Skocz do zawartości

Panzerkampfwagen III Ausf.N Sd.Kfz.141/2 Tamiya 1:35 (35290)


zuchvik

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

Relaksacyjnie zlozony model czolgu. Nie jestem mistrzem w tej dziedzienie, wciaz sie jeszcze wszystkiego ucze. Wszelka krytyka mile widziana.

Debiutujac na forum wrzucam kilka fotek "trojeczki"... nie wiem co jeszcze dodac, wiec moze beda jakies pytania...

pozdrawiam

 

 

 

 

 

dsc07043q.jpg

dsc07061o.jpg

dsc07044.jpg

dsc07046s.jpg

dsc07047jj.jpg

dsc07050o.jpg

dsc07058y.jpg

dsc07060l.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Bardzo przyjemny modelik. Jest na czym oko zawiesić.

Pomaluj narzędzia

I chyba tyle... Poza tym nic bym już nie poprawiał, bo i po co. Rób następny model, a ten postaw na półkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiem, z tymi narzedziami to lipa mi wyszla; samo lenistwo...nastepnym razem bardziej sie postaram; caly eq bede zakladal juz pomalowane pod koniec, wiec powinno byc lepiej...co do kurzu, to specialnie nie dawalem...zeby "nie przedobrzyc"...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelik przyjemny dla oka, tylko pomaluj te narzędzia i daj nieco kurzu na koła jeśli będziesz dawał suchym pigmentem to ciężko będzie przedobrzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy z tym malowaniem narzędzi chodzi o to że mają być drewniano-stalowe a nie w kamo ? Trochę nie rozumiem, bo czołg mógł być kamuflowany z założonym osprzętem

 

Tak narzędzia muszą być innego koloru jak np. stal, drewno.

Poniważ najpierw w realu najpierw maluje się czołg a potem dodaje zaopatrzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy z tym malowaniem narzędzi chodzi o to że mają być drewniano-stalowe a nie w kamo ? Trochę nie rozumiem, bo czołg mógł być kamuflowany z założonym osprzętem

 

Tak narzędzia muszą być innego koloru jak np. stal, drewno.

Poniważ najpierw w realu najpierw maluje się czołg a potem dodaje zaopatrzenie

 

Ps. proszę o usuniecie tego postu ba coś mi niewyszło i niechcący dałem dwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale większa większość była taka jak wspomniałem wyżej.

 

A może to jest włąśnie ta mniejszość ;) Żeby twierdzić kategorycznie że narzędzia mają być w swoich kolorach trzeba by mieć fotkę tego konkretnego egzemplarza na której wyraźnie byłoby widać niepomalowany osprzęt.

 

W "realu" pojazdy opuszczajace fabrykę napewno miały narzędzia mocowane po nałożeniiu bazowego camo, ale w warsztatach polowych często nie było czasu.chęci na zdejmowanie całego tego szpeju i jechali pistoletem natryskowym jak leci.

 

Żeby nie było że jestem zwolennikiem lenistwa i byle jakości to jeżeli nie mam dokumentacji zdjęciowej sam nie kamufluję zazwyczaj narzędzi bo ... naturalnie drewniano/stalowe ożywiają model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Lufy km-ów chyba nie są przewiercone. Lufa działa jest w środku żółta. A tak to co napisali koledzy.

 

...super, o lufach km-ow to do glowy by mi nie przyszlo; wiertlem je podwiercic, jesli tak to jakim; najmniejsze co mam to 0.4mm, czy takie starczy?

co do lufy to rzeczywiscie dalem du...zy blad na forum; jak tylko bede mial wolne to poprawie...

...z narzedziami to jest natomiast taka historia, ze teraz zostawie, je jak jest, zdaje sie ze czesc z nich nie wiedziec czemu przykleilem super glutem...nastepnym razem narzedzia beda juz poprawnie, zaczalem dopiero co skladac Tigera I AFV C i zwroce na to szczegolna uwage...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
super, o lufach km-ow to do glowy by mi nie przyszlo; wiertlem je podwiercic, jesli tak to jakim; najmniejsze romne możliwości co mam to 0.4mm, czy takie starczy?
Proponuję do tego celu użyć igły od strzykawek - ma ogromne możliwości precyzyjnego nawiercania, nawet baaaaaaardzo małych średnic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.