Skocz do zawartości

LSSAH 1/16


bodek66

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Prezentuję figurkę żołnierza SS. Jest to moja pierwsza praca w skali 1/16. Do tej pory zajmowałem się 1/35 pojazdy.

 

 

DSC08092.jpg

 

DSC08139.jpg

 

DSC08094.jpg

 

DSC08121.jpg

 

DSC08123.jpg

 

DSC08128.jpg

 

DSC08129.jpg

 

DSC08131.jpg

 

DSC08132.jpg

 

DSC08096.jpg

 

DSC08110.jpg

 

DSC08111.jpg

 

DSC08113.jpg

 

DSC08117.jpg

 

 

DSC08098.jpg

 

DSC08099.jpg

 

DSC08105.jpg

 

DSC08107.jpg

 

DSC08108.jpg

 

DSC08109.jpg

 

DSC08118.jpg

 

DSC08119.jpg

 

DSC08120.jpg

 

DSC08135.jpg

 

DSC08136.jpg

 

DSC08137.jpg

 

DSC08138.jpg

 

DSC08089.jpg

 

DSC08127.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kompozycja fajna troszkę przesadziłeś z cieniowaniem,widać że dbasz o detale napewno kolejne figurki wyjdą lepiej jak na twój debiut w 1/16 to extra zauważyłem właśnie dwa babole puszka faktycznie dziwnie wisi no i hełm ma insygnia SS i WH jednocześnie.Ogólnie to super !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
ale... co z modelami z podpisu?

Po długiej przerwie mam zamiar wrócić do starych wątków.

 

Coś mu puszka na gasmaskę wisi nie tak jak powinna

Jeżeli zwrócisz uwagę na trok wiszący pod puszką, stwierdzisz że jest wporządku, czyli jest nie podpięta do paska [celowo]

 

troszkę przesadziłeś z cieniowaniem

hełm ma insygnia SS i WH jednocześnie

To efekt korekty zdjęć, już wrzuciłem bez retuszu.

 

Jak kalkomanie na hełmach mają się do tego?, gdzie jest przekłamanie?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mu puszka na gasmaskę wisi nie tak jak powinna

Jeżeli zwrócisz uwagę na trok wiszący pod puszką, stwierdzisz że jest wporządku, czyli jest nie podpięta do paska [celowo]

 

No właśnie, dlaczego zrobiłeś tak celowo Z własnego doświadczenia rekonstrukcji żołnierza WH wiem, że takie noszenie puszki, która łącznie z maską waży sporo, jest nie tyle niekomfortowe, co i niebezpieczne. Zaczepienie krótkiego paska puszki, to wręcz obowiązek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, dlaczego zrobiłeś tak celowo

 

Ta figurka nie miała w zestawie maski p-gaz, dlatego problem z wciśnięciem jej w te klamoty, a że jest to dość charakterystyczny element oporządzenia,

postanowiłem umieścić go w tej formie, nie zapominając o dorobieniu troku (paska).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony włożyłeś dużo dobrej roboty w malowanie i cieniowanie, ale z drugiej strzeliłeś parę konkretnych błędów. Kalkomanie na hełmie to raz, puszka to dwa, magazynek odchodzący pod dziwnym kątem (zdj. nr 14) to trzy. Dlatego trudno tą pracę jednoznacznie ocenić.

Na koniec jeszcze takie pytanie. Dlaczego to figurka jest w dziale DIORAM ??? Jakby by na nią nie spojrzeć to nie jest to absolutnie diorama. Ot figurka na podstawce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mu puszka na gasmaskę wisi nie tak jak powinna

Jeżeli zwrócisz uwagę na trok wiszący pod puszką, stwierdzisz że jest wporządku, czyli jest nie podpięta do paska [celowo]

 

No właśnie, dlaczego zrobiłeś tak celowo Z własnego doświadczenia rekonstrukcji żołnierza WH wiem, że takie noszenie puszki, która łącznie z maską waży sporo, jest nie tyle niekomfortowe, co i niebezpieczne. Zaczepienie krótkiego paska puszki, to wręcz obowiązek.

