Skocz do zawartości

Subaru Impreza WRX STi '08 1/24 [Aoshima]


kamit

Rekomendowane odpowiedzi

NewImpreza1.jpg

 

Witam ponownie ;)

Zaczynam kolejny wątek warsztatowy. Przeglądając nowości oraz jeden z In-Boxów postanowiłem spróbować zbudować kolejny ciekawy projekt w oparciu o nową Imprezę WRX STi - model firmy Aoshima. Jak zwykle projekt będzie ewoluował w trakcie budowy - może wpadnę na jakiś pomysł z malowaniem i motywem przewodnim dla tego modelu. Póki co wertuję internet w poszukiwaniu natchnienia. Jednym z pomysłów jest ten pojazd: http://www.superstreetonline.com/featur ... index.html

Kolejnym wzorcem jest auto Kena Blocka używane do Gymkhany 2 ;)

BlockImpreza.jpg

 

W między czasie zacząłem szukać kół do Imprezki. Przeglądając prawdziwe auta myślę, że 19" to największy rozmiar jaki można w niej zastosować. Poszukując odpowiednich chciałbym zakupić jeden z modeli kół jaki oferuje Aoshima:

 

volk-racing-te37-white.gifvolk-racing-te37.gifAOS-SPWT-079.jpg

 

aos-040195a.jpg

 

Czy ma ktoś do odsprzedania jeden z tych kompletów kół?? W sklepach internetowych niestety są braki magazynowe..

 

 

Postępy w budowie modelu zaprezentuję jak tylko ruszę na dobre z projektem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę uprzedziłeś mnie z tym projektem

Ale to nic nie szkodzi jak będą dwa takie same tyle, że ja czekam jeszcze na model, i na wydrukowanie kalek bo już opracowałem cały zestaw na Kena Block'a, wydrukuję jak tylko zdejmę odpowiednie wymiary z modelu.

A wracając do felg to proponuję zakupić model Silvia S15 to w zestawie masz odpowiednie felgi...heheja już mam

 

powodzenia w budowie

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno Cię nie uprzedziłem Gdyż nie zamierzam budować auta Kena Blocka a tylko projektowo na nim się wzorować ;) tak więc trzymam kciuki za Twój projekt ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno Cię nie uprzedziłem Gdyż nie zamierzam budować auta Kena Blocka a tylko projektowo na nim się wzorować ;) tak więc trzymam kciuki za Twój projekt ;)

 

Tak czy siak ja również 3mam kciuki za Twój projekt bo w sumie ta marka to jedna z moich ulubionych, tak więc będę bacznie się przyglądał i często odwiedzał ten wątek.

Już z niecierpliwością czekam na początek prac nad ta bryką.

 

pozwodzenia i pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli coś zaczynam dłubać przy nowej Imprezie - jak to zwykle bywa zacząłem od podwozia - no i wstępnie padł wybór na dominujący kolor nadwozia - to TS-51 (Racing Blue) - pochodna TS-50 Mica Blue

Poszukując zdjęć podwozia natknąłem się na tą stronkę:

http://www.cars101.com/subaru/impreza/wrxsti2008photos3.html

Utwierdziło mnie w przekonaniu że podwozie Imprezy jest w kolorze nadwozia a nie jak w instrukcji Flat Black.

 

NewImpreza2.jpg

 

NewImpreza3.jpg

 

NewImpreza4.jpg

 

NewImpreza5.jpg

 

Zamówiłem także na próbę felgi 20 calowe - zobaczymy czy będą pasować... jeśli nie - będę szukał dalej.

Ciekawostką jest że model nie posiada tylnych amortyzatorów i sprężyn!! - to pierwszy zgrzyt odkryty przy studiowaniu modelu!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostką jest że model nie posiada tylnych amortyzatorów i sprężyn!! - to pierwszy zgrzyt odkryty przy studiowaniu modelu!!

 

Fajnie, że ruszyłeś z budową będzie powoli co oglądać.

Natomiast Aoshima nas nie rozpieszcza bo zawieszenie jest na prawdę ubogie w elementy.

Ja podobnie przy budowie Miśka EVO X tez nie miałem amorków i sprężyn z tyłu i podłoga jest w prawie w jednym kawału odlana czyli dużo maskowania.

 

3mam kciuki i powodzenia

 

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu weekend i chwilka dla Imprezy Po wyschnięciu podłogi zacząłem "ubarwiać" ją w podstawowe elementy. Tak jak pawerpablo pisał prawie cała podłoga jest w jednym kawałku. Starałem się by nie było zabardzo widać że tak jest faktycznie.

