Skocz do zawartości

Ferrari F10 (GP Turcji 2010) Revell 1/24


PiterATS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Ponieważ Alfa jest już gotowa i czeka tylko na podstawkę i galerię końcową, którą niedługo zamieszczę, mogę więc zacząć budowę kolejnego modelu bolidu. Jako, że miał być to model, przy którym chcę się odstresować po budowie Alfy, wybór padł na Ferrari F10 z Revella. Inbox tutaj:

 

viewtopic.php?t=24893

 

Model wykonam w malowaniu z GP Turcji, z piękną liczbą 800, wymalowaną na grzbiecie. Kierowca, oczywiście Fernando Alonso.

 

th_1-1.jpg

 

Na początek zabrałem się za podłogę:

 

th_2-1.jpg

 

Wykonałem elementy charakterystyczne, jakie posiadała podłoga w Turcji, czyli pojedyncze szczeliny przedmuchu powietrza pod tylne koła:

 

th_3-1.jpg

 

… i przedłużenie dyfuzora:

 

th_3a.jpg th_4-1.jpg

 

Dalej zabrałem się za silnik, elementy przekładni i tylnego zawieszenia:

 

th_5-1.jpg th_6-1.jpg th_7-1.jpg th_8-1.jpg th_9-1.jpg

 

Na razie wszystko przygotowuję pod malowanie podkładem i obłożenie kalkami z imitacją włókna węglowego. Dlatego, na tym etapie, wszystko można jeszcze rozłożyć na kawałki.

 

To na razie tyle, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Marcin, wszystko masz w inboxie. Jak dla mnie jakość tego modelu jest rewelacyjna. Zero nadlewek, zero niedolewek, składalność na poziome klocków lego, czy wszystko pasuje i użycie szpachli ogranicza się tylko usunięcia linii podziału, które w rzeczywistości nie występują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Temat mnie interesuje, ponieważ robię teraz zeszłorocznego McLarena. Czy to zdjęcie z narysowanym dyfuzorem ściągnąłeś z jakiejś strony? Są tam plany/zdjęcia/rysunki McLarena?

Marcin Rogoza Tamka ma lepsze opony i więcej detali. Na modelach Bennettona z 92r i Lotusa z 87r. nie ma kalek Camela.

PS. U mnie opony mają środek w złym miejscu.

PS2. Też walczę z Alfettą. Dno i wodorosty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w porownaniu do Tamki to jak revell wypada ?

 

Myślę, że pod względem jakości zestawu, poziom jest porównywalny. Oczywiście dotyczy to tylko najnowszych modeli bolidów, z sezonu 2010, czyli Ferrari F10, McLarena Mp4/25 i Mercedesa W01. Jeśli chodzi o starsze modele revella, no to nie wygląda to już zbyt ciekawie, bo wymagają one już dużo pracy i poprawek.

 

Czy to zdjęcie z narysowanym dyfuzorem ściągnąłeś z jakiejś strony? Są tam plany/zdjęcia/rysunki McLarena?

 

Rysunek pobrałem ze strony: http://formula1techandart.wordpress.com

 

Marcin Rogoza Tamka ma lepsze opony i więcej detali

 

Jak dla mnie to porównanie jest trochę nie bardzo. Bo jak tu porównywać modele pod względem opon, detali itp., skoro Tamyia robi modele większe, w skali 1/20. Samo to sprawia, że można odwzorować detale bardziej finezyjnie niż dla skali 1/24.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to porównanie jest trochę nie bardzo. Bo jak tu porównywać modele pod względem opon, detali itp., skoro Tamyia robi modele większe, w skali 1/20. Samo to sprawia, że można odwzorować detale bardziej finezyjnie niż dla skali 1/24.

Prawda. Poza tym Tamka robi modele starszych bolidów (nie licząc F60).

Zastanawiam się, czy warto malować silnik, którego i tak nie będzie widać.

Czy w twoim modelu jest jakiś zapas carbonu? U mnie jest kalka nr. 108, której nie sposób doszukać się w instrukcji i nie wiadomo gdzie ją nakleić. Uznałem, że to zapas.

Zazwyczaj, jak ktoś zakłada wątek warsztatowy, to mu się pomaga. W tym wypadku role się odwróciły i ja potrzebuję pomocy. W moim modelu opony są źle zrobione. Chodzi mi o to, że jakby oponę z felgą nałożyć na oś i "pojechać" kawałek modelem, to podnosiłby się i opadał. To się chyba nazywa, że opona jest zdecentrowana, ale nie jestem pewny. Ma ktoś pomysł co z tym zrobić?

