Skocz do zawartości

MiG-21MF(SF) 6814 1/48 Academy + Aires


karambolis8

Rekomendowane odpowiedzi

Juz wytykac bledy czy czekac na galerie?

Jak da się poprawić teraz, to wytykać

 

 

Teraz to będzie możliwość poprawy /patrz mój pf i pokrywy przedniego podwozia/

 

edit: te osłony powinny być na zielono

 

sh105123.jpg

sh105127.jpg

 

a gdzie IFFy się podziały

 

Dzięki za zwrócenie uwagi. Instrukcja oczywiście niedokładna, a na fotkach z airliners.net nie dopatrzyłem się tego. Tego okrągłego otworu za przednią wnęką u mnie nie ma. Kolejny błąd zestawu?

 

Wiem co to IFF, ale nie wiem jak wygląda i gdzie ma być Jeśli chodzi o "potrójne antenki" na ogonie i dziobie, to cały czas odpadały przy manipulacji modelem, więc schowałem do woreczka zanim gdzieś zaginą. Przykleję na koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luk przedkabinowy i blad powielany przez wielu modelarzy. Chodzi mi konkretnie o ten wklesly element, w modelu jest uskok ktorego brak jest w prawdziwym samolocie. Kolejnym niedopatrzeniem ze strony budujacego model jest tylny hamulec aerodynamiczny. Brak w nim charakterystycznych przetloczen blachy, w pozycji zamknietej [patrz zdjecie] widac o co mi dokladnie chodzi. To co wczesniej zaznaczyl Robert plus bebny hamulcowe powinny byc zielone. Nasadka dyszy tak zostaje czy bedzie metaliczna? IFF to wlasnie ta antenka schowana do woreczka, to antena systemu o nazwie Chrom Nikiel - "swoj-obcy", pozniej zmieniona na system o nazwie Suprasl z inna antena [wersja MF chyba sie tego systemu nie doczekala]. Powinienem sie jeszcze czepic OCP ale nie wiem czy nerwy kolegi to wytrzymaja bo tak na prawde ono nie jest idealnie proste [patrz ostatnie zdjecie]

scaled.php?server=89&filename=mig21mf12of50.jpg&res=medium

scaled.php?server=16&filename=sh105120.jpg&res=medium

scaled.php?server=545&filename=mig21pfm3of9.jpg&res=medium

scaled.php?server=233&filename=sh105127.jpg&res=medium

ei_mig-21mf_01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie za wskazówki. Co się da to naprawię. Szkoda, że wcześniej tego wszystkiego nie wytknęliście, mógłbym poprawić więcej. OCP jest u mnie wygięte 2* w dół, wg instrukcji. Oczywiście osłona dyszy, tak jak i pierścień na wlocie powietrza, będą malowane metalizerami, nie żartujcie sobie ze mnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.