Skocz do zawartości

Hawker Hurricane Mk. IIC 1:72 Revell


luke5317

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Niedawno rozpocząłem budowę Hurricane, jak na razie model zapowiada się bardzo dobrze, przyjemnie się go skleja. Planuję go zrobić w malowaniu z Egiptu 1944r

DSCN2985.jpg

DSCN2984.jpg

DSCN2983.jpg

DSCN2981.jpg

DSCN2977.jpg

DSCN2975.jpg

DSCN2974.jpg

DSCN2973.jpg

DSCN2972.jpg

DSCN2971.jpg

DSCN2969.jpg

DSCN2967.jpg

DSCN2966.jpg

DSCN2965.jpg

DSCN2963.jpg

Czeka mnie jeszcze trochę szpachlowania i szlifowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie są przyklejone tylko tymczasowo przyczepione kropelką fluidu maskującego żeby to jakoś wyglądało na półce .

Edit.

cyk! DSCN2988.jpg jak widać starałem się już wcześniej malować śmigło ale ta żółta Pactra doprowadzała mnie do szału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za jakiś czas wezmę się za ten model, tylko że z ruskimi gwiazdami, które mam już przygotowane. Na razie w kolejce czekają inne. Napisz mi czy nie można czegoś zrobić z wlotem powietrza pod silnikiem. Na drugiej fotce od góry wygląda on dość niefajnie a modelik jest bardzo porządny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za jakiś czas wezmę się za ten model, tylko że z ruskimi gwiazdami, które mam już przygotowane. Na razie w kolejce czekają inne. Napisz mi czy nie można czegoś zrobić z wlotem powietrza pod silnikiem. Na drugiej fotce od góry wygląda on dość niefajnie a modelik jest bardzo porządny.

Ten wlot powietrza nie jest idealny ale to że teraz tak szpetnie wygląda to moja wina( ten otwór nacinałem nożykiem :/). Mam jeszcze do was pytanie o dwie rzeczy:

wlotpowietrza2.jpg czy w tym miejscu powinien być taki schodek czy nie?

wlot1.jpg

i jaki powinien być dobry kształt tego otworu , zaszpachlowałem go całkiem i będę kombinował :P Dzięki za wsparcie wkrótce kolejne foty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy w tym miejscu powinien być taki schodek czy nie?

Schodka w oryginale tam nie ma. Przechodzi tu tylko linia podziałowa między panelami blachy.

 

Jeśli takie detale są dla ciebie istotne to poszukaj książki Aero Detail No 12 "Hawker Hurricane" i/lub Squadron Signal 5514 "Walk Around Hurricane".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego schodka to nie powinno go tam być ale już zostaw bo to jest dość trudne miejsce do wyszlifowania.

to powinno rozwiać Twoje wszelkie wątpliwości odnośnie kształtu tego wlotu

Nowy-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Witam wszystkich ponownie po bardzo długim czasie. Są małe postępy: DSCN5618.jpg DSCN5619.jpg DSCN5620.jpg DSCN5627.jpg I mam pytanie co do farby oznaczonej jako "C". Kupiłem kiedyś te dwie farbki do tego modelu i zastanawiam się czy na pewno RLM 79 będzie odpowiednia. DSCN5626.jpg

PS. Przy powrocie do modelu trochę się namęczyłem odtworzyłem trochę lini podziałowych (a niektóre zostawiłem zatarte bo było to już zbyt męczące :P), zostawiłem też wlot w nie najlepszym stanie. Dorobiłem antenkę, która się złamała i zgubiła. Jeszcze będę musiał poprawić śmigło bo niechcący psiknąłem białą mgiełkę na czarną powierzhnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiednikiem tego koloru "C", czyli Mid Stone, jest Humbrol 84.

Zasiadam i obserwuję, robiłem go jakiś czas temu... Model już odszedł w niebyt.

hur.jpg~original

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.