Skocz do zawartości

Subaru Impreza WRX STi '08 1/24 [Aoshima]


kamit

Rekomendowane odpowiedzi

Znaczek Subaru to kalka czy metalsticer?

 

Znaczek pochodzi z zestawu kalkomanii dostarczonej z modelem Przy naklejaniu wspomagałem się płynami "Setter" i "Softer".

 

Czym podkładujesz i czym robisz taki ładny chrom?

 

Podkład to Mr. Surfacer 1200 Mr.Hobby - szary podkład w spraju, co do chromu to jeśli chodzi o reflektory i lampy to już są takie w zestawie. Natomiast listwę nad przednią atrapą pomalowałem kolorem "Titanium Silver" X-32 z Tamiya - na zdjęciach wyszedł jak chrom ale w rzeczywistości jest w sumie ciemnym srebrym...

 

Liczyłem na większe szaleństwo, ale całkiem niezle Ci wyszło. Zwas:bip: chłodnicę i powinno być dobrze.

 

Jakoś przy tym projekcie nie miałem weny na szaleństwo, może dlatego że model imprezy jeszcze się chyba nie opatrzył, i ciężko coś fajnego z niego wycisnąć. Myślę, że to się zmieni za jakiś czas. Z drugiej strony brakuje na rynku "akcesoriów" dzięki którym można byłoby trochę zaszaleć z tuningiem aut. Przykładem jest choćby to, że zamówiłem felgi 20" Aoshima (były dostępne na stronie) na modelcentrum.pl i do tej pory nie mam żadnej odpowiedzi. Stąd padł pomysł na felgi z WRC które także fajnie wyglądają... Liczę na to, że ktoś zrobi "kit" do tego modelu by móc zbudować wersję rajdową - wtedy na pewno zbuduję parę egzemplarzy tego auta w różnych barwach A chłodnicę postaram się jeszcze poprawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jak zwykle mało czasu ale delikatne kroki na przód są Miałem zająć się oszkleniem a padło na wnętrze... oszklenie zostawiłem sobie na spokojniejsze dni. Zająłem się fotelami i kanapą tylną - aerograf poszedł w ruch

 

NewImpreza46.jpg

 

NewImpreza47.jpg

 

NewImpreza48.jpg

 

NewImpreza49.jpg

 

Pierwszy feler to kalkomania ... a dokładnie znaczek STi który należy nakleić na fotel. Niestety nie widoczny po naklejeniu...

 

NewImpreza51.jpg

 

NewImpreza52.jpg

 

W między czasie pomalowałem tylny element "dyfuzora zderzaka" na Semi Gloss Black.

 

NewImpreza50.jpg

 

Pozostało wykończyć deskę rozdzielczą i wnętrze gotowe

 

Żona zakupiła mi poręczne narzędzie - teraz już mi wygodnie jest malować 2 w 1 - podstawka dla earografu i urządzenie do czyszczenia

 

podstawka-aero.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mała aktualizacja z dnia dzisiejszego - wykonana deska rozdzielcza oraz zacząłem wykańczać karoserię tak by "zamknąć" podwozie z nadwoziem

 

NewImpreza53.jpg

 

NewImpreza54.jpg

 

NewImpreza55.jpg

 

NewImpreza56.jpg

 

NewImpreza57.jpg

 

NewImpreza58.jpg

 

Trochę zejdzie zanim ponownie usiądę do Imprezki... ale będę się starał znależć czas na kontynuację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srebrny na desce wygląda jak malowany z pędzla. Zapuść czarną farbę w rowki na łączeniu srebrnego pasu z czarnym - będzie to estetyczniej wyglądać.

Działaj, działaj.

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To org. przyciemniona tylna szyba czy sam malowałeś?

 

W zestawie tylne szyby są przyciemnione.

 

Kamit Model wychodzi przednio, bardzo mi się podoba, jedynie czego mi osobiście brakuje to dorzuciłbym flock na podłogę we wnętrzu.

Patrząc na Twój model mam chęć zacząć właśnie takie Subaru.

 

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No i kończę relację z budowy Subaru Imprezy WRX STi '08 Postanowiłem przysiąść i dokończyć dzieło - oczywiście nie śpiesząc się a koncentrując się na pracy. Podsumowując: model przyjemny w składaniu; jest parę braków jak choćby brak tylnych amortyzatorów, ale jest także parę elementów na które trzeba zwrócić uwagę podczas budowy ... dla przyszłych budowniczych tej Imprezy polecam przed lakierowaniem przymierzych tylną szybę do nadwozia - w szczególności dolną jej krawędź należy spasować, także przednią maskę - felerem była wada w odlewie krawędzi górnej błotnika lewego przedniego (za nisko poprowadzona co skutkuje większym uwidocznieniem krawędzi pokrywy silnika). Dużo cierpliwości trzeba mieć przy zmontowaniu kierunkowskazów w lusterkach. Małym felerem - nie rzucającym się aż tak jest przednia atrapa która powinna wręcz przylegać do zderzaka tymczasem jest widoczna duża szpara (nie ma jak tego skorygować)... Ogólnie fajny model i godny polecenia Polecam!! Następny projekt w oparciu o ten model będzie już bardziej ambitny

 

 

NewImpreza59.jpg

 

NewImpreza60.jpg

 

NewImpreza61.jpg

 

NewImpreza62.jpg

 

Galeria: viewtopic.php?f=73&t=28353

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.