Skocz do zawartości

[IJA] Type 95 Kurogane - Tamiya 1/48


Konrad C

Rekomendowane odpowiedzi

こんにちは

dsc07883b.jpg

Nazwa zestawu: Japanese 4x4 Light vehlicle Type 95 Kurogane

Firma: Tamiya

Skala: 1:48

Nr katalogowy: 32558

 

Mały in-box.

dsc07884u.jpg

dsc07885.jpg

dsc07886b.jpg

dsc07887f.jpg

dsc07888o.jpg

dsc07889sc.jpg

dsc07890m.jpg

dsc07891f.jpg

dsc07892f.jpg

dsc07893e.jpg

dsc07894k.jpg

dsc07897j.jpg

dsc07898bb.jpg

dsc07899c.jpg

dsc07900d.jpg

Przemyślenia...

Coby was przyzwyczaić do tego punktu coś w siebie wyduszę....

Model tego lekkiego pojazdu produkowanego w Japonii musi stać na półce u każdego zbieracz i fana pojazdów japońskiej armii pancernej - czyli u mnie tym bardziej. Samochód ma piękną sylwetkę, jest zgrabny oraz jeszcze raz ma piękną sylwetkę. To właśnie decyduje każdego nad jego kupnem. Pojazd występował w służbie japońskiej armii [iJA] oraz w służbie japońskiej navy [iJN]. Mój model będzie przedstawiał pierwszy wariant. Ponadto będą małe poprawki i przeróbki tegoż zestawu. Początkowy zamysł skupiał się na budowie silnika ale jako, że bez porządnej chirurgi maski by się nie obeszło - zrezygnowałem.

Jakie przeróbki - na pewno drobne detale które firma pominęła, wykluczając koła i w/w silnik. Dach będzie w dwóch wariantach - nie będzie przyklejony na stałe.

 

Opis zestawu

Z wyżej pisanego tekstu można wywnioskować, iż model taki doskonały nie jest. Owszem spasowanie jak i jakość odlewu - rewelacja przez duże "r" lecz drobne detale a czasem ich brak pozostawiają pewien nie dosyt, jeśli dołożymy do tego bieżnik kół, brak silnika, i gołe drzwi od strony pasażerów to już lepiej wybrać się do lodówki ...

Ślady po wypychaczach też dokładają roboty.

Jak wspomniałem wyżej spawanie jest super. Od reszty nie odbiega też podział technologiczny który daje ogromne możliwości malowania bez nerwów.

 

W miarę postępów będę opisywał błędy które firma popełniła oraz pokazywał jak dorabiać detale.

 

 

Opinia

Jest krótka i na temat.

Chcesz mieć średni i łatwy model - bierz Tamiye lub Hasegawne jeśli lubisz dużo detali.

 

Postęp

Na razie poram się ze śladami po wypychaczach oraz częściowo polepiłem bryłę ogólną.

Oczywiście 50% ulepku trzyma się dzięki grawitacji.

dsc07908f.jpg

dsc07907x.jpg

dsc07909x.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Z tego co pamiętam to chyba drugie podejście do tego tematu? Za pierwszą razą wygądało to niezle. Teraz bardziej powinieneś dołożyć do pieca! W końcu masz już jakieś doświadczenie z tym modelem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymam kciuki, wiem, że się na niego napalił jak szczerbaty na suchary, ale musisz dać ognia. Powoli, nie leć na wariata i jak będziesz miał jakiś dylemat (vel. problem) to pisz. Jest tu kupa loodzików i każdy wrzuci swoje 5 gr. i będzie gitara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nooo ba!

 

Witam!

Zgodnie z tymi zdjęciami znalezionymi w jakiejś galerii rozpoczynam przeróbki.

type95scoutcar024of144.jpg

Nawiercanie otworów do wentylów.

dsc07910m.jpg

 

type95scoutcar014of144.jpg

Haki z przodu zamienione. Te zrobiłem z puszki po piwie.

dsc07911e.jpg

 

type95scoutcar021of144.jpg

Kabel zasilający lampę.

dsc07915h.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ten kabel idzie troszeczke nizej

 

Tak wiem ale lampa nie jest jeszcze przymocowana na stałe. To się poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Witam!

Trzeba odkurzyć ten wątek. Od czasu zrobienia galerii Crusaderowi moje zamysły na temat Kurogane się troszkę pozmieniały. Przede wszystkim potraktowałem go jako model relaksacyjny czyli kwestie niektórych przeróbek przemilczałem, chodź model i tak został dosyć dobrze zwaloryzowany. Teraz wygląda o wiele lepiej od modelu prosto z pudła. Dach postanowiłem zrobić tylko złożony przyklejony na stałe.

Oto fotki:

Model gotowy do odtłuszczania.

dsc08170n.jpg

dsc08168z.jpg

Po odtłuszczeniu:

dsc08175t.jpg

Pierwsza farba pod pre. Jest to mój taki standard czyli czarna, błyszcząca Pactra. Dopiero na fotkach zauważyłem, że nie jest pomalowany dokładnie. Myślę, że pędzlowanie to załatwi.

Powierzchnia jest super, gładka, spójna i błyszcząca. Nie sugerujcie się fotkami ponieważ każde zdjęcie wyostrzam w Picassie i wygląda to jakby powierzchnia malarska była chropowata.

dsc08177o.jpg

dsc08176n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Melduję iż model został pomalowany farbą bazową czyli Pactra Polish khaki II.

dsc08180e.jpg

dsc08179x.jpg

 

Następnie malowanie detali.

dsc08181g.jpg

dsc08184nl.jpg

dsc08182x.jpg

 

I olejny wash.

dsc08194t.jpg

dsc08195w.jpg

dsc08200l.jpg

dsc08186q.jpg

 

 

Niestety okazało się, że dysza którą kupiłem z aerografem jest pęknięta i przez to aero mi ciągle pluje. 14 dni już minęło od zakupu i nie mogę zgłosić reklamacji :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie również bardzo się podoba

 

Malowanie ok, ale ten zaciek na błotniku nie bardzo...

 

Ale ja mu jeszcze zacieków nie robiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.