 

Dlatego lepiej odtwarzać partyzanta, mam czapeczkę, portki, kamizelkę, pestki w kieszeni i żadne puszki mi się nie plączą

 

Figurka fajna, widać że temperatura dała mu w kość i to mi się podoba najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego lepiej odtwarzać partyzanta, mam czapeczkę, portki, kamizelkę, pestki w kieszeni i żadne puszki mi się nie plączą

 

Zapewniam Cię, że prawidłowo przypięta puszka też się nie plącze Niemieckie oporządzenie, prócz samej czynności zakładania wszystkiego na siebie, został zaprojektowany starannie, z myślą o użytkowniku, dlatego tutaj nic się plącze, nie obija o nogi i nie wlecze po ziemi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem, dlatego na rekonstrukcjach często jeden pan w płaskiej czapce zawsze krzyczy na innych panów w okrągłych hełmach, bo to popraw tamto popraw

 

A gdzie geograficznie można tą figurkę przyporządkować?

Bo ja w oznaczeniach jednostek jestem zielony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
Kalkomanie na hełmie to raz, puszka to dwa, magazynek odchodzący pod dziwnym kątem (zdj. nr 14) to trzy.

 

1.Ponownie odsyłam tutaj:

http://www.german-helmets.com/SS-LAH%20Insignia.htm

2.Puszka chyba wyraźnie widać, że jest nie podpięty dolny trok do paska, wydaje mi się, że nie masz zielonego pojęcia jak maska była przytwierdzana, to nie jest apel mundurowy, ani defilada.

3.Nie wiem gdzie ty widzisz dziwny kąt, oglądnij inne zdjęcia, mp40 był w

całości i gwarantuję Ci, że nie ma żadnych dziwnych kątów.

 

To nie jest diorama.

 

Diorama (z gr. dioráō "widzę na przestrzał") - w malarstwie rodzaj obrazu w głębokim obramowaniu, gdzie pewne jego części są nieprzezroczyste, malowane na płótnie, a inne przezroczyste są malowane na cienkim materiale techniką laserunkową. Oświetlany z dowolnej strony w ciemnym pomieszczeniu, pozwala na uzyskanie efektów plastycznych w przestrzeni, czasem uzupełniony sztafażem.

 

Rodzaj panoramy, obrazu malowanego na przezroczystej tkaninie, z obu stron jednocześnie, co przy odpowiednim oświetleniu daje wrażenie pełnoplastyczności przedmiotów.

 

Rozpowszechniony w XX wieku rodzaj makiety modelarskiej wykonywanej różnymi technikami plastycznymi i modelarskimi, przedstawiającej najczęściej wydarzenia historyczne, sceny przyrodnicze lub modele urbanistyczne. Ze względu na trójwymiarowość jest atrakcyjnym nośnikiem treści edukacyjnych, przez co chętnie wykorzystywana w ekspozycjach muzealnych.

 

Słownik terminologiczny sztuk pięknych, pod red. Stefana Kozakiewicza, PWN, 2002

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie nie powinno być w dziele Diorama bo to nie jest diorama.

 

Widzę, że największe emocje wzbudza fakt przynależności do kategorii, a nie oceny i opinie dotyczące zamieszconej pracy.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby by na nią nie spojrzeć to nie jest to absolutnie diorama. Ot figurka na podstawce.

 

Może podejmę wątek "ot podstawki"

Wykonanie "ot" podstawki zajęła mi dwukrotnie więcej czasu niż sama figurka. Każda cegła jest pojedyńczym odlewem gipsowym w formie.

