Skocz do zawartości

Mig-21 Plastyk


bartek33365

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dziś chcę pokazać wam mojego Miga. Przy modelu było sporo pracy ale to Plastyk, więc nic dziwnego. Wiem że model nie jest doskonały ale jak wiecie uczę się i jestem z niego dumny. Co do kalek to są zmienione na Techmoda, cyfra 6 jest z kalek Plastyka gdyż numer był inny i nie pasował do herbu.

Zapraszam do oglądania i oceniania. Przy następnym modelu bedę robił warsztat na którego już gorąco zapraszam.

 

971c9a6cc508ffe5med.jpg

6143d69e50a0372bmed.jpg

37752cddc4466da8med.jpg

dae5635c45ca2a5bmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Cieszy kolejny szybki na tym forum,ale: wykonanie przedstawia wiele do życzenia.Sam model znany i wymaga wielu zabiegów żeby upodobnić go do "21",szczególnie w oczy rzuca się tylny hamulec/w modelu to wielki glut który nijak się ma do oryginału/trzeba to coś usunąć i wykonać od podstaw bo psuje całą sylwetkę,nie poszpachlowane zagłębienie plastiku przy nadajnik kątów natarcia DUA-3,co do malowania to chyba jest błędne z fotek które mam wynika że był w takim malowaniu z Poznania a nie z Malborka:

 

79122480.jpg

66434490.jpg

8706pozna2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model ma swoje niedociągnięcia ale nie jest źle Pomalowany i sklejony starannie i estetycznie. Dobrze poradziłeś sobie z oponami. Ode mnie taka uwaga, że trzeba było olać poprawność merytoryczną i zostawić cały numer boczny Techmodu. Taka układanka z różnymi rozmiarami i kolorami cyfr nie wygląda zbyt ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do malowania to chyba jest błędne z fotek które mam wynika że był w takim malowaniu z Poznania a nie z Malborka:

W Malborku też był , przed " Pyrlandią "właśnie .O odcień płatowca ni będę się kłócił

8706wmalborku.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dobre słowa i wskazanie błedów. Ja robiłem wersje Malborską zresztą pytałem się nawet. Co do błedów postaram się naprawić jakoś w wakacje. Teraz postaram się robić warszaty przy każdych modelach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do malowania to chyba jest błędne z fotek które mam wynika że był w takim malowaniu z Poznania a nie z Malborka
No Robert, upomnienie dla Ciebie .

Przyjrzyj się, że fotki jakie prezentujesz są tylko z późniejszego okresu = po 1995r. (współczesna wersja szachownicy) a prezentowany model ma "stary" wzór szachownicy...

O innych rzeczach nie piszę, bo jak wspominał kolega, dopiero sie uczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Odchodząc na chwilę od merytorycznych kwestii, które zostały omówione powyżej chciałbym powiedzieć parę słów i technicznym wykonaniu Twojego Miga:

 

1. Malowanie idzie Ci coraz lepiej, to prawda, jednakże jest jest sporo pracy przed Tobą. Pokrywa lakiernicza jest jeszcze zbyt gruba, a gdzie nie gdzie dają się zauważyć nierówne przejścia kolorów.

 

2. Na kalkomaniach nadal daje się zauważyć świecenie. Czy zaopatrzyłeś się już w odpowiednią chemię?

 

3. Zdjęcia, które wrzucasz na Fotosika są zbyt małe i nie dają możliwości dokładnej oceny Twej pracy.

 

Tak naprawdę pojawiły się te same niedoskonałości co w poprzednich pracach. Trzeba to wszystko nadal trenować chociażby naklejając kalkomanie na boku na jakiś niepotrzebny złom modelarski. Zmiana portalu do wrzucania zdjęć jest kwestią wyszukania odpowiedniej witryny w Google.

 

To tyle ode mnie. Mam nadzieję, że w kolejnych modelach unikniesz powtórzenia tych samych błędów. Czekam na obiecany przez Ciebie warsztat.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z chemi kupiłem potrzebne rzeczy narazie ponieważ że się ucze to kupiłem decalfix Humbrola i jestem z niego zadowolony, a kalki były jeszcze bez lakieru. Z fotosikiem to była ostatnia galeria gdyż go zmieniam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z chemi kupiłem potrzebne rzeczy narazie ponieważ że się ucze to kupiłem decalfix Humbrola i jestem z niego zadowolony, a kalki były jeszcze bez lakieru.

 

Dlaczego nie dałeś lakieru pod kalki ? Bez niego nawet najlepsze płyny nic nie poradzą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi głównie o lakier pod. Skoro kalkomanie się świecą, to albo powierzchnia nie była odpowiednio nabłyszczona pod kalki, albo nie dane były płyny, albo i jedno i drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.