Jump to content

German Wiking Div Dragon 1:35


ED_1989
 Share

Recommended Posts

Witam przedstawiam mój nowy projekt,figurki już złożone dziury zalepione,wyszlifowane aktualnie czekam na blaszki i farby.

Bardzo udane figurki dragona wszystkie detale widoczne,przyjemnie się składa.

Znacie może jakieś dobre porady przy malowaniu kamuflażu "erbsenmuster"

dot1.gif

Czy malując spodnie na ten kamuflaż mam po kolorze bazowym nanieść wash i rozjaśnienia czy dopiero po namalowaniu plamek i kropek ?.

Z góry dzieki za porady

obraz001if.jpg

obraz007qt.jpg

Link to comment
Share on other sites

O jestem szczęśliwym posiadaczem bluzy właśnie w kamuflażu dot-44.

Słuchaj znam bardzo pracochłonną metodę. Po prostu w fałdach groszki malujesz ciemniejszą barwą każdej pojedynczej plamki, a na uwypukleniach jaśniejsze plamki. Taka metoda może Cię zniechęcić, ale tak pięknie wychodzą cieniowania kamuflażu.

Link to comment
Share on other sites

Masz szczęście wpadłeś na rekonstruktora.Na bluzie dot-44 możesz dodać adler(wronę niemiecką) na lewej ręce i czyste wojskowe pagony http://www.grhwiking.pl/index.php?IDP=3&IDFoto=518 ale zazwyczaj żołnierze jak tu narzucali taką bluze na ta z munduru sukiennego . Zwykły mundur-tak nazwałeś, zdaje chodziło Ci o mundur sukienny, to podstawowe miejsce odznaczeń, więc tam oczywiście je umieszczasz.A wiesz najlepiej foty Ci wytłumaczą http://www.grhwiking.pl/index.php?IDP=3&IDKatalog=22-tu masz i doty44 i mundury sukienne.

Link to comment
Share on other sites

Witam namalowałem camo,robiłem to pierwszy raz wiec proszę o wyrozumiałość,w przybliżeniu widać babole i błędy wyszło mi średnio napewno na kolejnych figurkach będzie lepiej ;]

 

 

obraz007uj.jpg

obraz014fg.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Witam !

Mam zamiar zrobić dioramę kupiłem jeszcze zestaw Dragona DRAGON 6278 - Last Battle Austria 1945 dodam 2 wojaków jeszcze z tego ;]

Chcę ich umieścić na produkcie miniart-u 36006 FRENCH STREET.

Właśnie ! tu jest moje pytanie

 

Czy ten zestaw wojaków Last Battle Austria ( chcę ich zrobić na SS) oraz moich kończonych ss-manów razem na makiecie będzie poprawny historycznie ?,nie chcę strzelić gafy co do mundurów ^^,zastanawiam się nad dwoma wariantami tej makiety pierwszy to bitwa o Francję,drugi to walki w Niemczech co wybrać ^^ ?

Link to comment
Share on other sites

Mogę pomóc, co nie co. Jeżeli chodzi o mundury Twoich SS-manów których wymalowałeś teraz, czyli dot-44 oczywiście był używany w Normandii przez żołnierzy waffen SS, dalej STG-44 broń z drugiego zestawu jest równierz jak najbardziej poprawna do dwu tematów czyli walki w Niemczech, jak i Normandia. Ale jak sam widzisz kamienice w zestawie mini artu to zupełnie inny styl architektoniczny, nie niemiecki a właśnie francuski (jak sama nazwa zestawu wskazuje). Będziesz musiał kombinować przy patkach przy zestawie Last battle tamte są wehrmachtu. O resztę się nie martw wszystko ok trzewiki od 1943 roku więc pasuje, a żołnierze w saperkach to oczywiście też, bo w saperkach całą wojnę latali. Czyli jeżeli użyjesz tego zestawu bardziej pasuje Normandia, chyba, że któryś z modelarzy Ci jeszcze doradzi, bo ja niestety historii sztuki jeszcze nie mam zamiaru studiować, więc mogę się mylić.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam. Wydaje mi się że na Francję '44 nie będą pasować z powodu jesienno/zimowych mundurów (jeden ma nawet rękawiczki). Niemcy 44/45 jak najbardziej. Jeśli się mylę proszę o poprawienie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.