Skocz do zawartości

An-28 1:144 Eastern Express


sokol

Rekomendowane odpowiedzi

Firma "Eastern Express" wypuściła na rynek model, który na pewno zainteresuje polskiego modelarza. Jest to mianowicie wtryskowy model Ana-28 w skali 1:144.

 

1.jpg

 

W dużym opakowaniu, z ładnym rysunkiem pasażerskiego Ana znajdujemy niezbyt dużo części. Są to dwie ramki z szarego tworzywa oraz jedna przezroczysta ramka z elementami oszklenia. W pudełku znajdziemy też arkusz z kalkami i instrukcje montażu. Zarówno elementy wtryskowe, kalkomania jak i instrukcja robią pozytywne wrażenie.

 

Instrukcja jest wydrukowana na arkuszu kredowego papieru o formacie A4. Na takim samym papierze wydrukowano w kolorze schematy malowania samolotu. Dołączona kalkomania pozwala na wykonanie samolotu w dwóch cywilnych wariantach przewoźników działających na terenie dawnego Związku Radzieckiego. Kalkomania wydaje się być dobrej jakości, nie zaobserwowałem przesunięć kolorów.

 

Sam model posiada wgłębne linie podziałowe, które wydają się być jednak zbyt głębokie jak na skalę 1:144. Oczywiście nie jest również zbyt szczegółowy. Jednak mimo wszystko robi pozytywne wrażenie, gdyż elementy nie posiadają dużych nadlewek i nie widać też śladów po wypychaczach. Wnętrze kabiny pasażerskiej jest mocno uproszczone - wraz z podłogą odlane są prostokątne elementy, mające reprezentować fotele. Podobnie wygląda kabina pilotów. Jeśli chodzi zaś o elementy oszklenia to są one dość grube i na pewno nie będzie można przez nie dostrzec szczegółów wnętrza.

 

Wstępna ocena model wypada w miarę korzystnie. Może stanowić bazę do wykonania również samolotów użytkowanych w Wojsku Polskim. Trójłopatowe śmigła modelu pozwalają w zasadzie na wykonanie starszych wersji Ana-28 użytkowanych np. przez Marynarkę Wojenną (ja będę raczej próbował zrobić samolot o nb 0405). Oczywiście można pokusić się o wymianę śmigieł i wykonanie innych wersji tego samolotu. Model w skali 1:144 nie przedstawia się może imponująco lecz na rynku jedyną alternatywą jest model vacu w skali 1:72.

 

2.jpg

 

3.jpg

 

4.jpg

 

5.jpg

 

6.jpg

 

7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świętej pamięci "Paryżankę" można z tego zrobić:

 

http://www.airplane-pictures.net/image12418.html

http://www.airplane-pictures.net/image11694.html

 

0405 lub 0404 z radarem Ericsona też wyglądałby ok:

 

http://www.airplane-pictures.net/image96178.html

http://www.airplane-pictures.net/image66724.html

http://www.airplane-pictures.net/image66722.html

 

albo po przeróbkach Bryza nb 1008 lub 1022:

 

http://www.airplane-pictures.net/image88259.html

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyszły od razu dwie edycje tego modelu, druga jest w takim pudle jak poniżej. w środku z niebieskim i czerwonym malowaniem Aeroflotu do wyboru

 

14435.jpg

 

na stronie PDT pojawiła się taka informacja:

Firma A-model wypuściła model Ił-12, a firma Eastern-Express An-28 oba w skali 1:144. Do obydwu wymienionych opracujemy kalkomanie PDT.

 

qalimar dzięki za linki, przydadzą się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam Panów

Postanowiłem przygotować kalkomanię do polskich malowań mam opracowanych 14 malowań , kwestia przeskalowania i druku 33,3 %

materiału już istniejącego w 1/48

 

dsc01974f.jpg

 

Z poważaniem

Tomasz Bilkiewicz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wiele potrzeba do szczęścia, a co z modelem 1/72

Proponuję zaczekać .

Cierpliwość popłaca.

Pozdrawiam

TB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie tam planiki i przymiarki

 

 

Mariusz ja już jestem prawie gotowy a książki BRAK

 

chcę dodać nowe do PL/R

 

Z poważaniem

Tomasz Bilkiewicz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załatwione - a który zestaw , bo jest ich 14 , no i żywiczne konwersje jak się należy do typu,

TB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł SP-DDA są dwa biało-zielone z napisem SKYTRUCK i nowe Papuga

A co z resztą , kadłub, silniki , śmigła .

Ja bym poczekał

 

Z poważaniem

Tomasz Bilkiewicz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jezusicku!!! nareszcie skończę bryzę, co to już kurzem zarosła. Jeżeli jest taka możliwość i ja bym się pisał na "rafowską" Oczywiście w skali 1/72!!!

 

Uprzejmie się dopraszam o dopisanie na listę kolejkową

 

Pozdrawiam i z góry dziekuję, że Pan Tomasz nareszcie sie zlitował nad swoimi co mniej doświadczonymi miłośnikami Bryzy

Pozdrawiam Serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie przesadzać , jest opracowanie i chwila czasu .

materiał porządkuję , rozbijam na poszczególne malowania.

Z poważaniem

Tomasz Bilkiewicz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie przesadzać , jest opracowanie i chwila czasu .

materiał porządkuję , rozbijam na poszczególne malowania.

To ja bym stanął w kolejce po malowanie "304 Sqn" w 1/144.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to nie będzie tych zestawów w szerszej sprzedaży i sprzedaż tylko przez forum? trzeba tutaj deklarować zakup?

z chęcią bym sobie sprawił takie kalkomanie w 1/144 ale nie wiem w tej chwili jeden czy wszystkie zestawy (co znając swoje zapędy nie jest takie niemożliwe ), żywica na konwersję też brzmi dobrze

to pisałem ja, potencjalny klient

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o cierpliwości .

Model An-28 Bryza 1/72 Broplan i An-28 1/144 Eastern Expres to w dalszym ciągu modele niszowe ,

Nie zbieram deklaracji ,

Wracam do pracy

Miłego dnia

 

Z poważaniem

Tomasz Bilkiewicz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy z papierem do do kalkomanii wypadły pozytywnie . Pierwsze przymiarki , film który uzyskałem z sita jest bardzo elastyczny i delikatny , po odmoczeniu w Wamodzie - nie potrzebnie bo do tego nośnika wystarczy woda.

dsc03265x.jpg

 

dsc03267a.jpg

 

dsc03263d.jpg

 

dsc03262y.jpg

 

dsc03264k.jpg

 

dsc03266w.jpg

 

Teraz tylko dociągnąć kolory i parę detali i gotowe

 

Pozdrawiam TB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko będę miał model w 1/72 to podeślę test na nim

Kolega "Zapracowany "ma taki model ,

Poproszę o kontakt ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.