Skocz do zawartości

Scania 144 FRIEDENFELS


Irek-M1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Rozpoczynam nowy wątek jest to mój pierwszy model trucka pokazywany w tym dziale. Jestem na etapie sklejania naczepy, której części w moim przypadku okazały się mówiąc delikanie niezbyt równe ale od czego szpachla, szlifowanie, szpachla, szlifowanie i tak wkółko aż do pozytywnego efektu. Również obniżyłem o około 5mm wysokość ramy, gdyż w/g mnie była ona zbyt wysoka. Części naczepy są gotowe obecnie do malowania. W niedługim czasie dalsze zdjęcia, a teraz miłego ogładania

 

01vm7.jpg

02bb6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nieżle Irku Ci idzie, powoli nie ma pośpiechu, grunt to dokładność i precyzja pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek T. Gdzie te obiecane zdjęcia twoich modeli??

Kozi pytaj o takie rzeczy na PW lub GG, dobra? Bo się zrobi bałagan w temacie i co wtedy??

 

Irku, proszę abyś następnym razem wklejał mniejsze fotki, te już zmieniłem Co do naczepy to narazie widzę, że "pierwsze koty za płoty" Powodzenia!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modele Wojtka są pokazane w innym dziale. Widać, że nie przeglądasz dokładnie forum. Koniec OT i bardzo przepraszam za niego Irka

 

 

Irek życzę powodzenia Masz zamiar zrobić zestaw oklejony kalkomaniami z pudła??

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Bardzo proszę o podpowiedź jak należy zmniejszyć zdjęcia, tak aby następnym razem były we właściwym rozmiarze. Z góry za pomoc dziękuję

Planuję pokazać ten model w Sycowie, mam nadzieję iż uda mi się go skończyć gdyż priorytetem jst model LIMA-2A -relacja jest w innym dzialeniniejszego forum, dlatego też pracę będą postępować powli. Ale mimo to zapraszam do oglądania relacji. Z wszelkie uwagi i podpowiedzi wielkie dzięki. A może ktoś posiada zdjęcia oryginału

 

P.S.

W odpowiedzi na pytanie co do kalek to mam nadzieję iż będą one lepiej zaprojektowane niż na Reanault Magnum tej samej firmy. W tym modelu musiałem wykonać wielu poprawek-domalówek, gdyż albo nie było kalki np. we wnętrzu stopni wejściowych do kabiny albo brakowało 2-3 mm aby to kalki ze sobą się łączyły. Po wielu domalowaniach i lakierowaniu dzisiaj sam mam problem ze stwierdzenie gdzie była kalka a gdzie jej brakowało. Postaram się zamieścić parę zdjęć tego modelu. A kto go sklejał to wie o czym mówię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Widzę ze prace idą pełną parą no i tak trzymać

Z czego wykonałeś trójniki/rozdzielacze bo w zestawie chyba ich nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super Irku narazie nie mam żadnych pytań, ale fotki milewidziane są cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Wygląda bomba

 

Irek jeszcze pytanie ode mnie: Czy to ty na MTM wystawiałeś taką "lodową" magnumkę z naczepą??

 

Pozdrawiam,

Przemek:piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu przymierzałem się do tego modelu, ale przestraszyłem się nakładania tych dużych kalek. Ale z tego co widać nie jest aż tak źle. Model wygląda bombowo

 

Swoją drogą można go gdzies jeszcze dostać w jakimś sklepie czy już raczej trzeba na niego okazyjnie czychać na allegro??

 

Czekam na więcej

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając pokrótce:

-nakładanie tak dużej kalki nie stanowi zbyt dużego problemu,kwsetia wprawy. Wieczorem usiadłem do nakładania kalek na wewnętrznych powierzchniach osłon znajdujących się z tyłu kabiny. Porównują obie operacje wolę nakładać te duże niż te malutkie ze względu na bardzo upierdliwe kształty. Płyny zmiękczające na kalki trzeba nakładać kilkakrotnie. Póżniej porobię zdjęcia Jestem na początku kładzenia ich i muszę stwierdzić iż nie jest to model do sklejania jako pierwszy, owszem jest bardzo efektowny ale kładzenie kalek bardzo i to bardzo trudne.

Co do pytania o magnumkę to owszem był to mój model. Jednak porównując oba te zestawy to obecny jest zdecydowanie lepiej opracowany. W magnumce kalki były opracowane fatalnie brakowało ich na wielu elementach i były bardzo uproszczone. Musiałem sam robić domalówki na przednim zdezrzaku gdyż np. brakowało po 2mm kalki z każdej strony, czy nie było w ogóle kalek na boczne powierzchnie tam gdzie są stopnie. Dziś już sam mam problem ze znalezieniem miejsc gdzie robiłem domalówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślałem

 

Był to jeden z moich faworytów na MTM 2006, ale może nie przyglądałem się dokładnie

 

I tutaj prośba: wrzuć fotki magnumki ( całego zestawu ), bo muszę go dokładnie oblukać

 

 

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam po bardzo dłuuuuuuuuuugiej nieobecności. Przedstawiam stan prac-naczepa jest praktycznie na gotowo, pozostało jedynie lekkie ubrudzenie chlapaczy pigmentami. Dodatkowo w naczepie wykonałem samodzielnie zawiasy do drzwi tylnych oraz chlapacze i przewody do koziołka

zdjcia019.jpg

zdjcia021-1.jpg

zdjcia017.jpg

zdjcia022.jpg

na naczepie położyłem pięć warstw lakieru za każdym razem delikatnie polerująć warstwy, a oto efekt prac:

zdjcia023-1.jpg

Oczywiście w międzyczasie posuwają się prace nad "koziłkiem" obecnie jest ona po ostatniej piątej warstwie lakieru, wysycha i czeka na polerkę. W ramie dorobiłem przewody a także zbiornik paliwa będzie montowany tak jak w oryginale, dlatego w tym celu usunąłem wszelkie uchwyty i imitacje taśm trzymających zbiornik. Pomalowałem wstępnie wnętrze kabiny kierowcy. Miłego oglądania:

zdjcia016.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No naczepa wyszła cudnie, lekier w kabinie też pięknie. Poprostu model będzie jak z bajki. Tak myślę!! Powodzonka w dalszych pracach. Czym malowałeś?? aero, pędzelkiem czy czym??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.