Skocz do zawartości

Actros Black Edition


MAVERICK27

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Zaczynam ponownie przygodę z modelarstwem. Dawno temu kleiłem modele samolotów. Teraz chciałbym spróbować sił w ciężarówkach. Prawdę mówiąc moje pojęcie o modelarstwie jest niewielkie. Wszelkie sugestie, porady i podpowiedzi, a także krytyka, mile widziane.

 

Na początek chciałbym zrobić model Actrosa. Kolor nie będzie zachowany. Prawdopodobnie będzie w kolorze Brunswick Green 3 Humbrola. Chciałbym dopracować wnętrze ale co z tego wyjdzie, zobaczymy. Zdaję sobie sprawę że do poziomu Actrosa jarkaS nie za bardzo mam szanse ale może któryś model w przyszłości będzie ok .

 

Poniżej jest fotka ramy którą już zrobiłem. Później trafiłem na forum i postanowiłem ją pomalować czarnym humbrolem 21, dla tego silnik jest pozaklejany. Silnik również postaram się poprawić (fotki później).

na pozostałych fotkach kilka zbiorników już po malowaniu. Zbiornik paliwa przeszlifowany. Początek przygotowywania kabiny.

 

PICT0638.jpg PICT0644.jpg PICT0642.jpg PICT0644.jpg PICT0645.jpg PICT0640.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już ktoś próbował robić nie czarnego Black Actrosa. Jedyny słuszny kolor to czarny, od zwykłego Actrosa różni się nie tylko kolorem. To się nawymądrzałem. Jak dobrze pójdzie to swojego pomaluję jutro. Na czarno oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda, Actrosa tzw. Black Edition mozna nie tylko przemalowac na inny kolor ale i przerobic nawet na skrzyniowca. Tego Actrosa widze regularnie w Irlandii i to jest wlasnie....Black Edition.

brusse.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomeka6 - dobrze powiedziane PRZEMALOWAĆ. Nie widzę sensu przemalowywania Actrosa z serii Black Edition na inny kolor, bo wygląda po prostu brzydko - w czarnym mu najlepiej .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi i sugestie, jednak chyba będę próbował na zielono. Mam pytanko: wyczytałem na forum że można nadać fakturę materiału siedzeniom przy pomocy torebki od herbaty. Czym to przykleić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie Tomek. Black Edition, to Black Edition, czyli bogato wyposażony ciągnik siodłowy MB Actros 1861 z silnikiem V8 o mocy 612 KM. To, co pokazałeś na zdjęciu, to MB Actros należący do florystycznej firmy holenderskiej o oznaczeniu 2551 również z silnikiem V8, ale o 100 KM słabszym. Podwozie, to nie żadna przeróbka, tylko fabryczna rama, prawdopodobnie o baumustrze WDB930 (jak go gdzieś dorwiesz na jakimś postoju, to sobie sprawdź), a buda do Megaspace montowana zarówno w koniach, jak i sprzętach pod tandem, BDF i różnych takich. Elementy po lifcie zamówił sobie albo u dealera i kazał zamontować, albo fabrycznie takie sprzęty przyszły. Zresztą Holendrzy lubią jeżdżące zbajerowane choinki

A jakby kto miał jakie wątpliwości, co do powyższego, to proszę kliknąć sobie tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie Tomek. Black Edition, to Black Edition, czyli bogato wyposażony ciągnik siodłowy MB Actros 1861 z silnikiem V8 o mocy 612 KM. To, co pokazałeś na zdjęciu, to MB Actros należący do florystycznej firmy holenderskiej o oznaczeniu 2551 również z silnikiem V8, ale o 100 KM słabszym. Podwozie, to nie żadna przeróbka, tylko fabryczna rama, prawdopodobnie o baumustrze WDB930 (jak go gdzieś dorwiesz na jakimś postoju, to sobie sprawdź), a buda do Megaspace montowana zarówno w koniach, jak i sprzętach pod tandem, BDF i różnych takich. Elementy po lifcie zamówił sobie albo u dealera i kazał zamontować, albo fabrycznie takie sprzęty przyszły. Zresztą Holendrzy lubią jeżdżące zbajerowane choinki

A jakby kto miał jakie wątpliwości, co do powyższego, to proszę kliknąć sobie tutaj

 

Mialem okazje raz pogadac z kierowca tego Merca (dowozi kwiaty do lokalnej kwiaciarni), bo wlasnie nie pasowala mi cos ta kabina (Black Edition) i on twierdzi, ze to kabina od Black Edition tyle, ze przemalowana Kiedys jeszcze widzialem z Anglii ciagnik Actrosa (6x2 pusher) z dokladnie ta sama kabina jak Black edition w kolorze niebieskim. Z reszta polityki produkcyjnej Mercedesa nie znam za bardzo wiec kolega moze miec racje

 

BILONZO - kolor to wylacznie kwestia gustu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek -> Cała różnica w wyglądzie zew. pomiędzy Black Edition i resztą Actrosów MP2 Megaspace polega raptem na grillu (nie wiem, czy stelaż grilla ma inną konstrukcję), lustrach, spojlerze zderzaka składającym się z trzech części, reflektorach (stosowanych od 2008 z MP3 włącznie) z chromowanymi plastikowymi ramkami oraz wymiennymi kloszami i osłonach m-osiowych. Reszta jest dokładnie ta sama. Diabeł tkwi w szczegółach i jednostce napędowej.

