Skocz do zawartości

Mam Mam Mam "MACK RUBBER DUCK CONVOY" 1/25 Ertl


Jakubbazz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Ciekawy model, na pewno będę zaglądał do tematu. tutaj masz poradnik dotyczący zdjęć, i nie polecam fotosika, ja używam photobucket i jestem bardzop zadowolony . Czekam na fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kolego ma być ładnie bo to klasyka

Ciężarówki zwykle dość pobieżnie oglądam (chociaż takie cuda powstają że powinienem ), ale tutaj na 100% będę patrzył, no i postaram się coś pomóc.

A limit na zdjęcia jest na 1024 piksele szerokości więc dawaj spokojnie większe fotki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesylka dotarla bedzie wiecej pracy niz sie spodziewalem! model jest w oplakanym stanie to moj pierwszy raz kiedy pracuje nad uzywanym wiec odrazu zapytam sie:

1.Jak rozkleic sklejone czesci

2.Czym usunac chrom i farbe z elementow

tyle narazie pouzniej dodam jakies fotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super klasyk, nawet gdy ktoś nie lubi tej serii filmów drogi - szczególnie za kabinę kierowcy przesuniętą do lewej krawędzi.

 

Stan tego modelu nie jest chyba aż tak zły - sporo części w ramkach, nadwozie chyba też mało ruszone. Aby usunąć farbę, "chrom" jak i osłabić klej wystarczy włożyć wszystko (no może poza oponami ;]) do płynu hamulcowego DOT-3, ewentualnie kreta do udrażniania rur (chociaż lepiej nie trzymać zbyt długo).

 

Trzymam kciuki i służę pomocą merytoryczną .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktos sobie polecial z tym kolorkiem!!!

 

090520113501.jpg

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

Pozatym brak oszklenia calkowity rozwiazanie slipera strasznie dziwne brak zbiornika paliwa ale ten z instrukcji jest iny od tego z filmu rozkladam na czesci pierwsze

co do filmu to widzilem go jak milem 10 lat i byl super hehe!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze konkretnie sie za model bierzesz, nawet chromy sam bedziesz kladl .Trzymam kciuki, w razie jakby tez sluze pomoca, a po skonczeniu modelu chetnie obejrze go na zywo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogol kolano i zabieraj się za macka

jak prezentujesz postęp prac nad jakąś częścią, dobrze ja byś do tego do łączył zdjęcie oryginału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktos sobie polecial z tym kolorkiem!!!

 

Przecież te silniki były akurat złote. Co innego, że osprzęt nie powinien być chromowany. Zaglądaj czasem do tematu Macka DM autorstwa Copycata - tam znajdziesz z czasem dużo cennych rad, zdjęć i rozwiązań (przynajmniej mam taką nadzieję ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za ta fotke na kolanie tak na szybkosci robiona! Silnik jak ma byc zloty bedzie zloty z pokora przyjmuje kazda krytyke i slucham dobrych rad, niepowiem uwaznie podglondam Copycat mysle ze mozna sie wiele dobrego tam nauczyc! Ale jak wspomninalem! Najperw rozklad a potem progres! Chrom usuniety uzylem domestosu poszlo jak splatka, za to klej jakos trzyma! przed.jpg

rozklad.jpg

silnik%20po.jpg

po.jpg

090520113508.jpg

090520113500.jpg

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów!

Zgłasza się fan klub buldoga! Trochę się spóźniłem, ale może jeszcze nie jest za późno...

 

Zacznę może od wrzucenia tu linku:

http://stlouisdumptrucks.com/

 

Z tej strony można się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy o filmie, a szczególnie o używanych tam ciężarówkach.

 

A teraz niestety przyszła pora na złe wiadomości - model który kupiłeś ma wśród modelarzy złą opinię. A to z tego powodu, że mimo swojej nazwy, oprócz koloru ma bardzo mało wspólnego z ciężarówką która występowała w filmie.

Jak można przeczytać na wyżej wymienionej stronce, ciężarówka, którą byśmy chcieli dostać to by musiał być Mack R-700. A w zestawie mamy najwyraźniej do czynienia z wozem typu Mack DM-600. Samochody te różnią się ramami i kabinami (R ma kabinę "w osi" a DM przesuniętą do lewej strony). R to samochód szosowy, długodystansowy, DM to typowy samochód na budowę. Do tego dochodzi sleeper - powinien być 60-calowy, z wycięciem na jeden komin, a jest (na oko) 32 calowy.

 

Jakubbazz - Żeby ten post był konstruktywny, chciałbym Ci zaproponować trzy opcje, ciekaw jestem, którą wybierzesz:

 

Opcja zero - budujesz tak jak instrukcja mówi. Nie zalecam, trzeba się liczyć z tym, że każdy kto się trochę zna na Mackach będzie się z tego modelu śmiał.

 

Opcja jeden - olewasz gumową kaczuszkę i budujesz jakiś fajny samochód roboczy - wywrotkę, betoniarkę, pług śnieżny, nafciarza - jest dosyć szerokie pole do popisu i sporo zdjęć w sieci. Wywrotkę można nawet zrobić czteroosiową i nadal będzie to łatwiejsze niż

 

Opcja dwa - poprawić ramę, kabinę, sleeper i zbudować wierną kopię samochodu z filmu. Ale to będzie prawdziwe wyzwanie.

 

Napisz proszę co ty na to - niezależnie od Twojego wyboru życzę powodzenia i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ambitnie! A i tak powinien wyjść lepszy model niż gdyby z tego budować samochód z filmu.

 

Przy okazji, może się przydać ten link:

http://www.aitruckmodels.com/pages/kt14challengemixer.html

 

Ten zestaw niestety już się skończył, ale ta firma ma jeszcze fajne wywrotki (KT-16, KT-20, KT-21), wybrane produkty z katalogu można zobaczyć tutaj:

 

http://www.aitruckmodels.com/pages/kitsparts.html

 

Mam nadzieję, że to pomoże, a ja będę obserwował, pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak raz DM! Ale niestety nie jestem fanem stosowania kartonu w modelach niekartonowych... W sumie to tak dla przymiarki, czy już na gotowo? Brawo za determinację, tylko tak dalej, pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.