Jump to content

T 34/85 HobbyBoss 1:48


damian70n
 Share

Recommended Posts

Ogólnie czołg ładny. Po dokładniejszym przyjrzeniu się wychodzi na jaw kilka niedociągnięć: niedomalowany drut na tylnym włazie, niepomalowany karabin, źle pomalowane rury wydechowe - w środku czarne, na zewnątrz zielone, powinny być bardziej rdzawe. Na tylnej płycie i zbiornikach widać zacieki (albo nieśmiałą próbę brudzenia). Pochwała należy się za orzełka i wnętrze. Nie wiem, czy jest dokładnie odwzorowane, bo znawcą nie jestem, ale ogólnie wygląda ładnie. Skąd na ruskim czołgu niemiecka flaga?

Link to comment
Share on other sites

  • Super Moderator

Ładny "T"

 

Natomiast wielkie za flagę na czołgu - mam wrażenie, ze w co trzecim modelu jest rozłożona niemiecka flaga na korpusie, masce, ziemi etc

 

Pomysł jest już tak nudny i oklepany, że aż wstyd już go wykorzystywać. Panowie - więcej inwencji i własnych pomysłów a będzie zdecydowanie ciekawiej

Link to comment
Share on other sites

Przed paroma dniami ukończyłem ten sam model, to mogę co nieco powiedzieć

 

To co w Twoim "Teciaku" mi się podoba, to to, że to właśnie "Teciak", że to polski "Teciak", a także pomysł z umiejscowieniem go na mini dioramce.

 

Daje się niestety zauważyć niedoskonałości wykonania, które zdejmują wisienkę z tego tortu. Pomijając kwestię flagi (które radzieccy i alianccy żołnierze zbierali na potęgę jako trofea), generalnie sam model chyba był robiony trochę w pośpiechu.

 

Poza niedomalowaniami, które wymienił kolega Dumapolski, ogólna barwa modelu wydaje się być za jasna. Twój T-34 jest ogólnie trochę zbyt "salonowy", ale intensywność weatheringu to już kwestia gustu.

 

Widzę, że również nie miałeś lekko z gąsienicami i kołami, bo patrząc na model od tyłu dość wyraźnie widać rozjazd gąsienic.

 

Mini dioramka jest świetnym pomysłem, ale stanowczo wymagającym dopracowania, gdyż na razie mamy tutaj tylko kupkę ułożonych kamieni i dość sterylnie zrujnowany mur.

 

Według mnie nic by się nie stało gdyby Twój model (wraz z dioramką) jeszcze przez tydzień lub dwa przebywał na warsztacie i był dopracowywany. Na razie cały projekt wygląda jakby był niedokończony.

 

Można jeszcze coś z tym zrobić. Pomyśl o tym, bo warto. Zaczęło się bardzo dobrze

 

Pozdrawiam

Kornik

Link to comment
Share on other sites

Witam Ponownie

 

Dobrze, że nie zasypałeś gruszek w popiele i postanowiłeś coś jeszcze zrobić przy swoim T-34. To dobrze o Tobie świadczy. Jest lepiej, ale (wybacz) ja wciąż będę drążył, bo uważam, że może być o wiele lepiej:

 

1.Mur wygląda znacznie lepiej. Odłupany tynk go ożywił. Przydałyby się jeszcze jakieś pozostałości ramy okiennej, może skrawki zniszczonej szyby;

 

2.Rury wydechowe poprawione, ale są za jasne. Trzeba je pomalować na ciemną stal i podrdzewić;

 

3.Z tego co widzę kurzenie czołgu jest czarne, bądź ciemnoszare.Wydaje mi się, że przekeżdżając przez gruziwisko pokryłby się raczej jasnym pyłem z gruzu, betonu itp. Gąsienice nadal są czyste;

 

4. Cegły leżące na gruzowisku mają bardzo jaskrawy kolor. Trzeba by było go jakoś stonować.

 

Masz chłopie potencjał ! Wykorzystaj go. Zrobiłeś tego T-34 w iście ekspresowym tempie, bo pewnie chciałeś jak najszybciej ujrzeć efekty. Rozumiem to, bo też tak kiedyś miałem. Może jednak warto dać temu projektowi jeszcze jedną szansę i dopracować go jak należy ? On naprawdę wygląda nieźle i przy trochę większym wysiłku może wyglądać bardzo fajnie.

 

Decyzja należy do Ciebie

 

Pozdrawiam

Kornik

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.