A propos przemalowywania, to gdzieś wyczytałem o jakiejś angielskiej firmie, że właściciel kupił sobie Black Edition (nie wiem, ile sztuk), ale z racji tego, że nie podobały mu się na czarno, to je sobie chlapnął we własnym zakresie na biało W sumie więc, jak się uprzeć z tym kolorem...

Pytanie do konstruktora modelu: Ty to szpachlowałeś od wewnątrz? A od zewnątrz nie...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie szpachlowałem z zewnątrz. Zastanawiam się właśnie, bo było dość dobrze spasowane. W miejscach gdzie były szczeliny szpachla po prostu przeszła na drugą stronę. Myślę więc że wystarczy wyrównanie tego. Prawdę mówiąc nie wiem też jak to szpachlować z zewnątrz, tak żeby to miało jakiś wygląd i nie wiem czy jest taka potrzeba. To jest mój pierwszy model który chciałbym zrobić naprawdę dobrze. Muszę poprzyglądać się zdjęciom i zobaczyć jak to wygląda na na oryginale. Wszelakie podpowiedzi mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałeś pierwszą podpowiedź w sprawie koloru i ją odrzuciłeś. Jeżeli chcesz, żeby merytorycznie model nie leżał i był porządnie wykonany to nie odrzucaj rad. Bo jak widzę są tylko 2 znane przypadki tego pojazdu w kolorze innym niż czarny i na nich chyba się nie wzorujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki ale trochę nie kumam, w czym jest problem. Model jest podstawą a kolor sam chce wybrać. Tylko tyle. Reszta pozostanie bez zmian. Nie wzoruję się na żadnym konkretnym modelu. Nie doszedłem jeszcze do tego etapu. Tak jak pisałem, jest to pierwszy mój model. Najpierw chcę w ogóle go zrobić a co dalej zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierając ten model skazałeś się na kolor. Zielony będzie budził kontrowersje. Jeżeli ten pojazd był fabrycznie w jednej odmianie i kolorze to nie oszukasz. Nawet jeśli to Twój pierwszy model to zmiana koloru z zielonego na czarny nie jest chyba takim wyzwaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie szpachlowałem z zewnątrz. Zastanawiam się właśnie, bo było dość dobrze spasowane. W miejscach gdzie były szczeliny szpachla po prostu przeszła na drugą stronę. Myślę więc że wystarczy wyrównanie tego. Prawdę mówiąc nie wiem też jak to szpachlować z zewnątrz, tak żeby to miało jakiś wygląd i nie wiem czy jest taka potrzeba.

To zależy, w którym miejscu Ci ta szpachla przeszła, bo foty masz niewyraźne. Biorąc pod uwagę, jak to masz poszpachlowane od wewnątrz, to przy łączeniu dachu ze ścianą boczną i drzwiami powinna przebiegać częściowo linia podziału, więc nie wystarczy tylko wyrównać. Wogóle, to niepotrzebnie szpachlowałeś od wewnątrz. Jak zamontujesz wnętrze z tapicerkami, to 90% powierzchni kabiny od środka zostanie ukryte. A nie robisz drzwi otwieranych, jak widzę, więc niepotrzebnie narobiłeś sobie pracy. Na Twoim miejscu skupiłbym się na tym, co jest mocno widoczne na zewnątrz i tam równał i szpachlował...

 

BTW. Dlaczego nie wkleiłeś czoła kabiny z słupkami i ścianą grodziową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tych fotkach widać łączenia. Nad drzwiami dochodzi jeszcze listwa, która przysłania linię podziału. Nie przyklejałem czoła bo jeszcze tak na serio nie zająłem się kabiną. Po prostu w wolnej chwili chciałem zobaczyć jak to będzie wyglądać, no i jeszcze muszę zrobić boczki na drzwiach więc tak będzie łatwiej. Do zdjęć złapałem na taśmę. Jak widać na załączonych fotkach, łapy mi się trzęsą i trochę upaćkałem wszystko klejem i szpachlą. Przy samolotach wszystko wyglądało lepiej, nie wiem czemu to tak teraz mi wychodzi. Chyba nie te lata... W rzeczywistości te rysy nie są tak głębokie jak to się wydaje na fotach. Oczywiście wszystko będzie doczyszczone i zmatowane przed podkładem.

 

PICT0647.jpg PICT0646.jpg PICT0648.jpg

 

Jeszcze takie pytanko co do podkładu. Mam sporo białego podkładu pod akryl od figurek do Warhammera. Mogę go zastosować tutaj czy wziąć inny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.