem tylnim oraz poprawkami przedniego. Niestety zdjęc nie umieszczę dzisiaj, bo noc mnie zastała a aparat mam tylko w telefonie. Powoli zbliżam się do kładzenia koloru. W sumie już wybrany ale jeszcze nie będę zdradzał jaki.

pozdrawiam

 

IMG_1432.jpg

 

IMG_1436.jpg

 

IMG_1431.jpg

 

IMG_1435.jpg

 

IMG_1433.jpg

 

udanej majówki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki. Trzeba było koniecznie to zrobić, bo prosto z pudła byłoby za słabo, linie były delikatne i napewno zatraciłbym je po położeniu wszystkich warstw. Najgorzej było na klapie bagażnika i tam też musiałem po pogłębieniu linii powalczyć trochę ze szpachlą. Było ciasno i mało miejsca ale wydaje mi się że wyszło całkiem ok.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.