 

NewImpreza6.jpg

 

NewImpreza7.jpg

 

Czekając na felgi postanowiłem przymierzyć felgi z Tamiya pochodzące z zestawu Lancera Evo6 do wersji asfaltowej

 

NewImpreza8.jpg

 

I tak mi się spodobały że zostaną one na stałe w Imprezie

Skompletowałem tylne zawieszenie... chyba nie wyszło najgorzej:

 

NewImpreza9.jpg

 

i dołożyłem końcowy tłumik:

 

NewImpreza10.jpg

 

Następnie zabrałem się za układ hamulcowy. Wykorzystałem elementy Abera oraz "pomęczyłem się" z zaadaptowaniem felg Tamiya do konstrukcji Aoshima:

 

NewImpreza11.jpg

 

NewImpreza12.jpg

 

NewImpreza13.jpg

 

NewImpreza14.jpg

 

NewImpreza15.jpg

 

Gdy podwozie stanąło na kołach przymierzyłem z karoserią. Fajną opcją w modelu jest przy montażu wybór wysokości nadwozia poprzez zastosowanie odpowiednich tylnych tarcz oraz "dystansów" na przednie kolumny McPhersona. Oczywiście wybrałem opcję "low"

 

NewImpreza16.jpg

 

NewImpreza17.jpg

 

NewImpreza18.jpg

 

NewImpreza19.jpg

 

NewImpreza20.jpg

 

NewImpreza21.jpg

 

c.d.n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, właśnie się zastanawiałem, czy ktoś się "kapnie" powiedzmy, że piasty są przezbrojone z modelu WRC wcześniejszej generacji

Felgi bardzo mi przypasowały ale błąd merytoryczny nie powinien aż tak bardzo wpłynąć na efekt końcowy W końcu w tuningu wszystko jest możliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cienko z czasem ale "ułamek time'u" znalazłem by zająć się karoserią. Trysnąłem podkładem, wcześniej zaszpachlowałem otwory pod przednią rejestrację... Następnie dałem dwie warstwy właściwego lakieru... Pozostało jeszcze pociągnąć bezbarwnym ale chwilowy brak funduszy lekko mnie powstrzymał przed zakupem takowego lakieru...

 

NewImpreza22.jpg

 

NewImpreza23.jpg

 

NewImpreza24.jpg

 

NewImpreza25.jpg

 

NewImpreza26.jpg

 

NewImpreza27.jpg

 

NewImpreza28.jpg

 

NewImpreza29.jpg

 

NewImpreza30.jpg

 

NewImpreza31.jpg

 

 

c.d.n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie się to prezentuje Pamiętaj tylko, żeby poświęcić trochę więcej czasu na polerkę.

 

Może na koniec potraktowałbyś go woskiem?

 

Powodzenia przy wykończeniówce!

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie.

Czy elementy karoserii przykleiłeś na stałe podczas malowania chodzi mi o zderzaki oraz maskę, czy może tylko jakoś podkleiłeś by położyć równo lakier?

Wyglądają jak by były dobrze spasowane.

 

pozdrawiam i czekam na postępy prac

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie.

Czy elementy karoserii przykleiłeś na stałe podczas malowania chodzi mi o zderzaki oraz maskę, czy może tylko jakoś podkleiłeś by położyć równo lakier?

Wyglądają jak by były dobrze spasowane.

 

pozdrawiam i czekam na postępy prac

Paweł

 

Hej,

podklejałem taśmą Tamiya, chciałem by lakier był jednolity, po za tym z instrukcji wynika że przed przyklejeniem przedniego zderzaka trzeba zamontować pas z reflektorami i grillem. Mam pomysł by karoseria była przyozdobiona pewnymi znanymi "winylami" nawiązując do historycznych sukcesów Subaru na arenie sportowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pomysł by karoseria była przyozdobiona pewnymi znanymi "winylami" nawiązując do historycznych sukcesów Subaru na arenie sportowej

 

Oooo no proszę no to będzie na co popatrzeć, tym bardziej czekam z niecierpliwością bo Twoje projekty są na prawdę fajne i ambitne.

Kalki zapewne sam będziesz robił i drukował

 

3mam kciuki za powodzenie

 

Z modelarskimi pozdrowieniami

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy zmagań z Imprezą Tym razem wykorzystałem chwilę na oklejenie, ale najpierw odwiedziłem Tora Tora Tora:

 

NewImpreza32.jpg

 

Okleiłem auto wedle własnej wizji:

 

NewImpreza33.jpg

 

NewImpreza34.jpg

 

NewImpreza35.jpg

 

NewImpreza36.jpg

 

NewImpreza37.jpg

 

NewImpreza38.jpg

 

W ten weekend za dużo wolnego czasu nie miałem ale może w tygodniu coś podgonię... Pozostało pociągnąć bezbarwnym i spróbować spolerować całość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Co raz bardziej podoba mi się ta Subarynka, już nie mogę się doczekać kiedy przyjdzie mój egzemplarz by przy niej podłubać

 

A Twoje Subaru nabiera kolorów, czekam na kolejne postępy prac.

 

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że choć trochę się podoba Małymi krokami zbliżam się do finału ale jeszcze trochę czasu trzeba Imprezce poświęcić... Zabrałem się za elementy oświetlenia, oraz ogólne uzbrajanie karoserii. Na pewno będzie to się odbywać etapami gdyż jak zwykle krucho z czasem. Na pierwszy ogień poszedł przód nadwozia i tylne lampy...

 

NewImpreza39.jpg

 

NewImpreza40.jpg

 

NewImpreza41.jpg

 

NewImpreza42.jpg

 

NewImpreza43.jpg

 

NewImpreza44.jpg

 

NewImpreza45.jpg

 

Następny krok to oszklenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow pięknie.

Na prawdę kawał dobrej roboty, bez większych wodotrysków tak delikatnie z gustem.

Znaczek Subaru to kalka czy metalsticer?

 

powodzenia

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.