Następnie malowana na kolor cegły. Mur jest ułożony według wszelkich prawideł budowlanych (wiązanie cegieł) z pojedynczych cegiełek na zaprawie z gipsu szpachlowego. Fundament jest wylany gipsem szpachlowym w formie i włożone weń pręty zbrojeniowe (żebrowane i gładkie), wykonane właściwe wiązanie prętów. Pomiędzy fundamentem a murem wykonana izolacja pozioma z imitacji papy (papier ścierny). Podłoże gotowe wylane Vallejo, pnie wykonane z prawdziwych gałęzi odpwiednio podrasowane słoje. Gruzowisko wykonane z w/w cegieł i odłamków betonu.

Kopia nieśmiertelnika żołnierza LSSAH wykonana na zamówienie.

 

Proszę o podanie definicji dioramy obowiązującej na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemniej jednak tematem twojego wątku jest figurka ,a nie ziemia na około niej ,oraz towarzyszący murek . Oprawa stanowi wartość dodaną niezmieniająca meritum powyższej sytuacji oraz niewynikającą z niej w sferze duchowo-materialnej symbolizującej odczucia bohatera w wyniku zaistniałej sytuacji.

Jednakże pójdźmy tym tropem: Możliwie niezdefiniowana wizja światów niedookreślonych której my tu nie widzimy unosi się nad figurka tworząc jaźń i nie jaźń . Być może chodziło tobie o fakt enumeracji poszczególnych elementów które miały skierować uwagę niezmitygowanego na antropomorfizacje elementów przyrody.których jednak tu brakuje. Jak wiadomo to subiektywne poczucie prawdziwości ,przy jednoczesnym braku możliwości jej obiektywnej weryfikacji.

Wtedy wystąpi jednak pewnego rodzaju niezdefiniowany paradoks.

Figurka będzie elementem dodatnim do całości odczuć widza ,a teren elementem znaczącym w postrzeganiu rzeczywistości.

Jeżeli jest tu obecna paranteza to śmiem twierdzić ,że sytuacja ma implikować zagubioną duszę w świecie wszechobecnej wojny.

Przepraszam za paralelizm składniowy .

Wiem ,że mój tekst napisałem ,dość prosto.Ująłem to dość kolokwialnie ,ale wydaje mi się ,że chodziło tobie o mityzację przeszłości i niedługich wydarzeń obejmujących dioramę . Wtedy jak najbardziej jest to diorama.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bodek66 Więc według Ciebie ten murek jest ważniejszy od figurki? No bo przecież robiłeś go dłużej.

Ja na swój użytek posługuję się taką "definicją" dioramy (a wiem co mówię bo trochę ich już zrobiłem).

Rozbudowana scenka, zawierająca pojazd, figurki i elementy krajobrazu.

Natomiast figurka (figurki) i krajobraz to winietka.

Na większości konkursów też takie kryteria obowiązują.

A teraz bądź łaskaw i rzucić okiem na swoje dzieło i porównaj jego złożoność z innymi dioramami w tym dziale.

Widzisz różnice? Bo ja tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według definicji pana Stefana Kozakiewicza :

 

"rodzaj makiety modelarskiej wykonywanej różnymi technikami plastycznymi i modelarskimi, przedstawiającej najczęściej wydarzenia historyczne, sceny przyrodnicze lub modele urbanistyczne. Ze względu na trójwymiarowość jest atrakcyjnym nośnikiem treści edukacyjnych"

 

przedstawiona (nazwę ją postać)

1. jest wykonana różnymi technikami

2. przedstawia wydarzenie historyczne

3. model urbanistyczny (mur)

nie wspomnę o scenie przyrodniczej

4. jest trójwymiarowa

A czy jest nośnikiem treści edukacyjnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbudowana scenka, zawierająca pojazd, figurki i elementy krajobrazu.

 

Aaaa, wreszcie zrozumiałem, za definicją dioramy kryje się rozmiar (proszę o podanie minimalnych), pojazd (zdefiniuj jaki) czy może być rower, a krajobraz, nie wiem co rozumiesz pod pojęciem krajobraz? Czy to ma być krajobraz miejski, może zimowy (sory ten chyba uwzględniłem)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.