Dobra, koniec zaśmiecania tematu. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o karbon, to nie mam żadnych zbędnych kalek w zestawie. Zresztą i tak trzeba pouzupełniać sporo miejsca, gdzie powinno być włókno, a Revell nic o tym nie wspomina. Dlatego ja już zaopatrzyłem się w odpowiednią kalkomanię z włóknem.

Co do opon to u mnie było tak samo i wygląda mi to po prostu na nadlewkę. Na szczęście guma, z jakich są zrobione opony bardzo ładnie się obrabia. Poradziłem sobie więc z tymi nadlewkami, obcinając je bez problemu skalpelem, co zajęło mi jakieś 5 minut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

dzieki za informacje - koledzy - tak od jakiegoś czasu ciągnie mnie w stronę F1, a to za sprawą mojego kibicowania i tak się zastanawiam czy iść w stronę 1:20 Tamki i Fujimi czy jednak skłonić siew stronę równie popularnej w F1 "24" i revell'a - Patrząc na ofertę Revella w tej kwestii to przedstawia się ona dość bogato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że w skali 1/24 masz jeszcze modele Hasegawy i ogromną liczbę modeli kartonowych, robionych głównie w Czechach. Tu dla przykładu moje kartonówki, jakie ostatnio zrobiłem:

 

March 871:

 

th_1.jpg

 

I skończona kilkanaście dni temu Alfa Romeo 179C:

 

th_DSC04758.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również gratuluję. Mnie z kołami szlag by trafił. A te kartonówki można ściągnąć z neta i wydrukować?

Pamiętaj, że w skali 1/24 masz jeszcze modele Hasegawy

Ja widziałem tylko Ferrari F1 89.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiterATS mógł byś podesłać link do tej Alfy?

Jak mam szukać Protara, za pewnie kosmiczną kwotę to wolę się z kartonem pobawić, zwłaszcza że naprawdę świetnie wygląda w twoim wykonaniu, wcale nie widać że to karton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dumapolski- Hasegawa ma jeszcze Ferrari z sezonu 1990.

 

przemekgksw3- wykaz modeli kartonowych F1, jakie się ukazały, masz tutaj (nie są to wszystkie modele, ale jakieś 95% jest tu ujętych):

 

http://cashpick.ic.cz/Formule/

 

Są tam też modele darmowe, w tym Alfa 179. Od razu jednak zaznaczam, że model Alfy jest trudny w budowie i jeśli wcześniej nie robiłeś modeli kartonowych, możesz z nim mieć problemy. No chyba, że wykorzystasz tą kartonówkę, jako bazę, do opracowania modelu plastikowego od podstaw, co również uważam za ciekawą opcję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te samochody są prawie identyczne.

 

Czy ja wiem. Mają nadwozia, które znacząco się różnią od siebie. Zupełnie inne są przednie i tylne skrzydło. Z daleka wyglądają podobnie, ale jak im się bliżej przyjrzeć, to różnice są znaczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są tam też modele darmowe, w tym Alfa 179. Od razu jednak zaznaczam, że model Alfy jest trudny w budowie i jeśli wcześniej nie robiłeś modeli kartonowych, możesz z nim mieć problemy. No chyba, że wykorzystasz tą kartonówkę, jako bazę, do opracowania modelu plastikowego od podstaw, co również uważam za ciekawą opcję

Dzięki za link

Z tym scratchem to nie taki głupi pomysł, zwłaszcza że na allegro ktoś wystawiał ostatnio zwłoki z jakichś starych bolidów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Prace idą dobrze. Na chwilę obecną podłoga jest już prawie w całości obkalkowana karbonem, pomalowany jest silnik i zaczęte jest karbonowanie tylnego zawieszenia. Jak się ogarnę do końca, przynajmniej z podłogą, pokażę zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Mała aktualizacja.

Obkalkowałem włóknem podłogę, tak więc ten element jest już gotowy. Użyłem kalek zestawowych oraz wyprodukowanych przez Scale Motorsport, którymi uzupełniłem te miejsca, gdzie Revell kalek nie dał. A było tego sporo, min. wszelkie krawędzie, fragmenty rozdzielacza powietrza i cały dyfuzor od góry i od spodu. Podarowałem sobie jedynie cały spód (jedynie czarna farba i zaznaczenie deski), ponieważ model i tak będzie na stałe przytwierdzony do podstawy i nic tam nie będzie widać.

 

th_10-1.jpg th_11-1.jpg th_12-1.jpg th_13-1.jpg th_14-1.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.