Skocz do zawartości

ORIOL/IWAMI Zvezda 1:350


sotter

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 79
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bandera "Kraju wiśni" albo właśnie Rosyjska bo najciekawiej wyglądają. do IIWŚ

Niestety to zupełnie nie mój kierunek, zatem nie pomogę. Ale w 350-tce model

+ blachy to raczej droższa zabawa. Mnie mój "kanclerz" kosztował jakieś 900zł niestety....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jakiś inny niemiecki okręt. Ja buduję Prinz Eugena. Może też się weźmiesz za taki temat? Albo może coś z amerykańskich.? Za Prinz Eugena zapłaciłem około 200 zł a a blaszki to mniej więcej tyle samo. Po za tym do tego modelu masz blaszki przynajmniej dwóch wykonawców blaszek. Ja kupiłem dodatki z White Ensign Models ale z tego co wiem to są jeszcze

Lion Roar. Fajny temat i jak chciałeś inny niż Bismarck i cenowo wychodzi chyba też korzystniej. Można do niego też kupić drewniany pokład.

Powodzenia przy wyborze modelu. Rzetelne modelarstwo na pewno nie należy do tanich a oszczędzanie na detalach nie zawsze przekłada się na zadowolenie wykonawcy. Wiem coś o tym bo popełniłem już ten błąd.

Pozdrawiam

Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o to ze chce aby zestaw posiadal blaszli i dodatki dedykowane poniewaz juz raz kupowalem odzielnie a efekt byl marny ,duzo kasy poszlo a byly tylko relingi i schody. Nie chodz mi tu o oszczedzanie a raczej zalatwienie wszystkiego za jednym razem a nie bieganie po sklepach i szukanie odpowiedniego wlazu.Wole wiedziec co bedę robil a nie zastanawial sie w miedzyczasie czy dodatki sa aby dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja jak na razie nie narzekam na złe dopasowanie mojego zestawu ale z tym bieganiem po sklepach to już tak jest, że niby już się mówi tak będzie dobrze a potem przychodzi myśl a może jednak bym tak jeszcze kupił...... i kolejne 50 zł ale co tam w końcu to wszystko dla przyjemności. Co wzbierzesz to twoja sprawa ale czasami nie da się wszystkiego od początku zgrać nawet pod względem finansowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kase znajde ale nie chce przeginac ze 400 zrobi sie 800 i okarze sie ze taniej byloby kupic jakas aoshime . Już raz kupowalem blachu do modelu bismarcka 1:350 academy ktory byl plaski w skutek czego kosztowaly mnie one 2 razy wiecej niz model. Czyli co ,skala 1:700 albo prinz eugen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Czyli co ,skala 1:700
W 700 sporo jest fajnych produktów - bierzesz dla przykładu Nagato od Fujimi (złego słowa o nim nie można powiedzieć) w wersji do linii wodnej lub FullHull, do tego KOMPLETNY zestaw blach FlyHawk 700171 i nic więcej już ci do szczęścia nie potrzeba I zamykasz się w kwocie ok 350 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

700 setka to fajna skala jak ktoś nie ma za dużo miejsca ale w wykonaniu na pewno jest trudniejsza niż 350-tka. Zrobisz jak uważasz ale w sumie fajnie by było żeby ktoś się zabrał się za podobny temat jak ja bo można się wtedy wymieniać swoimi doświadczeniami. Albo możesz kupić Prinz Eugena w 1:700 i będzie OK. Tylko nie wiem czy są do niego jakieś dodatki ale nie wiem poszukaj lepiej dobrze przemyśleć decyzje niż się pospieszyć i nie mieć potem satysfakcji z budowy modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję ,że dokupiłeś do niego wszystkie możliwe dodatki? ;)

 

Mam zestaw Lionroara, pokład z KA i pewnie przed rozpoczęciem stoczni obadam dedykowany zestaw eduarda.

 

Co do Twoich dylematów to może w 350 z tamiyi niszczyciel Yukikaze + bogaty zestaw z flyhawka i powinienies się zmieścić w 400 zł.

 

Wracając do warsztatu... Nie poddaję się i kupuję jako złom modelarski napoczętego przez kogoś Oriola. Zawsze w kupię raźniej mam nadzieje ze niemal z 2 zestawów coś się da złożyć nie poświęcając 10 lat życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o to ze chce aby zestaw posiadal blaszli i dodatki dedykowane poniewaz juz raz kupowalem odzielnie a efekt byl marny ,duzo kasy poszlo a byly tylko relingi i schody. Nie chodz mi tu o oszczedzanie a raczej zalatwienie wszystkiego za jednym razem a nie bieganie po sklepach i szukanie odpowiedniego wlazu.Wole wiedziec co bedę robil a nie zastanawial sie w miedzyczasie czy dodatki sa aby dobre.

 

Varyag Zwezdy :

Model 75 PLN

Maszty 52 PLN (MASTER)

Lufy 52 PLN (MASTER)

Blaszki http://www.ipmsusa2.org/reviews/Details/Ships/wem_350_varyag/wem_350_varyag.htm

Około 17 GBP .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy któryś z kolegów nie ma może zbędnego wzornika (zdaje się z zestawu Eduarda do Bismarca) do wiercenia otworów w kadłubie pod drabinki? Chętnie pożyczę lub odkupię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy któryś z kolegów nie ma może zbędnego wzornika (zdaje się z zestawu Eduarda do Bismarca) do wiercenia otworów w kadłubie pod drabinki? Chętnie pożyczę lub odkupię

 

Mam i... ale właśnie u mnie też zbliża się ten etap

Myślę, że ktoś cię poratuje a jak nie to jakoś się podzielimy tym co mam

 

 

Kami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczba dostępnych materiałów, w tym planów, zdjęć Oriola jest zaskakująco sporo. Jeśli idzie o Iwami to zlokalizowałem jedyną monografię w języku innym niż japoński i kilka zdjęć

Tym samym chylę się jednak ku opcji składania rosyjskiego pancernika. W tym jednak przypadku jedyną sensowną koncepcją wydaj się wersja po oceanicznej podróży, wtedy można okręt ładnie zmaltretować. Wydaj się jednak, że wypadało by w takim razie robić okręt do linii wodnej w dioramie. Pół biedy z wodą, ale załoga, dym z kominów, to byłoby chyba ciężkie do sensownego wykonania. To chyba będzie jeszcze trudniejsze... ech, wybory, wybory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak prace przy kadłubie /Zwezda/ jest troszke pracy ,żeby spasować pokład z kadłubem miałem co wycinać masz racje oni to lali przez lejek ale można było to przeczytac w MO nr 19/2008 artyk. J. Karolczak, nr.18/2008 kilka fotek Borodino zestaw Eastern Express. Polecam oba nr. bardzo przydatny artyk. Malowanie modeli- super poradnik 2 czesci napisany przez kol. reggy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

żeglowanie jest piękne ale czas wrócić do rzeczywistości pourlopowej

 

w tzw. międzyczasie dotarły do mnie blachy WEM, podkład, zestaw luf, etc.

Jako że oststanio na znanym portalu aukcyjnym zakupiłem jako złom kompletny model Oriola (czyli mam już dwa ) w końcu zdecydowałem sie na modelarstwo podwójne, tzn. zamierzam wykonać dwie dioramy:

 

1. Iwami w wersji po modernizacji, jako pancernik obrony wybrzeża z okresu 1912-1918, z oznaczeniami okrętu flagowego, którego funkcję pełnił przez jakiś czas w japońskiej eskadrze we Władywostoku.

 

Dioramę będę wzrował na tej fotografii:

01-1.jpg

 

 

2. Oriol bezpośrednio po bitwie pod Cuszimą w malowaniu rosyjskim z banderą japońską, ale jeszcze nie zdjętym orłem carkim na dziobie ;-) Zachowało się sporo materiału ikonograficznego i dokładny opis zniszczeń na okręcie. Diorama będzie wzorowana min. na tym zdjęciu (zapewne w zatoce Sasebo):

03.jpg

 

dzisiaj rozpoczynam prace stoczniowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sotter - jak pisałem: bardzo mi się podoba ten okręt - tylko nie rób zrób go na moment "sprzed Cuszimy"

...

abir24, nie narzekaj - co jakiś czas pojawiają się różne perełki - trzeba śledzić na bieżąco

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kadłub sklejony, przed szpachlowaniem. W wersji pobitewnej zabierm się za odwzorowanie udzkodzeń na burtach. Pomocny będzie taki schemat uszkodzeń opracowany na podstawie dokumentacji fotograficznej

schemat.jpg

 

i same zdjęcia:

01030012.jpg

 

01030010.jpg

 

01030011.jpg

 

no i teraz moje pytanko, czy ktoś może ma jakiś fajny sposób na robienie takich "ładnych" przestrzelin? Boję się, że jak zacznę kombinować z rozgrzanym prętem np. to nie tyle uzyskam efekt odgiętej blach co raczej stopionego wałka plastiku. zostaje się chyba wycinanie- wypiłowanie. W ciemno przyjmę każdą uwagę.

Poza tym pociski japońskie posiekały Orła masą drobnych odłamków i tutaj też zastanawiam się jak to odwzorować - np. komin na tym zdjęciu.

 

01030014.jpg

 

 

Druga sprawa to ponawiam pytanko, czy ktoś ma może pożyczyć wzornik z edkowegho zestawu bismarckowego do robienia dizurek pod druciane stopnie na burtach? Będę wdzięczny za wypożyczeni lub odsprzedanie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.